18:00 >> 19:52

PRVA POBEDA UPISANA! Crvena zvezda slomila otpor Cedevite Olimpije!

Bio je ovo veoma zanimljiv meč. Oba tima su dala sve od sebe, ali Zvezda je bila skoncentrisanija u prelomnim momentima.

Bio je ovo dostojan meč polufinala najjače regionalne lige. Oba tima su veoma raspoloženo ušla u meč.

Ipak, Zvezda je konstantno održavala minimalnu prednost i prva četvrtina je završila rezultatom 26:23 u korist crveno-belih.

Sličan ritam igre smo gledali i u drugoj četvrtini. Cedevitu su predvodili Jaka Blažić i Edo Omić, ali crveno-beli su uspeli da na pauzu odu sa +5 (53:48).

U trećoj četvrtini istakao se Luka Mitrović, dok su protivnički tim ponovo predvodili Blažić i Omić.

U poslednju četvrtinu Crvena zvezda je ušla sa +8 (71:63).

Fantastičnu seriju je napravila Crvena zvezda u poslednjoj četvrtini, te zasluženo došla do dvocifrenog trijumfa i sada je za pobedu udaljenu od finala ABA lige.

U Crvenoj zvezdi najviše poena je postigao Luka Mitrović (21), dok je Cedevitu Olimpiju predvodio Blažić (20).

Crvena zvezda-Cedevita Olimpija 93:82 (26:23, 27:25, 18:15, 22:19)

Crvena zvezda:Lazarević('0), Voltetrs(10), Davidovac(8), Mitrović(21), Lazić(0), Kalinić(17), Dobrić(5), Holins(6), Marković(0), Ivanović(16), Vajt(10), Kuzmić(0)

Cedevita Olimpija:Pulen(10), Ferel(4), Edžim(3), Murić(14), Auguste(8), Blažić(20), Hodžić(0),  Šćuka(0), Omić(11), Dragić(12), Radovanović(0)

KRAJ UTAKMICE

39. minut - Mitrović pogađa oba slobodna bacanja 91:80

37. minut - Pogađa Blažić (89:78)

36. minut - Murić pogađa trojku (85:72)

35. minut - Krade loptu Ivanović, a zatim izvaredno polaganje (85:69)

33. minut - Odlično se snašaio Murić i pogodio za dva, a zatim trojka Nikole Ivanovića (81:67)

32. minut - Dva poena Nikole Ivanovića (75:53)

31. minut - Precizan Davidovac za dva poena (73:63)

KRAJ TREĆE ČETVRTINE - Zvezda vodi rezultatom 71:63

30. minut -   Mitrović precizan za dva uz faul (71:61)

28. minut - Dva poena Nikole Ivanovića (67:57)

26. minut - Mitrović precizan za dva (65:57)

25. minut - Polovičan sa slobodnih bacanja Aron Vajt (63:57)

24. minut - Odlična dva poena Nikole Kalinića (60:52). S druge strane  Pule pogađa trojku (60:55)

23. minut - Pogađa Murić za dva (58:52)

22. minut - Nikola Kalinić postiže tri poena (58:50)

POLUVREME -  Crvena zvezda vodi rezultatom 53:48

19. minut - Polovičan Jaka Blažić sa slobodnih bacanja (46:43)

18. minut - Odličan potez za dva poena Eda Omića, a zatim i zakucavanje slovenačkog reprezentativca (40:39). U sledećem napadu Crvene zvezde Luka Mitrović je ubacio dva slobodna bacanja

17. minut - Pogađa trojku Edo Murić  (38:35)

16. minut - Ponovo precizan Davidovac za dva poena (36:32). Nikola Ivanović je pogodio oba slobodna bacanja (38:32)

15. minut - Odličan Davidovac za dva poena (34:30), s druge strane precizan Omić (34:32)

13. minut - Dragić pogađa za izjednačenje (32:30)

12. minut - Postiže dva poena Kalinić, osmi poen za njega (30:28)

11. minut - Završio je Luka Mitrović na parketu nakon brutalnog udarca laktom

KRAJ PRVE ČETVRTINE - Zvezda vodi rezultatom 26:23

9. minut -  Vajt pogađa za dva (24:17)

8. minut -  Pogađa Mitrović oba slobodna bacanja (22:15)

7. minut - Trojka Ostina Holinsa (17:12)

6. minut - Pogađa Blažić za vođstvo (10:12). Kuca Vajt za izjednačenje (12:12)

5. minut - Pogađa Omić za dva (10:6). Zatim trojka Blažića za -1 (10:9)

4. minut - Tri poena postiže Vajt (8:4)

2. minut - Precizan Blažić sa slobodnih bacanja (2:2). S druge strane trojka Kalinića (5:2)

1. minut - Postiže Volters prve poene na meču (2:0)

18.30 - BRANKO LAZIĆ U TIMU

Iako se pričalo da neće biti spreman za meč kapiten Crvene zvezde je u timu za meč protiv Olimpije.

18.00 - Dobrodošli na naš blog posvećen utakmici Crvene zvezde i Cedevite Olimpije