10.03.2022.

18:00

ZVEZDA PREŽIVELA DRAMU! Crveno-beli SPASAVALI +16 i stigli do 4. pobede u NIZU! Pao i Ponos Izraela! (VIDEO)

Crveno-beli su odlično otvorili meč, preko raspoloženih Holinsa i Voltersa stigli do 10:4, a kako je utakmica odmicala ta prednost se povećavala.

Uz sjajnu defanzivnu igru Lazića i efikasnog Ostina Holinsa u napadu, šutevima za tri poena, brzo su slomili Izraelce i posle 10 minuta imali ogromnih 14 razlike (24:10)!

U drugoj četvrtini Makabi je zaigrao mnogo bolje i brzo uspostavio rezultatski priključak. Iako su crveno-beli u 15. minutu stigli do maksimalnih 16 koševa prednosti (35:19), Izraelci su tada “dodali gas” i preko nezaustavljivih Vilbekina i Nanailija ekspresno uhvatili priključak, pa na poluvreme otišli sa samo tri poena zaostatka (42:39), dozvolivši Radonjićevom timu da postigne samo sedam koševa u ovom period, naspram 20 primljenih.

CRVENA ZVEZDA - MAKABI 84:77 (24:10, 18:29, 23:21, 19:17)

Dvorana: "Aleksandar Nikolić".

Sudije: Boris Rižik, Emilijo Perez, Rain Perandi.

Crvena zvezda: Lazarević 2, Volters 12, Davidovac 5, Mitrović 6, Lazić 3, Kalinić 15, Dobrić 10, Holins 11, Ivanović 7, Simonović, Vajt 5, Kuzmić 8.

Makabi Tel Aviv: Vilbekin 14, Evans 4, Kaloaro, Vilijams 13, Rejnolds 3, Sorkin, Dibartolomeo 6, Tomas 2, Koen, Nanali 24, Žižić 10, Ziv.

Na početku drugog poluvremena usledila je serija Zvezdinih trojki, posle koje su se opet odlepili na dvocifreno vođstvo (53:42), ali uporni košarkaši Makabija ponovo su preko Evansa i Vilbekina učinili meč dramatičnim i u finišu trećeg kvartala spustili prednost crveno-belih na samo tri poena prednosti (57:54). Ipak, zahvaljujući Dobriću u poslednjim sekundama, koji je zaustavljen za tri poena, Radonjićev tim je u poslednju četvrtinu uštao sa pet poena viška (65:60).

Poslednji kvartal je kao i prethodna tri počeo sjajno za crveno-bele koji su se odlepili serijom 4:0 na nedostižnih devet razlike 69:60 i praktično rešili sve dileme.

Kada je Davidovac trojkom odveo domaćina na ogromnih +12 i doneo 72:60, bilo je jasno da slavlje može da počne.

Najefikasniji u timu Crvene zvezde bio je Nikola Kalinić sa 15 poena, tri manje dodao je Nejt Volters, dok je do izlaska iz igre fenomenalan bio Ostin Holins sa 11 koševa, dvocifren je bio i Ognjen Dobrić sa 10 poena. Čak 11 od 12 Zvezdinih igrača upisalo se u strelce, jedino nije Marko Simonović koji nije odigrao ni minut u ovom duelu.

Kod Makabija izdominirao je Džejms Nanali sa 24 poena, deset manje ubacio je Skoti Vilbekin, a Derik Vilijams je dao 11 koševa.

Crvena zvezda je posle 23 utakmice na skoru 11-12 i trenutno je sedma, dok Makabi ima bilans od po 11 pobeda i poraza, ali sa mečom manje od srpskog šampiona.

Kraj utakmice. Zvezda je pobedila Makabi rezultatom 84:77.

39. minut - Promašaj Kalinića za tri, ali iz Novog napada ne poentira, kao ni Vilbekin za tri

38. minut - Mitrooooooooooović pogađa 80:73

38. minut - Nova trojka za Nanelija, treća uzastopna u ovoj četvrtini 78:73.

38. minut - Ide Zvezdaaaa na osam razlike, ukradena lopta, pa poeni za Kalinića 78:70.

37. minut - Opet faul Tomasa na Voltersu, koji sa slobodnih bacanja, pošto su obe ekipe iskoristile bonus, Amerikanac je pogodio oba puta 76:70.

37. minut - Veliki takođe promašaj i Dobrića na drugoj strani van linije 6,75. Neuhvatljivi Nanali to surovo kažnjava i dovodi Makabi samo na minus četiri 74:70.

36. minut - Veliki promašaj Tomasa za tri, a onda isti igrač pravi faul na Voltersu.

36. minut - Kuzmić vraća Zvezdu na 10 razlike - 74:64, a onda sjajni Davidovac u odbrani, međutim, Nanali trojkom smanjuje 74:67.

35. minut - Grešku Dobrića prilikom asistencije kažnjava Vilbekin u kontri i smanjuje na jednocifreni minus 72:64. Reaguje Radonjić, tajm-aut za Zvezdu.

35. minut - Nanali sa "penala" pogađa oba puta 72:62.

35. minut - Vilbekin promašuje trojku, lopta se odbila Naneliju kojeg je faulom zaustavio Mitrović

34. minut - DEEEEEEEEEJAAAAAAAAAAAAAAN DAAAAAAAAAAAVIDOOOOOOVAC trojkaaaaaaaaaaaaa za Zvezdu koja odlazi na džinovskih +12, i vodi 72:60!

33. minut - A onda Žižić pravi faul u napadu nad Mitrovićem.

33. minut - Žižić ne pogađa pod košem Zvezde, ali ni Dobrić za tri poena.

32. minut - Davidovac odbitak sprovodi kroz obruč i donosi velikih 69:60 Zvezdi!

31. minut - Lazareviiiiiiiiiiiić majstorija Zvezdinog košarkaša za 67:60.

ČETVRTA ČETVRTINA

30. minut - Dobrić pogađa sva tri bacanja 65:60 za Zvezdu pred poslednjih 10 minuta.

30. minut - Posle promašene trojke Vilijamsa, Ognjen Dobrić je fauliran u šutu za tri, Rejnolds je napravio faul.

30. minut - DOOOOOOOOOOOOOOOOBRIIIIIIIIIĆ vraća trojku 62:60!!!!!

30. minut - Prvo vođstvo Makabija u meču trojkom Dibartolomeua 59:60.

29. minut - Mitrović oba puta precizan sa slobodnih bacanja 59:57.

29. minut - Derik Vilijams donosi drugi put na utakmici izjednačenje Makabiju trojkom 57:57.

29. minut - Nanali promašuje za tri poena, a Kalinić gubi loptu u napadu.

28. minut - Prolazi Džon Dibartolomeo koji dovodi Makabi samo na minus tri, tajm-aut za Radonjića 57:54.

27. minut - Amerikanac sa turskim pasošem pogađa dva od tri bacanja i smanjuje na 57:52.

27. minut - Žižić smanjuje na 57:50, Mitrović gubi loptu pod košem, dok Volters faulira Vilbekina u šutu za tri i imaće tri bacanja.

26. minut - Vajt je odigrao odličnu odbranu na Evansu koji nije bio precizan za tri, dok na drugoj strani pravi faul nad Kalinićem koji pogađa, ali ne koristi dodatno bacanje 57:48.

26. minut - Loptu je ipak uhvatio Žižić i ona će pripasti Makabiju koji ima novi napad.

26. minut - Promašaj Lazića, a Derik Vilijams pogađa pod faulom Kuzmića 55:48, pa ne koristi bacanje.

25. minut - Evans pogađa iz okreta 55:46, dok je Holins morao u svlačionicu.

24. minut - Vajt je promašio trojku, a Holins se prilikom doskoka povredio. Mora da napusti parket, ali je ipak odlučio da ostane, međutim, Radonjić mu ne dozvoljava i Lazić ulazi u igru, dok je Ostin ispraćen ovacijama da odmori.

23. minut - Holins odlična asistencija za Kuzmićaaaaaaaaaaa, koji zakucava za novu dvocifrenu prednost 53:42, ali na isti način uzvraća Žižić zakucavanjem. Međutim i drugi put zaredom Holins asistira Kuzmiću koji lomi obruč 55:44. Kakva saradnja Holinsa i Kuzmića, fenomenalno.

22. minut - VAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAJT!!!! Treća zaredom trojka za Zvezdu koja opet ide na velikih plus devet 51:42!!!!

22. minut - Otvorenu trojku iz ćoška promašuje Volters, ali i dalje je lopta u Zvezdinom posedu

21. minut - Odgovara mu na isti način Volters 45:42, a zatim  krade loptu, a Kaliiiiiiiiiiiinić postiže još jednu trojku 48:42

21. minut - Drugom trojkom na utakmici Vilijams donosi prvo izjednačenje Makabiju i drugo poluvreme otvara poenima.

21. minut - Počelo je drugo poluvreme.

TREĆA ČETVRTINA

Najefikasniji u prvih 20 minuta kod Crvene zvezde bio je Ostin Holins sa 11 koševa, dok su Ivanović i Volters postigli po sedam poena.

Kod Makabija Džejms Naneli prednjači sa 11 koševa, jedan manje dao je Skoti Vilbekin.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA, Zvezda vodi tri razlike 42:39.

20. minut - Nanali je pogodio oba "penala" 42:36, njegov 11. poen, a onda trojka Derika Vilijamsa 42:39.

19. minut - Ivanooooooooooooooooović trojkaaaaaaaaaaaaa 42:32. Međutim odmah odgovara za dva Nanali 42:34.

18. minut - Derik Vilijams je pogodio oba puta 39:32, sve bliži Makabi, prednost Zvezde se topi.

18. minut - Promašaj Lazića za tri, pa i Davidovca iz ugla, koji pravi faul nad Vilijamsom.

17. minut - Ponovo Skoti Vilbekin postiže poene koji drže Makabi u igri 36:27, a onda trojkaaaaaaaaaaaaaa 39:27, međutim Nanali vraća trojku 39:30.

17. minut - Ivanović precizan sa penala, njegov četvrti koš, drugo je promašio 36:25.

16. minut - Sada pogađa i Žižić, serija 0:6 tera Radonjića na novi tajm-aut, Zvezda vodi 35:25.

16. minut - Nanalijeva asistencija za Vilbekina koji pogađa na drugi obruč 35:23, vraća se Makabi.

16. minut - Džejms Nanali koristi oba bacanja i smanjuje na 35:21.

15. minut - Kalinić sjajno asistira Kuzmiću koji je nepogrešiv, prvi put Zvezda ide na 16 razlike, sada je 35:19!!!!!

15. minut - Ali mu na isti način uzvraća Volteeeeeeeeeeeeers, 33:19, nova trojka za crveno-bele.

14. minut - Vilbekin pogađa trojku za Makabi 30:19.

14. minut - DOOOOOOOOOOOOOOOOOOBRIIIIIIIIIIIIIĆ trojkaaaaaaa 30:16 vodi Zvezda, ponovo je na 14 poena razlike.

14. minut - Dobrić je pogodio prvo, a promašio drugo bacanje 27:16.

13. minut - Dibartolomeo sa "penala" polovičan, 26:16.

12. minut - Greši Rejnolds u napadu Makabija, ali Zvezda to ne koristi.

12. minut - Nezaustavljivi Holins nastavlja sa sjajnom partijom, njegov 11. poen za 26:15.

11. minut - Posle serije Makabija 0:5, Radonjić momentalno traži tajm-aut.

11. minut - Odmah na početku drugog kvartala Vilbekin pogađa pod faulom, pa realizuje bacanje 24:13. Na drugoj strani Volters promašuje, pa Rejnolds precizan sa distance 24:15.

11. minut - Počela je drugi četvrtina.

DRUGA ČETVRTINA

Kraj prve četvrtine, Crvena zvezda ima ubedljivu prednost 24:10

10. minut - Promašaj Ivanovića za tri ispravlja Mitrović košem pod obručem Makabija 24:10.

10. minut - Rejnolds prekida Zvezdinu sjajnu seriju 22:10.

10. minut - Ponovo HOOOOOOOOOOOOOOOLINS postiže deveti poen i najvećih 14 razlike donosi crveno-belima 22:8!

9. minut - Sjajan prodor i asistencija Dobrića za Hoooooooooooooooooooooooolinsa, a onda trojka za njegov sedmi poen - 20:8.

8. minut - Prve poene postiže Džejms Naneli 17:8.

7. minut - Vajt kratak za tri, ali Ivanović iz ćoška cepa mrežicu i prekida seriju, Zvezda ima +11, sada vodi 17:6 i ima šansu da poveća vođstvo!!!

6. minut - Lazić je odigrao sjajno u odbrani, ali nije uspeo da kruniše sjajnu defanzivu poentiranjem u napadu crveno-belih.

6. minut - Najbolji srpski teniser Novak Đoković prisustvuje večerašnjem meču i dobio je velike ovacije zvezdaša, kada je spiker pročitao njegovo ime.

5. minut - Odličan Vilbekin u odbrani, Lazić sjajno dodavanje za Vajta, koji u kontri ne promašuje pored čuvara - 14:6!!! Tajm aut za Makabi.

4. minut - Vilbekin promašuje trojku, pa zatim i Nanali dva puta neprecizan za tri, a na drugoj strani na pravom mestu Kalinić pod košem 12:6.

3. minut - Evans zakucavanjem prekida Zvezdinu seriju 10:6.

3. minut - Raspoloženi Holins vodi Zvezdu na +4, sigurna ruka za 8:4, a onda probija Nejt Volters iz koraka za 10:4, najvećih šest razlike

2. minut - Volter pogađa oba slobodna bacanja 6:4.

2. minut - Holins iz trećeg pokušaja ubacuje loptu u koš Makabija, ali ošpet Žižić pogađa 4:4.

1. minut - vodi Zvezda 2:0, prve koševe na meču postiže Nikola Kalinić, uzvraća Ante Žižić preko Kuzmića 2:2.

UTAKMICA JE POČELA

PRVA ČETVRTINA

18:57 Startne petorke: Kod Zvezde - Volters, Holins, Kalinić, Vajt Kuzmič, za Makabi počinju: Vilbekin, Evans, Vilijams, Nanali i Žižić.

18:52 Trener Zvezde Dejan Radonjić u ovom duelu ne računa na povređene Stefana Markovića i Maika Cirbesa.

18:50 Još deset minuta ostalo je do početka meča u nekadašnjem Pioniru.

18:38 Crvena zvezda je u Izraelu slavila u 2. kolu rezultatom 75:63, a Radonjićev tim su do trijumfa u tom meču vodili Nejt Volters sa 19 poena i Nikola Kalinić koji je ubacio dva manje.

Luka Mitrović je dao 12 koševa. Kod Izraelaca je najefikasniji bio Skoti Vilbekin sa 18 poena, dok se na 16 zaustavio aktuelni centar Partizana Matijas Lesor.

18:36 Posle suspenzije tri ruska tima, CSKA iz Moskve, Zenita i Uniksa iz takmičenja, crveno-beli su se potpuno vratili u igru za samu završnicu. Tri pobede u tri poslednja duela, protiv Fenerbahčea, Baskonije i Real Madrida daju dodatnu nadu navijačima za novi trijumf.

18:33 Dvorana "Aleksandar Nikolić nije bila punija na Zvezdinim mečevima, nego večeras protiv Ponosa Izraela.

18:31 Podsetimo se šta je Dejan Radonjić rekao pred meč sa Makabijem:

- Dolazi nam Makabi, a ritam je žestok. Nadam se da ćemo imati dovoljno energije da budemo konkurentni. Makabi je odlična ekipa. Moramo dobro da odigramo ako želimo pobedu. Verujem da ćemo uz podršku navijača to i uspeti - istakao je trener Zvezde.

18:00 Dobro došli na lajv prenos utakmice 29. kola Evrolige između Crvene zvezde i Makabija iz Tel Aviva. Sve detalje sa ovog meča možete pratiti uz portal Informer.rs!