03.02.2022.

18:00 >> 20:48

KATASTROFA ZVEZDE! Crveno-beli vodili 20 razlike, pa IZGUBILI od Monaka (VIDEO)

Crveno-beli su fenomenalno otvorili meč, prvu četvrtinu su u svoju korist rešili rezultatom 30:19, a i u drugoj su nastavili u istom ritmu.

Sredinom druge deonice je Zvezda imala maksimalnih 20 poena prednosti (45:25), ali je do poluvremena ta razlika prepolovljena i na odmor se otišlo rezultatom 52:42.

Drugo poluvreme je u potpunosti pripalo gostima iz Monaka, pošto su na kraju treće četvrtine poravnali rezultat na 64:64. U poslednjoj deonici je ekipa Saše Obradovića nastavila punom snagom i došla je na kraju do ubedljive pobede.

Posle ovog meča, Crvena zvezda ima skor 8-14, dok je Monako polovičan sa po 12 pobeda i poraza.

Najefikasniji u Crvenoj zvezdi bio je Ostin Holins sa 19 poena, a osim njega su raspoloženi bili još Nikola Ivanović sa 15 i Ognjen Dobrić koji je postigao 13.

Na drugoj strani, "kneževe" je do pobede vodio Donatas Motijejunas sa 20 poena, a pratio ga je Dvejn Bejkon sa 17. Takođe, dvocifren je bio i Majk Džejms koji je dodao deset poena.

Crvena zvezda - Monako 80:91 (30:19, 22:23, 12:22, 16:27)

DVORANA: "Aleksandar Nikolić"

SUDIJE: Karmelo Paterniko, Leandro Lezkano, Đentijan Ćići

CRVENA ZVEZDA: Volters, Davidovac, Mitrović, Lazić, Kalinić, Dobrić, Holins, Ivanović, Marković, Vajt, Kuzmić, Cirbes. Trener: Dejan Radonjić.

MONAKO: Li, Bejkon, Tomas, Dijalo, Motum, Butsijele, Motijejunas, Uatara, Faje, Anđušić, Hol, Džejms. Trener: Saša Obradović.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Utakmica je završena pobedom Monaka od 91:80.

39. minut - Li postiže koš za 86:75.

38. minut - Težak pogodak Holinsa kojim se Zvezda vraća na jednocifren zaostatak (84:75). Saša Obradović traži tajm-aut.

37. minut - Nova trojka Motijejunasa! Monako vodi 84:73.

37. minut - Bejkon vezuje četiri poena, pa Radonjić zove tajm-aut. Monako vodi 81:73.

36. minut - Dva puta je siguran sa linije penala bio Ivanović, pa je Zvezda prišla na 77:73.

36. minut - Litvanski košarkaš Donatas Motijejunas je pogodio dva bacanja, a onda je Tomas snažno zakucao za 77:71.

35. minut - Motijejunas i Dobrić postižu trojke, Monako vodi 73:71.

34. minut - Džejms pogađa trojku za 70:68, a Dejan Radonjić traži tajm-aut.

33. minut - Lazić je pogodio slobodno bacanje posle tehničke greške koju je dobila klupa Monaka. Zvezda vodi 68:67.

32. minut - Bejkon u kontzri donosi izjednačenje Monaku - 67:67.

32. minut - Dobrić trojkom vraća prednost Zvezdi - 67:65.

31. minut - Anđušić je pogodio slobodno bacanje za tehničku Dejana Radonjića, pa Monako vodi 65:64.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Rezultat uoči poslednjih deset minuta je nerešen - 64:64.

29. minut - Danilo Anđušić je vezao četiri pogođena slobodna bacanja u dva napada i doneo je izjednačenje Monaku - 64:64.

29. minut - Motijejunas je bio precizan za dva, ali je na drugoj strani dva bacanja ubacio Ivanović. Rezultat je 64:60 za Zvezdu.

28. minut - Uatara postiže trojku, ali Holins na drugoj strani iz kontre polaže loptu u koš. Zvezda vodi 62:58.

27. minut - Bejkon je poentirao iz reketa posle sjajne asistencije Džejmsa. Na drugoj strani je Kuzmić dao jedno od dva slobodna bacanja. Rezultat je 60:55 za Zvezdu.

26. minut - Donatas Motijejunas je bio polovičan sa linije penala - 59:53.

26. minut - Trojka Lazića, Zvezda se odlepljuje na 59:52.

25. minut - Motijejunas ubacuje još dva poena - 56:52 za Zvezdu.

24. minut - Holins je dao koš posle minuta odmora, Zvezda vodi 56:50.

24. minut - Motijejunas poentira u kontri i prednost Zvezde se istopila na samo četiri poena razlike. Crveno-beli vode 54:50, a Dejan Radonjić je pozvao tajm-aut.

23. minut - Tomas je bio polovičan sa linije penala, pa Crvena zvezda ima prednost od 54:48.

22. minut - Džejms i Tomas su vezali pet poena. Rezultat je 54:47 za Zvezdu.

21. minut - Kuzmić pogađa iz odbojke posle promašaja Dobrića. Zvezda vodi 54:42.

Druga četvrtina

Poluvreme! Crvena zvezda posle dve četvrtine vodi 52:42.

20. minut - Pogodak Majka Džejmsa za 50:42.

19. minut - Dijalo je postigao trojku, a potom je pogodio uz faul, ali je promašio dodatno slobodno bacanje. Međutim, Motijejunas je uhvatio loptu posle promašaja, pa je fauliran i onda je sa linije penala bio stopostotan. Zvezda vodi 50:40.

18. minut - Kuzmić upisuje dva poena posle tajm-auta. Zvezda vodi 50:33.

18. minut - Džejms i Dijalo vezuju četiri poena, pa Radonjić traži tajm-aut pri vođstvu Zvezde od 48:33.

17. minut - Bejkon se razigrao i pogodio opet za dva, ali je usledila trojka Kalinića za 48:29.

16. minut - Nova trojka Holinsa! Potom je Bejkon pogodio za dva, pa Zvezda vodi 45:27.

15. minut - Bejkon daje koš, rezultat je 42:25 za tim sa Malog Kalemegdana.

15. minut - Cirbes poentira posle ofanzivnog skoka, a zatim i Ivanović u kontri posle ukradene lopte. Crvena zvezda vodi 42:23.

14. minut - Još jedna trojka Holinsa, pa pogodak Dijaloa za dva. Crveno-beli vode 38:23.

13. minut - Hol prekida seriju crveno-belih. Zvezda sada vodi 35:21.

12. minut - Novi poeni Ivanovića, rezultat je 35:19.

11. minut - Nikola Ivanović daje trojku, Zvezda vodi 33:19.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Crvena zvezda vodi 30:19.

10. minut - Bejkon daje trojku kojom prekida seriju Zvezde. Rezultat je 30:19.

9. minut - Trojka Dobrića, pa dvojka Ivanovića! Zvezda vodi 30:16.

8. minut - Kuzmić pogađa dva bacanja, pa Lazić trojku! Zvezda vodi 25:16, a Saša Obradović je primoran da traži tajm-aut.

7. minut - Anđušić je trojkom vratio Monako na poen zaostatka, ali je Vajt uzvratio istom merom - 20:16.

6. minut - Dobrić i Kalinić vezuju četiri poena, pa Zvezda vodi 17:13.

5. minut - Uatara pogađa trojku za izjednačenje 13:13.

4. minut - Težak šut u padu pogađa Kalinić, pa Zvezda vodi 13:10.

4. minut - Volters poentira u kontri i Zvezda vodi prvi put na utakmici - 11:10.

3. minut - Holins je bio siguran sa linije penala, pa Dijalo pogađa dvojku. Međutim, usledila je trojka Holinsa, pa Monako vodi 10:9.

2. minut - Uatara je poentirao posle ofanzivnog skoka, pa je dvojku vratio Volters, ali je usledila trojka Tomasa, kojom su gosti poveli 8:4.

1. minut - Motijejunas je trojkom otvorio meč, dok je Holins zakucao u prvom napadu Zvezde. Monako vodi 3:2.

Utakmica je počela!

18.50 - Utakmica počinje za deset minuta.

18.30 - Podsetite se šta je Dejan Radonjić rekao pre meča.

Čeka nas duel protiv još jednog tima koji je atletski jako kvalitetan i koji u svojim redovima ima izuzetne individualce koji su kadri da sami dobijaju utakmice. Prvi od njih jedan od najboljih igrača u Evroligi Majk Džejms. Moramo pomenuti i Bejkona, Motejunasa, Tomasa, Anđušića... U dobroj su formi, igraju jako dobro i bez ikakve dileme pred nama je težak zadatak - rekao je crnogorski stručnjak.

18.00 - Dobrodošli na Informerov lajv blog utakmice Crvena zvezda - Monako.