13.10.2021.

18:15 >> 20:46

ZVEZDA SRUŠILA ŽALGIRIS! Litvanci pali pred Delijama u Areni

Crveno-beli su tako došli do druge pobede u sezoni u Evroligi, dok je Žalgiris doživeo treći poraz.

Tim Dejana Radonjića je dobro počeo meč, imao je i 'plus sedam' (12:5) sredinom prve deonice, ali je u drugoj polovini četvrtine pao u igri, pa je Žalgiris posle uvodnih deset minuta vodio 14:13.

Zvezda je drugu četvrtinu otvorila mini-serijom 4:0 na koju su gosti odgovorili sa 7:0. Posle toga su crveno-beli su uspeli da dođu do izjednačenja i do kraja poluvremena se igralo ujednačeno, a na pauzu je tim sa Malog Kalemegdana otišao sa pola koša prednosti 28:27.

Šampion Srbije je odlično započeo drugo poluvreme i ubrzo se odlepio. Međutim, gosti su uhvatili priključak kada su prišli na 'minus jedan' (38:37), ali je Zvezda odlično odigrala u nastavku četvrtine i pred poslednjih deset minuta je vodila 46:42.

Na startu poslednjeg perioda je Žalgiris opet prišao, ali je Zvezda odbila napad i do kraja meča je uvećavala prednost. Ekipa Dejana Radonjića je furiozno završila utakmicu, serijom 13:3, pa je konačan rezultat bio 73:61.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Nikola Kalinić sa 15 poena, a raspoloženi su bili još Ognjen Dobrić sa 13, Luka Mitrović sa 12 i sedam uhvaćenih lopti, kao i Nejt Volters sa 11 poena, sedam asistencija i šest skokova.

U poraženom taboru se istakao Džoš Nibo sa 14 poena i deset skokova, a po 11 koševa su dodali Lukas Lekavičius i Nils Gifaj.

Crvena zvezda - Žalgiris 73:61 (13:14, 16:13, 17:15, 27:19)

DVORANA: "Štark arena"

SUDIJE: Huan Karlos Garsija, Emin Mogulkoč, Robert Viklicki

CRVENA ZVEZDA: Lazarević 2, Volters 11, Uskoković, Davidovac 7, Mitrović 12, Lazić, Kalinić 15, Dobrić 13, Holins 5, Simonović 3, Ivanović 3, Kuzmić 2. Trener: Dejan Radonjić.

ŽALGIRIS: Blaževič 4, Lekavičijus 11, Nibo 14, Mudiej, Kalnietis 2, Jankunas, Lukosiunas, Milaknis, Strelnieks 6, Kavana 8, Gifaj 11, Ulanovas 5. Trener: Jure Zdovc.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Utakmica je završena rezultatom 73:61!

40. minut - Holins trojkom stavlja tačku na meč -71:61.

39. minut - Lekavičius kompletira 2+1 za 68:61.

39. minut - Sa distance pogađa Kalinić, Zvezda ima +10 (68:58).

38. miunt - Kalinić polaže iz kontre za 66:58.

37. minuta - Dobrić sa linije penala upisuje još dva poena. Zvezda vodi 64:58, a do kraja je ostalo još tri minuta i četiri sekunde.

36. minut - Luka Mitrović iz kontre spušta loptu u koš, ali na drugoj strani Kavana daje novu trojku. Ipak, Mitrović je u nastavku pogodio dva slobodna bacanja za 62:58.

35. minut - Kavana daje trojku i tako je prepolovio razliku. Rezultat je sada 58:55.

34. minut - Mitrović pogađa uz faul Niba, a potom je precizan i sa linije penala za 'plus šest' - 58:52.

34. minut - Dobrić daje zicer posle ofanzivnog skoka. Međutim, posle toga Kalinić dobija tehničku zbog simuliranja, a Strelnieks koristi poklon slobodno bacanje. Rezultat je 55:52 za srpski tim šest i po minuta pre kraja.

33. minut - Novi pogodak Voltersa, a onda i Ulanovasa. Zvezda vodi 53:51.

Nejt Volters igra odličan meč

32. minut - Dvojku je pogodio Dobrić, a trojku Kalnietis, pa je rezultat 51:49 za crveno-bele.

31. minut - Kalnietis je dao dvojku, zatim Simonović trojku, a onda je Blaževič pogodio oba slobodna bacanja, pa Zvezda vodi 49:46.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Rezultat uoči poslednjih deset minuta je 46:42 za Crvenu zvezdu.

30. minut - Polovičan je sa linije penala bio Ivanović, a na drugoj strani je loptu kroz obruč progurao Blaževič za 46:42.

29. minut - Gifaj pogađa trojku za 45:40 posle evidentne krađe od strane sudija koji nisu registrovali duplu Lekavičiusa.

28. minut - Sjajna odbrana Zvezde posle pogotka Kalinića, pa ofanzivni skok Mitrovića i na kraju pogodak Holinsa za 45:37 su do usijanja doveli atmosferu u "Štark areni".

Ostin Holins se baca za loptu

27. minut - Posle tajm-auta je Kalinić pogodio za dva i ekipa Dejana Radonjića vodi 43:37.

27. minut - Trojku vraća Ognjen Dobrić koji tako donosi Zvezdi još jednom 'plus četiri' - 41:37, a onda je usledio televizijski tajm-aut.

26. minut - Nibo i Mitrović su pogodili dvojke, a onda je Lekavičius pocepao mrežicu iza linije 6,75 metara za 38:37.

25. minut - Užasno težak šut pogađa Nikola Kalinić koji je možda bio i fauliran, ali se sudije nisu oglasile. Rezultat je 36:32 za domaći tim.

24. minut - Ulanovas daje trojku za 34:32 i utakmica je ponovo vraćena u neizvesnost.

23. minut - Nibo novim zakucavanjem prekida seriju Zvezde i smanjuje na 34:29.

22. minut - Kalinić pogađa flouter i vezuje pet poena, 34:27 za tim sa Malog Kalemegdana.

21. minut - Sjajan start drugog poluvremena za crveno-bele, pošto je Nikola Kalinić dao trojku za 32:27.

Druga četvrtina

Poluvreme! Zvezda na poluvremenu vodi sa 29:27 pošto je Luka Mitrović pogodio jedno od dva slobodna bacanja sekundu pre kraja četvrtine.

20. minut - Volters pogađa jedno od dva slobodna bacanja, a u narednom napadu je bio precizan iz okreta za dva, pa Zvezda vodi 28:27.

19. minut - Posle tajm-auta je Kavana dao koš za 27:25 za goste.

19. minut - Dugu dvojku pogađaju Strelnieks i Dobrić, rezultat je ponovo nerešen - 25:25. Jure Zdovc traži tajm-aut.

18. minut - Volters donosi izjednačenje crveno-belima - 23:23.

17. minut - Kuzmić pogađa zicer na jednoj strani, ali Nibo zakucava na drugoj. Žalgiris vodi 23:21.

16. minut - Dobrić je pogodio dvojku iz napada posle minuta odmora za 21:19.

Ognjen Dobrić je raspoložen večeras

16. minut - Strelnieks pogađa flouter za 21:17, a Radonjić seriju gostiju od 7:0 seče još jednim tajm-autom.

14. minut - Nova trojka Gifaja, Žalgiris opet vodi - 19:17.

13. minut - Nibo zadaje glavobolje crveno-belima pošto već ima pet skokova, od čega četiri ofanzivna, a do osmog poena je došao sa dva pogođena penala za 17:16.

11. minut - Mitrović zakucavanjem otvara drugu deonicu, a potom Ivanović pogađa dva bacanja za 17:14.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Posle prvih deset minuta Litvanci vode 14:13.

10. minut - Prvo vođstvo Žalgirisa na meču. Gifaj je iz prodora položio loptu u koš za 14:13.

9. minut - Gifaj pogađa trojku za 13:12, a Dejan Radonjić traži tajm-aut.

8. minut - Novo zversko zakucavanje Niba kojim smanjuje rezultat na 13:9.

7. minut - Ponovo je Davidovac pogodio jedno od dva slobodna bacanja, pa je Zvezda opet na 'plus šest' - 13:7.

6. minut - Polovičan je sa linije penala bio Davidovac, a na drugoj strani je Nibo snažno zakucao za 12:7.

Nibo je sjajno ušao u meč

5. minut - Dva slobodna bacanja je pogodio Kalinić za 11:5.

4. minut - Novi pogodak Voltersa. Crveno-beli vode 9:5.

3. minut - Stefan Lazarević vraća prednost Zvezdi - 7:5.

2. minut - Ulanovas je pogodio dvojku, a zatim je Volters uzvratio istom merom. Međutim, Strelnieks je trojkom poravnao na 5:5.

1. minut - Dejan Davidovac postiže trojku na startu meča, Zvezda vodi 3:0.