27.01.2022.

19:00 >> 21:47

DRAMATIČAN CRVENO-BELI DERBI! Zvezda srušila Olimpijakos u Pireju!

Crvenoj zvezdi je ovo bio drugi trijumf nad Olimpijakosom u sezoni, a pritom je četa Dejana Radonjića postala prvi tim koji je srušio Pirejce u dvorani "Mira i prijateljstva".

Tim sa Malog Kalemegdana je odlično zapoečo utakmicu, stekao dvocifrenu prednost (20:10), ali se Olimpijakos serijom 11:0 vratio u igru. Od tog trenutka se do kraja prvog poluvremena igralo čvrsto, pa je Zvezda na pauzu otišla sa poenom viška (37:36).

Prve poene u nastavku su postigli domaći igrači, ali je onda usledila serija Zvezde od 13:3, kojom je ekipa Dejana Radonjića stigla do osam poena prednosti (50:42). Do kraja treće četvrtine je ta razlika prepolovljena, pa je rezultat pred poslednjih deset minuta bio 56:52.

Iako je u poslednjoj deonici bilo veoma napeto, beogradski crveno-beli su sve vreme bili u vođstvu, dok su pirejski u dva navrata prilazili na pola koša zaostatka. Međutim, nisu uspeli da povedu, pa je Crvena zvezda na kraju slavila.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Ognjen Dobrić koji je upisao 14 poena, a dvocifren je bio i Nikola Kalinić sa 12.

Tomas Vokap i Ognjen Dobrić u duelu

Osim njih, istakli su se još Nejt Volter sa devet poena, dok su Nikola Ivanović, Eron Vajt i Luka Mitrović ubacili po osam, s tim što su Vajt i Mitrović imali i osam, odnosno sedam skokova.

Na drugoj strani je prednjačio fantastični Saša Vezenkov sa 20 poena i osam uhvaćenih lopti, a pratio ga je Kostas Slukas sa 18 poena.

U dosadašnjem toku Evrolige su obe ekipe odigrale po 20 mečeva, a imaju totalno suprotan skor. Crvena zvezda je ostvarila osam pobeda i 12 poraza, dok je Olimpijakos upisao 12 trijumfa i osam neuspeha.

Olimpijakos - Crvena zvezda 72:76 (21:22, 15:15, 16:19, 20:20)

DVORANA: "Mira i prijateljstva"

SUDIJE: Danijel Jerezuelo, Amit Balak, Serhio Silva.

OLIMPIJAKOS: Vokap 4, Ejsi 3, Dorsi 6, Luncis, Larencakis 8, Muosa, Ojkinomopulos, Fal 9 (3blk), Slukas 18, Martin 2, Vezenkov 20 (8sk), Žan-Šarl 2. Trener: Jorgos Barcokas.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević 4, Volters 9, Mitrović 8 (7sk), Lazić 3, Kalinić 12, Dobrić 14, Holins 2, Ivanović 8, Marković, Vajt 8 (8sk), Kuzmić 6, Cirbes 2. Trener: Dejan Radonjić.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Crvena zvezda je slavila rezultatom 76:72.

40. minut - Mitrović je pogodio oba slobodna bacanja, a na drugoj strani je trojkom poraz ublažio Slukas.

40. minut - Slukas je pogodio za dva (74:69), pa je Mitrović fauliran šest sekundi pre kraja.

40. minut - Dobrić zakucava u kontri, Zvezda vodi 74:67. Do kraja je ostalo 46 sekundi.

39. minut - Mitrović "odlepljuje" Zvezdu na 72:67.

38. minut - Fal vraća Olimpijakos na poen zaostatka, ali Vajt u narednom napadu pogađa za 70:67.

37. minut - Kalinić pogađa za 68:65.

37. minut - Novi pogodak Vezenkova, pa Radonjić traži tajm-aut pri vođstvu scog tima od 66:65.

36. minut - Ivanović je bio polovičan sa linije za slobodna bacanja, a na drugoj strani je Slukas kompletirao 2+1. Rezultat je 66:63 za beogradske crveno-bele.

35. minut - Larencakis pogađa trojku posle tajm-auta, Zvezda vodi 65:60.

35. minut - Kalinić pogađa iz okreta, pa zatim Ivanović dolazi do lakih poena u kontri. Zvezda vodi 65:57. Barcokas traži minut odmora.

34. minut - Slukas još jednom polovičan sa linije penala, ali u narednom napadu pogađa flouter za 57:61.

33. minut - Trojka Nikole Ivanovića posle fenomenalne asistencije Mitrovića. Zvezda vodi 61:54.

32. minut - Prvi koš u poslednjoj četvrtini postiže Luka Mitrović posle 90 sekundi igre. Međutim, na drugoj strani je Larencakis pogodio uz faul, ali je potom promašio dodatno bacanje. Zvezda vodi 58:54.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Crvena zvezda vodi rezultatom 56:52, nakon što je Kalinić pogodio trojku.

30. minut - Novo zakucavanje Fala. Rezultat je 53:52 za Zvezdu.

29. minut - Monstruozno zakucavanje Fala kojim Olimpijakos prilazi na 53:50.

28. minut - Vokap produžava seriju crveno-belih iz Pireja, ali je prekida Lazić trojkom. Zvezda vodi 53:48.

27. minut - Slukas polovičan sa linije penala, pa Vezenkov ubacuje novu trojku. Olimpijakos prilazi na četiri poena minusa (50:46), a Radonjić zove tajm-aut.

26. minut - Magičan napad Crvene zvezde je Kuzmić završio pogotkom posle asistencije Lazića. Zvezda vodi 50:42.

25. minut - Kalinić vezuje četiri poena i Zvezda vodi 48:42. Barcokas reaguje tajm-autom.

24. minut - Maestralan pogodak Voltersa na drugi obruč je poništio Vezenkov novom trojkom. Zvezda vodi 44:42.

23. minut - Kuzmić pogađa dva penala za 42:39.

22. minut - Dobrić trojkov vraća Zvezdu u vođstvo - 40:39.

21. minut - Larencakis je pogodio dvojku uz faul, a onda je bio precizan i sa linije penala. Olimpijakos vodi 39:36.

Druga četvrtina

Poluvreme! Crvena zvezda vodi na poluvremenu rezultatom 37:36.

19. minut - Vajt je bio precizan za dva, ali je na drugoj strani Slukas kompletirao 2+1, pa Zvezda vodi 37:36.

18. minut - Fantastičan pogodak Dorsija iz prodora, a zatim Lazarević pogađa za 35:33.

17. minut - Volters vraća prednost Beograđanima - 33:31.

17. minut - Ejsi je precizan za tri poena, pa Radonjić traži tajm-aut pri rezultatu 31:31.

16. minut - Vajt zakucava posle ukradene lopte i asistencije Dobrića, Zvezda vodi 31:28.

15. minut - Žan-Šarl prekida seriju tima sa Malog Kalemegdana. Zvezda vodi 29:28.

14. minut - Holins polaže loptu u koš za izjednačenje posle NFL dodavanja Lazića preko celog terena. U nastavku je Kalinić dao trojku za 29:26.

12. minut - Luka Mitrović prekida seriju domaćina - 26:24 za Grke.

11. minut - Saša Vezenkov igra utakmicu života! Pogodio je uz faul, pa je bio precizan i sa linije penala, čime je već došao do ovosezonskog proseka od 12 poena. U narednom napadu je i Martin ubacio dva poena, pa Olimpijakos vodi 26:22.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Poenima Stefana Lazarevića Zvezda je došla do vođstva od 22:21 na kraju uvodne deonice.

10. minut - Vezenkov pogađa trojku, a Dejan Radonjić traži tajm-aut. Grci preokreću na 21:20.

9. minut - Slukas postiže trojku, pa Vokap dvojku iz prodora. Olimpijakos serijom 8:0 dolazi do samo dva poena zaostatka - 20:18.

8. minut - Cirbes je pogotkom ispod koša odveo Zvezdu na dvocifrenu razliku, ali je odmah u sledećem napadu Fal kompletirao 2+1- Crvena zvezda vodi 20:13.

7. minut - Prvi koš večeras je dao i Nikola Ivanović, 18:10 za Zvezdu.

6. minut - Još dva poena je postigao Dobrić, a ubrzo posle toga je Kuzmić sa linije penala dva puta bio precizan. Gosti iz Beograda imaju vođstvo od 16:10.

5. minut - Dobrić je pogodio iz kontre uz faul, a potom je bio precizan i iz dodatnog slobodnog bacanja. Međutim, pod drugim košem je istom merom uzvratio Vezenkov, pa Zvezda vodi 12:10.

4. minut - Vezenkov je vratio trojku, pa je na drugoj strani za dva pogodio Dobrić, a zatim i Dorsi takođe. Zvezda vodi 9:7.

3. minut - Trojku postiže Volters, Zvezda vodi 7:2.

2. minut - Prvi koš za Zvezdu dao je Volters, a zatim se i Vajt upisao u strelce. Zvezda vodi 4:2.

1. minut - Prve poene na meču postiže Dorsi, pa Olimpijakos vodi 2:0.

Utakmica je počela!

19.55 - Još pet minuta je ostalo do starta utakmice.

19.30 - Utakmica u Pireju počinje za pola sata.

O Olimpijakosu možemo da pričamo samo u superlativu. Odličan tim, igraju izvanredno, imaju dosta razloga da se nadaju pozitivnom rezultatu ove godine, da odu do završnice u Evroligi. Kao što sam rekao, mi smo primorani da razmišljamo samo o sebi, odnosno kako da prevaziđemo sve ovo na što bezbolniji način - rekao je Dejan Radonjić dan uoči meča.

19.00 - Dobrodošli na Informerov lajv blog utakmice Olimpijakos - Crvena zvezda.