18:30 >> 21:16

KAMPACO I MITROVIĆ RAZBILI BUDUĆNOST! Argentinac ostvario dabl-dabl učinak, CRVENO-BELI ODRŽALI ČAS KOŠARKE

Bila je ovo fantastična partija Crene zvezde u kojoj su briljirali Luka Mitrović I Fakundo Kampaco.

Odmah na startu bilo je jasno ko će biti gazda na terenu u ovom susretu,

Prednjačio je sjajni Luka Mitrović koji je već u prva četiri minuta skupio 10 poena, a velike zasluge za to ima Fakundo Kampaco koji mu je sjajno asistirao.

Živnula je Budućnost pred kraj četvrtine, ali u drugu četvrtinu su ušli sa -7 (12:29)

Kada se na teren vratio Fakundo Kampaco, ponovo je krenula dominacija crveno-belog tima.

Nisu imali pravo rešenje podgoričan za odličnu igru iskusnog argentinskog plejmejkera koji se istica poenima, asistencija, ali i ukradenim loptama.

Crvena zvezda je na pauzu otišla sa +12, rezultatom 37:25.

Treća četvrtina je bila najbolja po ekipu Budućnosti, ipak najbolje je što su mogli je da se približe -5, a potom je ponovo Zvezda preuzela incijativu.

Crveno-beli su u poslednju četvrtinu ušli sa +10 (53:43).

Nastavili su sjajno igrom crveno-beli i u poslednjoj četvrtini i tako naneli najteži poraz Budućnosti u Morači ove sezone rezultatom 76:56.

Najviše poena postigao je Luka Mitrović (21), a pratio ga je Ognjen Dobrić sa 18, ipak mora se priznati da je ovo bio meč Fakunda Kampaca.

Argentinac je ubacio 14 poena i zabeležio 12 asistencija i tako je upisao dabl-dabl učinak, uz to skupio je osam ukradenih lopti, te mu je malo falilo do tripl-dabl učinka.

U protivničkom taboru jedini dvocifreni igrač je bio Erik Grin sa 14 poena.

Budućnost-Crvena zvezda 56:76 (12:19, 13:18,18:16,13:23)

Budućnost:Rejnolds(3), Hajns(6), Šehović(0), Atić(3), Kaba(0), Lazić(4), O Brajan(8), Ilić(3),  Drobnjak(6), Popović(5), Grin(14), Kamenjaš (4)

Crvena zvezda: Holand(0), Vildoza(5), Lazarević(2), Kamapaco(14), Mitrović(21), Lazić(5), Dobrić(18), Ilić(2), Nedović(0), Marković(0),  Petrušev(7), Bentil (2)

KRAJ - Zvezda je pobedila rezultatom 76:56

40. minut - Poeni za O Brajana (54:74), zatim dva poena Branka Lazića (54:76)

39. minut - Smanjuje Budućnost prednost Zvezde (52:72). Sjajno zakucavanje Petruševa (52:74)

38. minut - Sjajna akcija argentinskog dua Crvene zvezde, asisirao je Kampaco Vildozi za nove poene (48:74). Pogađa za dva Erik Grin (50:72)

37. minut - Pogađa oba slobodna bacanja Filip Petrušev (48:70)

36. minut - Kamenjaš preciza pod košem Crvene zvezde (48:65). Precizan Kampaco uz pogođeno slobodno bacanje (48:68)

35. minut - Čak sedma ukradena lopta Fakunda Kampaca, a zatim nesportski faul nad argentinskim igračem.Pogodio je Kampaco oba slobodna bacanja (46:62). Potom trojka Filipa Petruševa (46:65)

34. minut - Još jedan poen iz floutera Ognjena Dobrića (46:60)

33. minut - Ognjen Dobrić pogađa tri slobodna bacanja (46:58)

32. minut - Prvi poeni Dalibora Ilića na meču (46:55)

31. minut - Trojka Lazića na početku poslednje četvrtine (46:53)

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

30. minut - Pogađa trojku Petar Popović (43:53)

29. minut - Grin je potao prvi dvocirfren igrač Budućnosti (40:53)

28. minut - Stefan Lazarević precizan za dva poena (38:53)

27.minut - Precizan Grin uz faul, tajm-aut je zatraži Duško Ivanović (37:49). Grin je nakon toga pogodio i slobodno bacanje (38:49). Zatim polaže Dobrić za dva poena (38:51)

26. minut - Bentil precizan za dva poena (31:49), s druge strane precizan Drobnjak (33:49). Krade loptu Popović Nedoviću i polaže za dva poena (35:49)

25. minut - Čak 21. poen Luke Mitrovića na meču uz novu asistenciju Fakunda Kampaca (31:47)

24. minut - Šesta ukradena lopta Fakunda Kampaca, ipak napravljen je faul nad njim. Nakon toga u napadu Budućnosti pogađa Hajns

23. minut - Pogađa Kampaco samo jedno slobodno bacanje (27:42). Odlična trojka Ognjena Dobrića (27:45). S druge strane poeni Budućnosti (29:45)

22. minut - Postiže Hejns dva poena (27:39),  a zatim sjajan flouter Fakudna Kampaca (27:41)

21. minut - Novi poeni poeni Luke Mitrovića, ovo je svakako jedna od njegovih najboljih partija u karijeri, za sada ima 19 poena (25:39)

POLUVREME

20. minut - Polovičan Fakundo Kampaco sa slobodnih bacanja (24:35). Smanjuje Budućnost prednost Zvezde (25:35). Nadmudrio je Kampaco protivničke igrače i postigao nove poene (25:37)

19. minut - Pogađa Ognjen Dobrić (22:34). Drobnjak pogađa oba slobodna bacanja (24:34)

18. minut - Ponovo precizan Mitrović posle asistencije Kampaca (22:32). Čak 17 poena je postigao Luka Mitrović (22:32)

17. minut - Asistira Kampaco Lazarević, ipak bez pogotka

16. minut - Pogodio je Luka Mitrović samo jedno slobodno bacanje (22:28), ipak uhvatio je loptu Marković prosledio Kampacu koji je asistirao Mitroviću za nove poene (22:30)

15. minut - Pogađa Grin, ali s druge strane vraća Luka Mitrović koji sada ima 12 poena (19:17). Iz kontre je pogodio Atić za Budućnost (22:27)

14. minut - Odlična asistencija za Dobrića koji je pogodio trojku (17:25)

13. minut - Petrušev pravi faul nad Lazićem. To je već njegova treća lična greška. Lazić je bio polovičan sa slobodnih bacanja (17:22)

12. minut - Ponovo poeni Hejnsa (16:19). Precizan Dobrić uz faul, a zatim je pogodio i slobodno bacanje (16:22)

11. minut - Hejns postiže nove poene za Budućnost (14:19), Zvezda dugo bez poena

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10. minut - Dva puta neprecizan Dalibor Ilić sa slobodnih bacanja (12:19)

9. minut - Novi poeni za Budućnost (12:19)

8. minut- Budućnost smanjuje prednost Zvezde preko Ilića (10:19)

7. minut - Prvi šut Kampaca i odmah postiže trojku (7:16). Smanjuje Budućnost prednost sa slobodnih bacanja (9:16). Prvi poeni Luke Vildoze, ubacio je trojku Argentinac čim je ušao na teren (9:19)

6. minut - Postiže trojku Rejnolds (7:13)

5. minut - Ponovo Fakundo Kampaco asistira za Mitrovića (4:13). Luka Mitrović je već dvocifren

4. minut - Već šest poena Luke Mitrovića na ovom meču, Kampaco je ponovo asistent (4:9). Ponovo pogađa Mitrović (4:11)

3. minut - Kampaco je proigrao Lazića koji postigao trojku, s druge strane dva poena O Brajana uz faul. Pogodio je nakon toga i slobodno bacanje (4:5). Nakon toga novi poeni Luke Mitrovića (4:7)

2. minut - O Brajan polovičan sa linije slobodnih bacanja (1:2)

1. minut - Prve poene za Crvenu zvezdu postiže Luka Mitrović (0:2)