Najefikasniji u timu Mege bio je fantastični Marko Simonović koji je postigao 19 poena i zabeležio 20 skokova.

Pratili su ga Filip Petrušev sa 16 poena, Dragan Milosavljević sa 12, dok su Kazalon i Tepić postigli po devet.

Na drugoj strani, Dobrić je zabeležio odličnu partiju sa 31 poenom, tri skoka i tri asistencije. Hol je ubacio 19 poena, a dvocifreni su bili još i Davidovac i Noko sa po deset poena.

Treća utakmica finalne serije igra se u nedelju.

Košarkaši Mege izborili su majstoricu pobedivši Crvenu zvezdu 84:79 (45:46) i tako izborili treći, odlučujući meč.

Igrač Mege, Marko Simonović zabeležio je fantastičnu partiju. Postigao je 17 poena uz čak 20 skokova.

Mega je pre svega ranim vođstvom i ofanzivnim skokom stekla ubedljivu prednost. Pokušavala je Crvena zvezda da se vrati u meč i uspela je pre svega zahvaljujući Holu i Dobriću.

Ipak, prelomili su raspoloženi igrači Mege.

Mega je odlično počela meč. Kazalon je predvodio domaću ekipu, a Megino oružje bio je ofanzivni skok, pre svega Marka Simonovića.

Nije imao ko da vodi ekipu Crvene zvezde, a prednost domaćih je sve više rasla. Mega je na kraju prve četvrtine imala ogromnu prednost – 35:17.

U drugoj četvrtini, raspoloženi Lengston Hol i Ognjen Dobrić vratili su serijom 10:0 Crvenu zvezdu u igru. Sredinom druge četvrtine, Filip Petrušev je napravio treći faul, a Jovanović je morao da ga pošalje na klupu.

Poenima Lengstona Hola, Zvezda je vodila na poluvremenu – 46:45.

Početak treće četvrtine igrao se koš za koš i bio je rezultatski egal do pred kraj treće deonice.

Marko Simonović je beležio ofanzivne skokove i poene, a na kraju četvrtine, Mega je imala prednost od sedam poena razlike.

Dobrić je bio odličan i pokušavao da stigne prednost domaćina, a čuvanje Filipa Petruševa se isplatilo koji je postigao ključne poene.

Jedan od njih bio je na minut i osam sekundi pre kraja kada je pogodio daleku trojku.

Usledili su poeni Dobrića i penal završnica, a kao pobednik je izašla Mega rezultatom 84:79.

Mega - Crvena zvezda 84:79 (35:17, 10:29, 20:12, 19:21)

Hala: Mega Factory  Sudije: Milivoje Jovčić, Uroš Obrknežević, Vladimir Jevtović

Mega: Jović, Mišković, Petrušev (16), Tepić (9) , Kljajević, Momirov (3), Novak (4), Simonović (17), Jovičić, Cerovina (3) , Matković (8) , Kazalon (9), Milosavljević (12), Simanić (3) , Paunović, Langović, Đurišić

Crvena zvezda: Hol (19) , Uskoković (2), Davidovac (10), Lazić (3) , Rit , Radanov, Dobrić (31), Simonović (2) , Jagodić Kuridža , Kuzmić (2), Noko (10)

Tok meča:

KRAJ! Mega je izborila majstoricu. Pobeda 84:79.

Četvrta četvrtina:

40. minut - Neizvesna završnica. Dobrić ponovo koristi asistenciju Davidovca, a Novak je promašio lake poene,  Dobrić je na drugoj strani požurio sa šutem. Davidovac je napravio faul, a Tepić pogađa oba bacanja.

Hol pogađa počaganje. Dobić je na drugoj strani napravio prekršaj nad Milosavljevićem koji je pogodio dva bacanja. Dobrić ponovo pogađa, a Davidovac pravi peti faul i napušta parket.

Milosavljević je pogodio prvo bacanje, a Simonović ofanzivnim skokom i poenima stavlja tačku na meč.

39. minut - Tepić pogađa iz step - beka. Na drugoj strani, Kazalon pravi faul ali pošto je Mega u bonusu, Dobrić je na liniji za slobodna bacanja. Pogodio je oba. Mega ima četiri poena prednosti.

PETRUŠEV! Preuzeo je odgovornost i sa puno samopouzdanja pogodio daleku trojku. Mega pred pobedom.

38. minut - DOBRIĆ! Našao ga je Hol u korneru, a on pogodio trojku sa zvukom sirene - 75:71.

37. minut - Dragan Milosavljević pogađa iz reketa. Mega ima prednost plus sedam.

36. minut - Momirov je faulirao Dobrića pri šutu i imaće dva slobodna bacanja. Pogodio je oba. Marko Simonović je zabeležio 18. skok, ali mu je Davidovac udario rampu.

35. minut - Marko Simonović pogađa jedno bacanje za ekipu Mege. Petrušev je u visokom luku pogodio preko Noka. Vodi Mega 73:66, a Dejan Radonjić je zatražio tajm - aut.

34. minut - Dobrić drži Zvezdu u igri. Noko pogađa na drugoj strani iz okreta - 70:66.

33. minut - Cerovina pravi četvrti faul i šalje Kuzmića na liniju za slobodna bacanja. Centar Crvene zvezde uspeva da pogodi oba. Na drugoj strani, Petrušev odlično pronalazi Marka Simonovića u reketu koji postiže lake poene.

32. minut -  Dobrić je pogodio flouter. Na drugoj strani, Petrušev pogađa šut sa poludistance i postiže svoj deseti poen.

Treća četvrtina:

Mega vodi nakon treće četvrtine rezultatom 65:58.

30. minut - Kazalon zakucava iz kontre. Dobrić je promašio polaganje, a Cerovina promašio trojku.

29. minut - Hol je promašio šut za dva. Simonović pogađa svoje prve ekipe na večerašnjoj utakmici. Na drugoj strani, u ekipi Mege pogađa Marko Simonović koji je zabeležio 14. skok.

28. minut - Marko Simonović pravi prekršaj nad imenjakom iz Mege koji je bio polovičan.

27. minut - Petrušev pogađa daleku dvojku, a Dejan Radonjić traži tajm - aut. Davidovac pogađa nakon tajm - auta. Neizvesna utakmica.

26. minut - Matković je pokupio ofanzivni skok i tom prilikom je fauliran. Pogađa jedno slobodno bacanje.

Lengston Hol! Peta trojka! Na drugoj strani, Filip Petrušev vraća trojku.

25. minut - Noko pogađa jedno bacanje. Na drugoj strani, Dragan Milosavljević pogađa daleku dvojku. Plus tri za Megu.

23. minut - Simonović postiže trojku za ekipu Mege. Na drugoj strani, Lendri Noko pogađa jedno slobodno bacanje. Nerešeno je - 50:50.

Marko Simonović zakucava i vraća Megu na plus dva - 52:50.

22. minut - Milosavljević vraća dvojku na drugoj strani.

21. minut - Lengston Hol otvara dvojkom treću četvrtinu - 45:48

Druga četvrtina:

Poluvreme je završeno vođstvom Crvene zvezde 45:44.

20. minut - Serija grešaka na obe strane. Tajm - aut je zatražio Dejan Raonjić. Lengston Hol je pogodio flouter u poslednjim sekundama druge četvrtine.

19. minut - Matković šalje Davidovca na slobodna bacanja koji je pogodio oba.

18. minut - Lengston Hol je pogodio treću trojku u ovoj četvrtini. Na drugoj strani je pogodio Milenko Tepić šut za dva sa distance.

17. minut - Davidovac je faulirao Matkovića pri šutu. Pogodio je oba.

16. minut - Mega u problemu. Filip Petrušev je napravio treći faul. Odlazi na klupu, a menja ga Matković. Noko sjajno zakucava. Zvezda šest poena u zaostatku.

Dobrić je u potpunosti vratio Zvezdu u igru novim poenima. Vladimir Jovanović je zatražio tajm - aut - 42:39.

15. minut - Hol promašuje trojku.

14. minut - Luka Cerovina je konačno pogodio za tri, a odgovorio je Branko Lazić za tri. Simanić pogađa novu trojku!

Odličan potez Dobrića za laka dva poena - 42:34.

13. minut - Ponovo Dobrić na drugi obruč. Serija crveno - belih 10:0.

12. minut - Hol je pogodio otvorenu trojku. Vezuje dvojku za distance, a Vladimir Jovanović je zatražio tajm - aut. Dobrić lakim poenima pravi seriju 8:0. Mega u raskoraku.

Prva četvrtina:

Prva četvrtina je završena vođstvom Mege 35:17.

9. minut - Davidovac pogađa trojku i smanjuje prednost.

8. minut - Momirov pogađa daleku trojku. Ogromna prednost za Megu, a na drugoj strani dvojku pogađa Uskoković.

7. minut - Marko Simonović je bio polovičan sa linije za slobodna bacanja, drugo bacanje je pokupio Novak koji je poentirao uz faul. Pogodio je i dodatno bacanje. Mega ima više ofanzivnih skokova što je ključ velike prednosti domaćih.

Davidovac je na drugoj strani bio polovičan sa linije slobodnih bacanja.

6. minut - Marko Simonović je šutirao trojku i pogodio tablu, ali je dotrčao do lopte i poentirao iz reketa - 22:11.

5. minut - Matković je bio fauliran pri šutu, a pogodio je oba slobodna bacanja. Na drugoj strani, najraspoloženiji kod crveno - belih je Ognjen Dobrić koji je pogodio polaganje.

Dragan Milosavljević pogađa lake poene za ubedljivu prednost Zvezde - 20:11.

4. minut - Kazalon pogađa uz prekršaj Lazića. Pogodio je dodatno slobodno bacanje. Ognjen Dobrić je pogodio prvu trojku za Crvenu zvezdu na drugoj strani - 16:9.

3. minut - Ognjen Dobrić je fauliran pri šutu, a Petruševu je dosuđena druga lična greška. Dobrić je pogodio oba slobodna bacanja. Na drugoj strani je pogodio Kazalon preko Lendrija Noka - 13:6.

2. minut - Petrušev je pogodio prvu trojku na meču. Na  drugoj strani, Noko je pogdoio dva slobodna bacanja - 11:4.

1. minut - Prve poene na utakmici pogodio je Kazalon uz prekršaj Lendrija Noka. Pogodio je dodatno slobodno bacanje. Simonović je vezao četiri poena, a Noko je poentirao za crveno - bele za 6:2.

19:05 - Dobar dan i dobrodošli na tekstualni prenos drugog finalnog meča između Mege i Crvene zvezde. Tok meča možete pratiti na informer.rs.