13.12.2022.

18:00 >> 21:05

ZVEZDA UME SAMO DA POBEĐUJE! KO JE OVO PREŽIVEO SVAKA MU ČAST! Drama za infarkt, u grotlu Pionira pao i Žalgiris! (FOTO)

Crveno beli su poveli samo na startu prve četvrtine, a onda u finišu prvog poluvremena. Litvanski košarkaši konstantno su vodili, od početka su zaigrali odlično u odbrani, dok je Zvezda imala problema sa organizacijom napada. Gosti su se brzo odlepili, i imali čak i 10 poena razlike.

CRVENA ZVEZDA - ŽALGIRIS 77:73 (14:22, 22:15, 20:21, 21:15)

Dvorana: Aleksandar Nikolić. Sudije: Paterniko, Bisanž, Alijaga

CRVENA ZVEZDA: Holand, Lazarević 8, Vildoza 27, Mitrović, Lazić 5, Martin 2, Dobrić 5, Nedović 21, Marković 5, Kuzmić, Petrušev 1, Bentil 5.

ŽALGIRIS: Evans 18, Gedraitis, Hejs 14, Kalnietis, Šmits 6, Krivas, Birutis 4, Brazdeikis, Kavana 1, Dimsa 3, Lelevičius, Butkevičius 2, Ulanovas 14.

Žalgiris je bolje počeo treću četvrtinu i poveo 44:39 u 23. minutu. Gosti su održavali prednost, a u 27. minutu imali su vođstvo od 55:45. Crvena zvezda je zaigrala angažovanije u finišu ovog dela meča i poenima Nedovića i Dobrića uspela da smanji prednost Žalgirisa, koji je u poslednju četvrtinu ušao sa prednošću ode 58:56.

Domaći košarkaši su preokrenuli rezultat početkom poslednje četvrtine, ali su se potom ekipe smenjivale u vođstvu, a Vildoza i Nedović su uglavnom postizali poene za Zvezdu. Na tri minuta pre kraja bilo je 71:71, a onda su domaći poveli 75:71. "Crveno-beli" su u neizvesnoj završnici uspeli da sačuvaju prednost i da dođu 10. uzastopne pobede u svim takmičenjima.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Luka Vildoza sa 27 poena, dok je Nemanja Nedović dodao 21. Kod gostiju, najbolji je bio Kenan Evans sa 18, dok su Edgaras Ulanovas i Kevarijus Hajz dodali po 14.

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Nedović ne pogađa trojku, ali Hasan Martinnnn je izborio loptu za domaće, auuu kakav finiš! Promašuje Vildoza, Žalgiris ima napad za produžetke ili čak pobedu, ali loš e dodavanje, auuuuut! Lopta za Zvezdu, crveno-beli su pred pobedom! tajm aut, a ceo Pionir viče Argentinaaa, Argentinaaaa, jer je zvanični spiker saopštio rezultat utakmice sa Mundijala. Faul, dva bacanja za Vildozu, Prvo pogađa, a tu je i drugo! Tajm aut novi! Šmits promašuje i kraaaaaaaj!!!!! Pobeda Zvezde 77:73!!!!

39. minut - Vildoza krade loptu, ali neeeeeeee, crveno-beli ne koriste napad. Hejs poentira 75:73.

38. minut - Nedović promašuje za tri, ali Hejs pravi faul pod košem nad Martinom! Prvi penal pogađa Zvezdin centar, drugo - ne! Četiri razlike za Zvezdu 75:71

37. minut - Vildozaaaaaaaa za triiiiii - zemljotres u Pioniru vodi Zvezda tri razlike 74:71.

36. minut - Evans do kraja, zatvara Petrušev, Vildozaaaaaaaaaaa kakav poen iz ćoška, pa odmah krađa i novi poeni, ali trojka na drugoj strani - 71:71.

35. minut - Promašuju Litvanci za tri, Zvezda u napadu! Minuti odluke! Zvezda izgubila loptu Hejs kažnjava, ali uzvraća Nedović 67:68.

34. minut - Pogađa i Vildoza za triiiiiii 65:66! Fauzl Lazarevića na drugoj strani.

33. minut - Kinan Evans pogađa za tri - 62:64. Ulanovas dva plus 1 - 62:66.

32. minut - Marković trojkaaaaaaaaa! Rezultatska klackalica! Ponovo Zvezda vodi 62:61.

31. minut - Nedović poentira uz faul! Tri poena iz ove akcije Zvezda vodi 59:58! Pogađaju i "zeleni" 59:61.

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Ponovo je Stefan Marković isprovocirao gubljenje lopte gostiju. Faul nad Petruševim, jedno pogođeno bacanje 56:57. Završena je i treća četvrtina, rezultat 56:58.

29. minut - Novi poeni za Nedovića. Šmits promašuje za tri, lopta kod Dobrića. U sledećoj akciji upravo Dobrić pogađa za triiiiii - 55:57.

28. minut - Nedović za triiiiiiii - ponovo se pali Pionir - 46:54. Dimsa pogađa za tri - 50:57.

27. minut - Šmits pogađa - 45:52, gube loptu crveno-beli, ali faul u napadu za Dimsu.

26. minut - Za tri pokušava Vildoza, promašuje, loptu hvata Lazarević, ali mi je Litvanci izbijaju iz ruku, napad za goste i koš Kinana Evansa - 45:50. Vildoza novi pokušaj za tri, promašaj, ali faul Evansa pod košem nad Martinom. Oba bacanja je promašio, alopta je za Zvezdu, ali dobra odbrana "zelenih".

25. minut - Vildozaaaaaa uz faul! Precizan i sa penala - 45:46. Dobra odbrana Zvezde, Litvanci nemaju rešpenje, ali šteta, faul Martina. Samo jedno bacanje koriste gosti 45:48.

24. minut - Šmits pogađa sa istekom vremena - 42:46.

23. minut - Nedović za triiiiiii - 42:44.

22. minut - Zvezda ne koristi napad. Vildoza krade loptu i u kontri poentira - 39:41. Smits promašuje za tri, kao i Vildoza.

21. minut - Žagiris otvara nastavak meča poenima Smitsa. Faul nad Hasanom Martinom. Centar crveno-belih promašuje prvo, a pogađa drugo bacanje - 37:39. Gedraitis poentira - 37:41.

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Vildoza fintira i pogađa. Prvi igrač Zvezde sa dvocifrenim učinkom - 36:37, to je i rezultat na kraju prvog poluvremena.

19. minut - Faul za Branka Lazića. Samo poen sa penala za goste, Nedović nije pogodio... Hejns zakucava - 34:37.

18. minut - Promašuju Litvanci za tri, Nedović za Vildozu, kratkooooo! Žalgiris u napadu. Faul nad Hejsom. Polovično precizan sa bacanja - 34:34.

17. minut - Lazareviiiiiiiiiić trojkaaaaaaa! Zvezda na pola koša zaostatka - 32:33! Žalgiris pravi faul u napadu! Crveno-beli imaju napad za vođstvo, faul na Lazareviću, dva bacanja. Pogađa oba, osmi poen za Lazarevića i Zvezda vodi 34:33.

16. minut - Vidoza za triiiiii iz teške pozicije 27:33, pa onda krade loptu i Zvezda je na 29:33 - minus 4!

15. minut - Lazarević organizuje napad, ali greši, Ulanovas to koristi 24:31. Fauliran je Bentil. Ništa od poena, a u sledećem napadu Hejs pogađa - 24:33.

14. minut - Košarkaši Žalgirisa ne mogu ništa Nedoviću - 21:27. Promašuju Litvanci za tri, kontra za Zvezdu, u nastavku Lazarević pogađa za dva uz faul. Treći poen stiže sa penala 24:27. Poeni za Evansa - 24:29.

13. minut - Posle rampe, Martin ne uspeva da poentira, a onda faul na Ulanovasu, koji pogađa penale . 19:27.

12. minut - Greška u koracima, napad za crveno-bele, Dobrić gubi loptu. Kakva rampa Martina Evansu, fantastičnoooo!

11. minut - Greši Žalgiris, Zvezda u napadu, Nedović probija - 16:22. Na drugoj strani nova trojka Lukosjunasa - 16:25, ali odgovara Vildoza - 18:25.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Obe ekipe ne koriste napade, ali Lukosijunas trojkom ponovo vraća 10 razlike Žalgirisu - 12:22. Nedović pokušava i probija - faul! Tri sekunde pre kraja prve deonice pogađa oba bacanja - 14:22 što je rezultat prve četvrtine.

9. minut - Lukosijunas promašuje za tri, ali u nastavku akcije ipak faul. Birutis precizan sa penala - 12:19.

8. minut - Poeni Nedovića koji je uspeo da provuče loptu nekako i poentira. Greše Litvanci, Bentil za triiiiiii, minus je prepolovljen - 12:17.

7. minut - Nedović precizan, a onda i Butkevičijus - 7:17. Crveno-beli ne koriste napad, i dalje veliki problemi u napadu, sa druge strane Žalgiris odličan u odbrani.

6. minut -  Dva napada zaredom poentiraju Litvanci, Zvezda na minus 10 - 5:15.

5. minut - Ne pogađaju Litvanci, ali ni Zvezda, Evans pogađa za tri - 5:10.

4. minut - Pogađa Lazić trojku - 5:, a onda i dobra odbrana Holanda, koji u nastavku akcije pogađa za tri, ali promašuje.

3. minut - Evans pogađa bolji početak za Litvance - 2:7 i serija 7:0 gostiju.

2. minut - Izjednačuje Žalgiris, a onda novi problem za Zvezdu u organizaciji napada, to gosti koriste i poentiraju. Tri izgubljene lopte na satrtu meča.

1. minut - Počela je utakmica prvi napad za crveno-bele, Holand pokušava za tri i promašuje, Branko Lazić krade loptu i u kontri postiže prve poene za domaće - 2:0.

18.55 - Stratne petorke su na centru, intonira se himna Evrolige, meč uskoro počinje.

18.53 - U toku je predstavljanje ekipa, zvižduci za Žagiris, ovacije košarkašima Crvene zvezde

18.30 - Strateg crveno-belih Duško Ivanović, koji je od dolaska na klupu ekipe sa Malog Kalemegdana neporažen dan uoči utakmice na pres konfenciji je izjavio:

- Žalgiris je jedna od najtvrđih ekipa u Evroligi. Igraju zaista snažno, dobru odbranu i stalno su u kontaktu. Dobri su u tranziciji i kontranapadu. Nikada se ne predaju, vrlo teška ekipa za igranje. Niko ne razmišlja šta je bilo juče, toliko je utakmica. Luka Mitrović je dobio taj udarac u oko, nije dobro i teško će biti u ovoj utakmici. Videćemo kako se bude razvijala situacija sa njim.

18.20 - Trener Žalgirisa kazis Makvitis u najavi meča je rekao:

- Crvena zvezda je dobila poslednjih pet mečeva u Evroligi. Promena trenera im je donela samopouzdanje, čvrstinu i uspeh. U ovom trenutku igraju mnogo agresivnije nego na početku sezone. Sigurno će biti nezgodno igrati u ‘Pioniru’ ako znamo kakav ambijent nas čeka. Idemo teškom protivniku na noge, a usput smo i ranjeni.

18.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog uživo utakmice Crvena zvezda - Žalgiris na portalu Informer.rs.