22.12.2021.

17:30 >> 20:25

ZVEZDA ISPUSTILA POBEDU! Micić u poslednjoj sekundi srušio crveno-bele /VIDEO/

Pobedu Efesu doneo je Vasilije Micić koji je u poslednjoj sekundi pogodio dva slobodna bacanja. Takođe, u poslednja dva minuta je vezao deset poena, čime je srušio bivši klub.

Aktuelni MVP Evrolige je meč završio sa 21 poenom, a efikasniji od njega je bio samo tibor Plajs koji je ubacio 21.

Na drugoj strani je najefikasniji bio Nikola Kalinić sa 20 poena, ali je on i tragičar, pošto je promašio dva slobodna bacanja 11 sekundi pre kraja, pri vođstvu Zvezde od 83:82.

Osim njega su dvocifreni bili još Branko Lazić sa 13 i Nejt Volters sa 12 poena.

Efes je odličnom igrom u napadu započeo meč. Zvezda nije uspela da odgovori šuterski raspoloženoj ekipi iz Istanbula i prvu deonicu je završila u zaostatku od 10 poena.

U drugoj četvrtini viđena je skroz drugačija slika na terenu. Zvezda je zaigrala mnogo čvršće u odbrani i uspela je ne samo da se reuzltatski vrati u meč, već i da na poluvreme ode sa prednošću 46:43.

Najbolji u prvom poluvremenu kod crveno-belih bili su Nejt Volters sa 11 i Branko Lazić sa 10 poena, dok je kod Efesa odličan bio Tibor Plajs sa 16 poena.

Zvezda je i u drugom poluvremenu nastavila sa odličnom igrom i na sredini treće deonice stiga do devet poena prednosti 62:53. Nakon tajmauta koji zatražio trener Efesa Ataman, turski tim je uspeo da se konsoliduje, zaustavi nalet Zvezde i u poslednju deonicu uđe sa tri poena zaostatka 68:65.

U četvrtoj četvrtini Zvezda je dobrom odbranom uspevala da zadrži prednost do pred kraj meča. U poslednjem minutu Efes se približio na samo poen prednosti. Nikola Kalinić je 11 sekundi pri rezultatu 83:82 promašio oba slobodna bacanja. Na samo sekund pre kraja Stefan Marković je napravio faul nad Vasilijem Micićem koji je oba puta bio siguran i doneo pobedu favorizovanom turskom timu.

Posle ovog tragičnog poraza, Crvena zvezda ima skor 7-10 i propustila je priliku da se izjednači sa Efesom. Zbog toga, aktuelni šampion Evrope je uspeo da dođe do pozitivnog odnosa pobeda i poraza, pošto sada ima devet trijumfa i osam neuspeha.

Efes - Crvena zvezda 84:83 (31:21, 12:25, 20:22, 19:15)

DVORANA: "Sinan Erdem sports hol"

SUDIJE: Robert Lotermoser, Emilio Perez, Gvido Đovaneti.

EFES: Larkin 8 (9as), Buboa 10, Singlton, Brajant 8, Moerman, Tunčer, Plajs 23 (7sk), Micić 21, Anderson 9, Petrušev, Danston 5, Simon. Trener: Ergin Ataman.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević 7 (5sk), Volters 12 (5sk, 5as), Mitrović 4, Lazić 13, Kalinić 20 (5as), Holins 5, Simonović, Ivanović 9, Marković, Vajt 6, Kuzmić 7 (11sk), Cirbes. Trener: Dejan Radonjić.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Micić je pogodio oba bacanja, a Kalinić nije uspeo preko celog terena da pogodi za trijumf! Efes je slavio 84:83.

40. minut - Kalinić je promašio oba bacanja, a 0,9 sekundi pre kraja je Micić fauliran i ide na liniju za slobodna bacanja.

40. minut - Micić ponovo daje koš, Zvezda vodi 83:82. Do kraja je ostalo još 11 sekundi.

40. minut - Kalinić daje koš iz okreta, Zvezda vodi 83:80. Do kraja je ostalo još 15 sekundi.

40. minut - Micić pogađa iz prodora, Zvezda vodi 81:80.

39. minut - Ponovo je dva penala postigao Micić. Rezultat je 81:78 za srpski tim.

39. minut - Micić daje dva slobodna bacanja, Zvezda vodi 81:76. Do kraja je ostalo 110 sekundi.

37. minut - Kalinić postiže i dodatno bacanje. Kasnije je Volters bio polovičan sa linije penala, pa Zvezda vodi 81:74.

37. minut - Duga dvojka Kalinića uz faul Brajanta! Zvezda vodi 79:74, a na redu je televizijski tajm-aut.

36. minut - Nova trojka Lazarevića, pa pogodak Brajanta za dva. Crveno-beli vode 77:74.

35. minut - Brajant postiže koš uz faul Lazarevića, ali je neprecizan iz dodatnog bacanja. Zvezda vodi 74:72.

34. minut - Trojka Lazarevića za 74:70.

34. minut - Laki poeni Micića, ali Zvezda i dalje vodi - 71:70.

32. minut - Ivanović je dao trojku, Zvezda vodi 71:68.

31. minut - Micić pogađa uz faul Kuzmića, pa sa linije penala donosi izjednačenje Efesu - 68:68.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Crvena zvezda vodi 68:65.

29. minut - Danston polovičan sa linije penala, a onda Ivanović daje trojku. Ipak, Brajant postiže koš uz faul Mitrovića, pa biva neprecizan iz slobodnog bacanja, da bi na kraju posle ofanzivnog skoka pogodio za 68:65.

28. minut - Trojka Kalinića, ali odmah na drugoj strani iza linije 6,75 pogađa i Micić. Zvezda vodi 65:60.

27. minut - Posle tajm-auta Danston daje dvojku za 62:57.

27. minut - Larkin daje koš posle prodora za 62:55, a Radonjić zove tajm-aut.

25. minut - Šest poena vezuju Kuzmić i Lazić, Zvezda vodi 62:53, a Ataman traži minut odmora.

24. minut - Duga dvojka Kalinića, pa pogodak Kuzmića iz odbojke. Na drugoj strani Micić daje trojku, pa Zvezda vodi 56:53.

23. minut - Plajs nastavlja da teroriše šampiona Srbije. Pogodio je dva slobodna bacanja, pa tim sa Malog Kalemegdana vodi 52:50.

22. minut - Trojka Holinsa, ali onda istom merom uzvraća i Plajs. Rezultat je 52:48 za crveno-bele.

21. minut - Plajs pogađa dvojku, a Kalinić trojku. Zvezda vodi 49:45.

Druga četvrtina

Poluvreme! Zvezda vodi 46:43.

20. minut - Plajs na jednoj, a Volters na drugoj strani daju koševe. ZVezda vodi 46:41.

19. minut - Volters prepoznatljivim šutem pogađa za dva, a onda Lazić za tri. Zvezda vodi 44:39.

18. minut - Duga dvojka Lazića za izjednačenje - 39:39.

17. minut - Flouter Voltersa, pa četvrta trojka Plajsa. Efes vodi 39:37.

16. minut - Trojku je pogodio Ivanović, kojom Zvezda prilazi na 36:35.

15. minut - Plajs trojkom prekida seriju Zvezde. Na drugoj strani je Kalinić zakucao, a potom je Larkin bio precizan za dva. Efes vodi 36:32.

14. minut - Lazarević pogađa u kontri, a seriju od 9:0 Ataman seče tajm-autom. Efes vodi 31:30.

13. minut - Kuzmić daje koš posle ofanzivnog skoka, pa je Zvezda tako prepolovila zaostatak. Potom je Kalinić pogodio za dva slobodna bacanja za 31:28.

12. minut - Lazić postiže trojku za 31:24.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Efes vodi 31:21, pošto je Buboa pogodio trojku.

10. minut - Lazić pogađa dva bacanja, a potom Vajt trojku. Efes vodi 28:21.

9. minut - Trojka Andersona za 28:16, a Dejan Radonjić traži tajm-aut.

8. minut - Larkin je sa linije penala doneo dvocifrenu prednost Efesu, a onda je Vajt kompletirao 2+1. Posle toga je Danston bio siguran iz slobodnih bacanja, pa domaći tim vodi 25:16.

7. minut - Dvojka Kalinića, pa trojka Buboe. Efes vodi 21:13.

6. minut - Anderson pogađa uz faul, a potom je bio precizan i sa linije penala. Na drugoj strani Mitrović daje koš posle dobre finte. Turci imaju prednost od 18:11.

5. minut - Zakucava Mitrović u kontri, ali onda Buboa pogađa od table posle ofanzivnog skoka. Efes vodi 15:9.

4. minut - Po dva poena Larkina i Voltersa za 13:7.

3. minut - Buboa na jednoj, a Holins na drugoj strani pogađaju dvojke, pa Plajs daje novu trojku za 11:5.

2. minut - Anderson postiže prvi koš na meču, trojku, ali istom merom uzvraća Volters. Međutim, novi dalekometni šut je pogodio Efes, tačnije Plajs, pa Turci vode 6:3.