24.10.2021.

17:55 >> 20:39

MUČENJE ZVEZDE NA "MARAKANI"! Ben probio bedem i slomio otpor Radničkog! /VIDEO/FOTO/

Jedini gol na meču je postigao El Fardu Ben u 53. minutu.

Crveno-beli su ofanzivno počeli meč, ali nikako nisu mogli da ugroze Damira Kahrimana, pošto im je većina šuteva išla van okvira gola. Prvu intervenciju je Kahriman imao u 22. minutu kada je u dva navrata zaustavio Filipa Falka.

Četiri minuta kasnije je Falko zatresao mrežu, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Do kraja poluvremena nije bilo većih uzbuđenja, a na startu drugog dela je Ben postigao jedini gol na meču.

Reprezentativac Komorskih Ostrva je sa peterca zatresao mrežu gostiju nakon dobrog proigravanja od strane Loija Dionija.

Nekoliko minuta posle toga je Ben propustio priliku da duplira prednost kada se spetljao pred Kahrimanom.

Do kraja meča je Zvezda imala kontrolu, ali nije uspela da napravi još velikih šansi i da dođe do ubedljivije pobede.

Ovim trijumfom je Zvezda opet prišla na pet bodova zaostatka u odnosu na Partizan, a pritom ima i meč manje od večitog rivala.

Sa druge strane, Radnički je ostao 11. sa 14 bodova.

U sredu će Crvena zvezda gostovati Radniku u zaostaloj utakmici petog kola, a Radnički tog dana dočekuje Dinamo iz Vranja u šesnaestini finala Kupa Srbije.

Crvena zvezda - Radnički Niš 1:0 (0:0)

/Ben 53/

STADION: "Rajko Mitić"

SUDIJA: Nikola Radaković

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gajić, Pankov (od 87. Eraković), Dragović, Rodić - Stanić (od 61. Sanogo), Krstičić - Falko (od 61. Kanga), Ben (od 83. Živković), Ivanić - Dioni (od 61. Lazetić). Trener: Dejan Stanković.

RADNIČKI NIŠ: Kahriman - Aksentijević, Stevanović, Vujadinović, Stanković - Pejović, Kovačević - Duronjić (od 78. Arsić), Mitrović (od 73. Spasić), Mićibući (od 59. Tomić) - Škrbić (od 59. Kasalica). Trener: Radoslav Batak.

Tok meča

Kraj! Crvena zvezda je slavila rezultatom 1:0!

90. minut - Igraće se još tri minuta.

87. minut - Strahinja Eraković menja Radovana Pankova.

83. minut - Rišairo Živković je u igri umesto El Fardua Bena, strelca jedinog pogotka na utakmici

78. minut - Lazar Arsić menja Borka Duronjića.

73. minut - Stefan Mitrović ustupa svoje mesto Iliji Spasiću.

68. minut - Marko Lazetić je šutirao iz okreta, ali pravo u Kahrimana.

66. minut - Žuti karton dobija Rodić zbog oštrog prekršaja.

61. minut - Tri izmene u domaćoj ekipi. Gelor Kanga, Seku Sanogo i Marko Lazetić menjaju Filipa Falka, Petra Stanića i Loija Dionija.

59. minut - Filip Kasalica i Branislav Tomić menjaju Miljana Škrbića i Rjoija Mićibućija.

56. minut - Rodić je sjajno proigrao Bena, ali je ovaj petljao i nije uspeo da još jednom matira Kahrimana.

53. minut - GOOOOOL! Crvena zvezda vodi 1:0! El Fardu Ben je Strelac. Najefikasniji stranac u istoriji šampiona Srbije je sa peterca zatresao mrežu nakon dodavanja Dionija sa leve strane.

48. minut - Šutirao je Falko iz slobodnog udarca, ali je Kahriman bez problema uhvatio loptu.

Počelo drugo poluvreme! Nije bilo izmena ni u jednoj ekipi.

Poluvreme! Nema golova na "Marakani" u prvih 45 minuta.

43. minut - Šutirao je Ivanić sa 20 metara, ali pravo u Kahrimana.

38. minut - Pokušao je Dioni sa ivice kaznenog prostora, ali je to bilo potpuno bezopasno.

26. minut - Falko je postigao gol, ali je bio u ofsajdu, pa je on poništen!

22. minut - Dva dobra šuta Falka zaredom, ali i dve sjajne intervencije Kahrimana.

16. minut - Novi pokušaj Bena na utakmici, ali lopta opet ne ide ni u okvir gola.

8. minut - Odličnu šansu je imao Mitrović posle kontre gostiju, ali je Borjan dobro intervenisao.

4. minut - Pokušao je Ben glavom da ugrozi Kahrimana, ali je lopta prošla pored stative.

2. minut - Šutirao je Ivanić sa nekih 18 metara, ali pored gola.

Utakmica je počela!

18.00 - Startne postave su poznate, a Dejan Stanković je odlučio da po prvi put od prvog minuta na teren pošalje Petra Stanića.

Borjan - Gajić, Pankov, Dragović, Rodić - Stanić, Krstičić - Falko, Ben, Ivanić - Dioni.

Sa druge strane, Radoslav Batak se opredelio za sledeći sastav:

Kahriman - Aksentijević, Stevanović, Vujadinović, Stanković - Pejović, Kovačević - Duronjić, Mitrović, Mičibuči - Škrbić.

17.55 - Dobrodošli na Informerov lajv blog utakmice Crvena zvezda - Radnički Niš.