18.11.2021.

12:00 >> 14:50

SPEKTAKULARAN MEČ U INĐIJI! Rišairo odveo Zvezdu u osminu finala Kupa Srbije /VIDEO/

Pobedu šampionu Srbije doneo je Rišairo Živković koji je postigao prvenac u crveno-belom dresu u 24. minutu utakmice.

Velika uzbuđenja viđena su na samom startu meča u Inđiji. Aleksandar Katai je posle 20 sekundi uputio opasan udarac ka golu domaćina, a pola minuta kasnije je Riznić imao situaciju 'jedan na jedan' sa Popovićem, ali se okliznuo, pa Inđija nije povela. Zeleni su bili još bliži vođstvu već u drugom minutu kada je Đokić pogodio stativu.

To je bio tek početak zanimljivih dešavanja, pošto je Krstičić oboren u kaznenom prostoru Inđije, ali je Darko Vukašinović odbranio penal Kataiju u petom minutu.

U nastavku je Rodić promašio dobru šansu posle kornera, a na drugoj strani su Đokić i Kukolj umalo doneli prednost Inđiji, ali je Popović u oba navrata bio na visini zadatka.

Sredinom prvog poluvremena je sudija Marko Ivković dva puta prtekidao meč zbog pogrdnog skandiranja Delija na račun Nenada Bjekovića, a između toga je Živković postigao jedini gol na utakmici. On je mrežu zatresao glavom nakon što mu je loptu na peterac vratio Pankov posle centaršuta Kataija iz slobodnog udarca.

Crveno-beli slave pobedonosni gol

U nastavku su Živković i Ivanić ozbiljno pretili glavom, ali je oba puta lopta prolazila tik pored stative gola Inđije. Na kraju, poslednju priliku u prvom delu je imao Đokić, ali je Popović još jednom bio na visini zadatka.

Zvezda je agresivno započela drugo poluvreme, pa su dobre prilike imali Ivanić i Katai, ali nisu uspevali da upute loptu u okvir gola, a zatim je Živkovića golman Vukašinović pravovremenom reakcijom sprečio da postigne i drugi gol.

Vukajlović i Vukčević su posle jednog sata igre imali dve prilike jednu za drugom, ali je Popović u oba navrata odbijao loptu u korner.

Do kraja meča je Zvezda imala nekoliko solidnih šansi, ali Vukanović, Ivanić, Srnić i Ben nisu stavljali Vukašinovića na veće muke.

Podsetimo, prethodno su se u osminu finala plasirali Loznica, Partizan, Metalac, Napredak, Vojvodina, Radnički Niš, Bačka, Kolubara, Novi Pazar, Rad, Javor, TSC, Radnik, Dubočica i Radnički sa Novog Beograda.

Inđija - Crvena zvezda 0:1 (0:1)

/Živković 24/

Stadion FK Inđija

SUDIJA: Marko Ivković

INĐIJA: Vukašinović - Ignjatović (od 58. Stojanović), N. Đurić, Đokić, Nedeljković (od 46. Desančić) - Riznić, Plavšić - Vukajlović, Kukolj, Jovanović (od 46. Rađen) - Žakula (od 46. Vukčević). Trener: Nebojša Jandrić.

CRVENA ZVEZDA: Popović - Gobeljić, Dragović (od 56. Degenek), Pankov, Rodić (od 73. Gajić) - Petrović, Krstičić - Živković (od 65. Ben), Katai (od 65. Srnić), Ivanić - Pavkov (od 73. Vukanović). Trener: Dejan Stanković.

Tok meča

Kraj! Crvena zvezda je pobedila rezultatom 1:0!

90+1. minut - Ben šutira sa 13 metara, ali pored gola.

Igraće se još tri minuta u Inđiji.

90. minut - Snažan udarac Srnića iz daljine, ali je Vukašinović dobro reagovao.

88. minut - Crvena zvezda je iskusno umrtvila tempo meča.

81. minut - Šutirao je Ivanić sa distance, ali pored gola. Na drugoj strani je Desančić iz fine pozicije poslao loptu nebu pod oblake.

75. minut - Upravo su Gajić i Vukanović napravili šansu. Bek crveno-belih je centrirao, ofanzivac je pokušao glavom, ali pravo u Vukašinovića.

73. minut - Poslednje izmene pravi Dejan Stanković. Gajić i Vukanović menjaju Rodića i Pavkova.

65. minut - Ben i Srnić menjaju Živkovića i Kataija.

63. minut - Popović na vetrometini. Vukčević je šutirao, ali je golman Zvezde još jednom uspeo da odbije loptu u korner.

61. minut - Vukajlović je uputio "žabicu" sa distance, ali je Popović odbio loptu u korner.

58. minut - Stojanović menja Ignjatovića u ekipi Inđije.

56. minut - Degenek menja Dragovića u redovima crveno-belih.

53. minut - Katai je spojio sa golom Živkovića, ali mu je Vukašinović ušao u šut, pa je rezultat ostao nepromenjen.

Rišairo Živković na meču sa Inđijom

52. minut - Ignjatović je sa desne strane ušao u kazneni prostor Crvene zvezde, šutirao je, ali neprecizno.

50. minut - Obrukao se Katai. Kapiten Zvezde na današnjem meču je iz voleja poslao loptu preko gola sa peterca.

47. minut - Mirko Ivanić je šutirao iz šesnaesterca, ali preko gola domaćina.

Počelo je drugo poluvreme! Desančić, Rađen i Vukčević menjaju Nedeljkovića, Jovanovića i Žakulu u ekipi Inđije.

Poluvreme! Posle spektakularnog prvog dela u Inđiji Zvezda vodi rezultatom 1:0.

45+2. minut - Zoran Popović uz dosta muke uspeva da odbrani još jednu šansu domaćem timu. Ovog puta je pokušao da ga ugrozi Đokić.

Igraće se još dva minuta.

44. minut - Nikola Vukajlović dobija žuti karton.

38. minut - Mirniji period igre u Inđiji prekida Milan Pavkov koji se žali na povredu.

Milan Pavkov u duelu sa golmanom Inđije Darkom Vukašinovićem

34. minut - Ivanić je šutirao glavom, ali pored gola.

31. minut - Malo je nedostajalo da Živković postigne drugi gol glavom. Centrirao je Katai sa leve strane, Holanđanin je poslao glavom parabolu, Vukašinović je već bio savladan, ali je lopta prošla tik pored stative.

29. minut - Utakmica je nastavljena.

27. minut - Novi prekid meča zbog skandiranja Delija sa tribina.

24. minut - GOOOOOOOOL! Zvezda vodi 1:0! Pankov je glavom vratio loptu na peterac posle centaršuta Kataija iz slobodnog udarca, a odatle ju je Holanđanin, takođe glavom, sproveo u mrežu.

22. minut - Sudija je prekinuo utakmicu na kratko zbog skandiranja navijača Crvene zevzde.

Detalj sa meča u Inđiji

17. minut - Traže gosti još jedan penal, pošto je lopta u ruku zakačila Plavšiča. Ipak, sudija Ivković ovog puta nije pokazao na belu tačku.

14. minut - Nova šansa za Kukolja posle solo prodora. Međutim, ponovo je Popović izvrsno odreagovao i odbio loptu u korner.

13. minut - Bilo je nezgodno po Crvenu zvezdu, ali je Popović zaustavio pokušaj Đokića.

11. minut - Kukolj je šutirao iz izgledne pozicije, ali je Popović odbranio i izbio loptu u korner.

9. minut - Rodić je šutirao glavom posle kornera, ali pravo u Vukašinovića.

8. minut - Odličnu šansu je imao Katai, ali je izblokiran, pa je Zvezda dobila samo korner.

5. minut - Nema gola! Darko Vukašinović brani penal Aleksandru Kataiju.

4. minut - Penal za Zvezdu! Oboren je Krstičić u kaznenom prostoru, a arbitar Ivković je dosudio najstrožu kaznu.

2. minut - Stativa! Đokić je šutirao dok je imao Gobeljića na leđima, Popović je već bio savladan, ali okvir gola čuve Crvenu zvezdu.

1. minut - Riznić je umalo matirao Popovića. Posle kiksa Dragovića je izašao sam ispred golmana Zvezde, ali se okliznuo u odsudnom trenutku.

1. minut - Posle samo 20 sekundi je Katai opasno šutirao, ali je golman Vaukašinović sjajno reagovao.

Utakmica je počela!

12.50 - Za deset minuta počinje poslednja utakmica šesnaestine finala Kupa Srbije.

12.30 - Utakmica počinje za pola sata, a evo kako su oba tima najavila duel.

12.10 - Pojavili su se sastavi oba tima.

Inđija će zaigrati u sledećem: Vukašinović, Nedeljković, Vukajlović, Riznić, Kukolj, Jovanović, Žakula, Đokić, Ignjatović, Đurić, Plavšić.

Sa druge strane, Dejan Stanković se opredelio za ovih 11: Popović - Gobeljić, Dragović, Pankov, Rodić - Petrović, Krstičić - Živković, Katai, Ivanić - Pavkov.