10.08.2021.

22:22

ZVEZDA SE OKREĆE LIGI EVROPE! Crveno-beli dobili rivala u plej-ofu

Ista sudbina zadesila je i rumunski Kluž koji će crveno-belima biti rival u plej-ofu za plasman u drugo po snazi evropsko takmičenje.

Kluž je u kvalifikacijama za Ligu šampiona ispao od Jang Bojsa koji je, posle remija u Rumuniji (1:1), u revanšu na svom terenu slavio sa 3:1.

Kluž je u Bernu poveo već u četvrtom minutu preko Bilela Omranija, ali je to bilo sve što su gosti uradili.

Jang Bojs je u 23. minutu izjednačio golom Džordana Sibača, a smao 120 sekundi kasnije je preokret Švajcarcima doneo Nikolas Mumi Ngamaleu.

Ispostaviće se, konačnih 3:1 je postavio Sibačo drugim golom na utakmici, tri minuta pre kraja prvog poluvremena.

Crvena zvezda i Kluž će prvi meč plej-ofa igrati narednog četvrtka na stadionu "Rajko Mitić", dok je revanš zakazan sedam dana kasnije u Rumuniji.