01.11.2021.

18:20 >> 19:49

IZOSTALA DRAMA U PIONIRU! Zvezda rutinski pobedila Megu, Simonović kao u najboljim danima

Crveno-beli su se ovom pobedom izjednačili na deobi drugog mesta na tabeli ABA lige sa ekipama Budućnosti i FMP-a, pošto sada sva tri tima imaju skor 5-1.

Sa druge strane, Mega je doživela četvrti poraz u regionalnoj ligi i sa čačanskim Borcem deli desetu poziciju.

Utakmica je počela ujednačenom igrom, ali je Zvezda serijom 8:0 uspela da se odlepi na 15:7 i od tog momenta više Mega nije imala nikakve šanse da se vrati u meč. Razlika je do kraja četvrtine ostala nepromenjena (24:16), a crveno-beli su furiozno započeli drugu, serijom 9:0. U nastavku je Zvezda vodila i više nego duplo (41:20), ali su gosti do poluvremena smanjili zaostatak nba 14 poena razlike (46:32).

Košarkaši Crvene zvezde tokom meča sa Megom

Posle ujednačenog početka drugog poluvremena je Mega napravila seriju 7:0 kojom se vratila na jednocifren minus (55:46), ali se Zvezda do kraja treće četvrtine vratila na +12 (60:48). Na startu poslednje deonice se raspucao Marko Simonović koji je vezao tri trojke i Zvezda je po drugi put došla do maksimalnog 21 poena razlike (73:52). Od tog momenta su se puleni Dejana Radonjića malo opustili, pa je Mega ublažila poraz i konačan rezultat je bio 81:67.

Najbolji u Crvenoj zvezdi bio je Nejt Volters sa 13 poena i šest asistencija, dok su Nikola Kalinić i Marko Simonović ubacili po 11, a Ognjen Dobrić je dodao deset. Međutim, navijače sigurno najviše raduje to što je Simonović za manje od tri minuta u poslednjoj deonici vezao tri trojke.

Na drugoj strani je prednjačio Aleksander Balcerovski sa 19 poena. Njega je pratio Karlo Matković sa 14, a deset je postigao 17-godišnji Nikola Đurišić.

Crvena zvezda - Mega 81:67 (24:16, 22:16, 14:16, 21:19)

DVORANA: "Aleksandar Nikolić"

SUDIJE: Milan Nedović, Tomislav Vovk, Ernad Karović.

CRVENA ZVEZDA: Gušić, Lazarević 8, Volters 13 (6as), Uskoković 2, Davidovac 3, Mitrović 5 (7sk), Kalinić 11 (4izg), Dobrić 10 (3uk), Holins 6 (3uk), Simonović 11, Kuzmić 8 (5sk), Cirbes 4. Trener: Dejan Radonjić.

MEGA: Balcerovski 19 (4blk), Vujić, Ružentsev 8, Jović 5 (7sk), Kočović 5 (6as), Skuči Smit 3 (5as), Cerovina 3 (6sk), Matković 14 (6sk), Kazalon, Đurišić 10, Mušikić, Bogavac. Trener: Vladimir Jovanović.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Do kraja nije bilo više uzbuđenja i utakmica je završena rezultatom 81:67.

Seriju Mege je prekinuo Ognjen Kuzmić pogotkom za dva, ali je već u sledećem napadu na 75:62 smanjio Matković dva minuta i 14 sekundi pre kraja.

Ipak, gosti se tada nisu predavali, već je usledila njihova serija od 8:0 kojom su ublažili razliku na 73:60. U tom momentu je do kraja ostalo još nešto više od tri minuta.

Na startu poslednje četvrtine su oba tima postigla po dva poena, a onda je usledila serija Crvene zvezde od 11:2 u kojoj je Simonović vezao tri trojke za 73:52.

Treća četvrtina

Posle tajm-auta su usledile trojka Lazarevića i polaganje Holinsa posle ukradene lopte, a na drugoj strani je konačan rezultat za kraj treće četvrtine (60:48) postavio Ružentsev.

Međutim, Mega je tada podigla nivo igre na viši nivo, pa je serijom 7:0 istopila minus na jednocifrenu razliku (55:46), u trenutku kada je do kraja deonice ostalo još 100 sekundi. Tada je Dejan Radonjić zatražio tajm-aut.

Ipak, usledio je odgovor Crvene zvezde, koja se ponovo odlepila i tri i po minuta pre kraja četvrtine je vodila 55:39.

Nešto bolji početak drugog poluvremena imala je Mega koja prišla na 11 poena zaostatka (48:37).

Druga četvrtina

Do kraja četvrtine je razlika ostala nepromenjena, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 46:32 za domaći tim.

Tada je Mega zaigrala bolje, napravila seriju 7:0, pa je Radonjić pri vođstvu svog tima od 41:27 dva i po minuta pre kraja poluvremena zatražio minut pauze.

Posle tajm-auta je Nikola Đurišić prekinuo seriju domaćina, ali je onda usledila nova, pa je razlika ubrzo narasla na +21 (41:20).

Crvena zvezda je fantastično započela drugu četvrtinu, serijom 9:0, posle koje je rezultat bio 33:16, a sa klupe gostiju je usledila reakcija i zatražen tajm-aut.

Prva četvrtina

U završnici prvog perioda je Zvezda ubacila još četiri, a Mega tri poena, pa je rezultat posle prvih deset minuta 24:16.

Posle minuta pauze je usledio ujednačen period meča, pa je dva minuta pre kraja prve četvrtine Zvezda vodila 20:13.

Međutim, tada je usledila serija Crvene zvezde kojom se ekipa Dejana Radonjića odlepila na 15:7, pa je na sredini uvodne deonice Vladimir Jovanović zatražio tajm-aut.

Na startu utakmice su oba tima uspešno rešavala svoje napade, pa je posle dva minuta rezultat bio 7:7.