18.09.2022.

15:57 >> 19:07

NOVI TRIJUMF! Pešić obradovao "delije" i doneo tri boda posle dosta promašaja crveno-belih!

Dosta bolji početak  meča imala je Crvena zvezda . Od samog starta su bili dosta ofanzivniji, ipak bio je veoma raspoložen protivnički golman Petrić.

Ozbiljnu šansu je imao 23 minutu Aleksandar Katai, a zatim je usledio katastrofalan promašaj Gobeljića sedam minuta kasnije.

Pokušao je ponovo iz voleja Aleksandar Katai u 36. minutu, ipak pokazao se sjajno Petrić na "Marakani".

Nastavila je Zvezda sa incijativom u drugom poluvremenu, ali sjajno je bila raspoložena defanziva Napretka.

Ipak, isplatio se trud u 68. minutu meča, kada je Aleksandar Pešić glavom nadmudrio protivnički tim i obradovao sve navijače Crvene zvezde.

U  nastavku igre, Zvezda je stigla do novog pogotka u 82. minut kada je preciza bio Kanga, ali gol je poništen zbog njegovog igranja rukom.

Mora se priznati da Zvezda nije u idealnoj formi u poslednjih nekoliko mečeva, ipak stigli su do bitna pobede u domaćem šampionatu, što će im dobro doći pred  nove evropske i domaće izazove.

CRVENA ZVEZDA-NAPREDAK  1:0

Golovi: Pešić (69)

Stadion "Rajko Mitić"

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Gobeljić, Eraković, Dragović, Rodić – Mijailović, Kanga – Bukari, Nikolić, Katai – Pešić.

NAPREDAK: Petrić – Vukajlović, Kerkez, Đeković, Putinčanin – Krstić, Bolha – Šarić, Mićin, Bastajić – Matić.

KRAJ UTAKMICE

82. minut  - Kanga je postigao gol, ali isti je poništen zbog igranja rukom

81. minut - Dobar šut Šarića, ali preko gola

73. minut - Nova šansa za Crvenu zvezdu

68. minut - Konačno! Zvezda vodi! Aleksadar Pešić daje gol glavom

65. minut - Brani Petrić šut Rodića

58. minut - Pokušava Zvezda na sve način da dođe do pogotka

51. minut - Bolje je Zvezda ušla u drugo poluvreme

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

44. minut - Još jedna odlična odbrana Petića na šut glavom Pešića

39. minut - Kapien Napretka Dejqan Kerkez je dobio žuti karton

36. minut - Odličan volej Kataija, ali brani Petrić

30 . minut - Katastrofalan promašaj Gobeljića

23. minut - Pokušao je bezuspešno Katai glavom

18. minut - Još uvek bez ozbiljnih šansi na meču

11. minut - Loš centaršut Gelora Kange

6. minut - Ofanzivnija Zvezda na startu

1. minut  - Utakmica je počela

16.45 - Slabija poseta na Markani

16:00 - Tek što je potpisao ugovor sa Zvezdom, Srđan Mijailović će biti starter za crveno-bele.

15:59 - Na dan meča sa Zvezdom, Napredak je ostao bez defanzivca! Dosadašnji štoper Kruševljana Nemanja Kojčić nastaviće karijeru u Saudijskoj Arabiji

15:58- Dobar dan i dobro došli na lajv blog portala Informer.rs, na kojem iz minuta u minut možete pratiti dešavanja sa meča Crvena zvezda-Napredak.