02.02.2023.

19:30

ZVEZDI PRESELA TURNEJA PO ITALIJI! Olimpija Milano opet bolja od crveno-belih! Beron ponovo KOBAN po Beograđane!

Domaćin je bolje otvorio utakmicu, uspevala je Zvezda da parira „manekenima“ tokom prve četvrtine u kojoj se rezultatski nosila sa Italijanima.

Međutim, u drugoj četvrtini nastalo je „pomračenje“ Ivanovićevog tima koji je bukvalno „nestao“ sa parketa. Radili su šta su hteli košarkaši Milana, postizali lake poene i kažnjavali svaku grešku u odbrani crveno-belih.

Do prve dvocifrene prednosti Olimpija je stigla u 13. minutu preko Luvavua, koji je pogodio za 31:21, da bi u pretposlednjem minutu prvog poluvremena trojkom bivšeg igrača Zvezde Bilija Berona „iz kornera“, domaći košarkaši otišli na maksimalnih 16 koševa prednosti (43:27).

OLIMPIJA MILANO - CRVENA ZVEZDA 74:68 (22:18, 23:14, 14:17, 15:19)

DVORANA: Mediolanum. Sudije: Huan Karlos Garsija, Mehdi Difala, Amit Balak.

OLIMPIJA MILANO: Dejvis 10, Luvavu-Kabaro 8, Mitru-Long, Tonut 3, Meli 4, Beron 15, Nejpir 5, Riči, Hol 14, Hajns 8, Fojtman 7, Datome.

CRVENA ZVEZDA: Vildoza 11, Lazarević 1, Mitrović 7, Lazić, Dobrić 7, Ivanović, Ilić 5, Nedović 4, Marković 3, Kuzmić 4, Petrušev 9, Bentil 17.

Nastavak meča doneo je kvalitetnije izdanje crveno-belih, koji su preko raspoloženog Mitrovića i njegovih pet vezanih poena smanjili na jednocifreni zaostatak (53:44). Ipak, novi pad koncentracije, pruzrokovao je da Olimpija Milano ponovo pobegne na 12 razlike (56:44) koševima Dejvisa i Melija.

Do kraja treće deonice, Zvezda je uspela da smanji minus, ali je ostala dvocifrena prednost domaćih (59:49).

U poslednjih deset minuta gosti su krenuli na sve ili ništa i trojkom Bentila uspeli da se približe samo na „minus 5“, kada je Bentil pogodio trojku za 65:60, međutim, odmah je Hol odgovorio na isti način vrativši Milanu osam koševa viška.

Crvena zvezda je u samom finišu mogla da priđe na samo dva poena minusa, da je Dobrić pogodio trojku, ali umesto toga Fojtman je poentirao na drugoj strani i rešio sve dileme.

Pobedu domaćih je potvrdio Šabaz Nejpir sa slobodnih bacanja (72:66) i za goste više nije bilo povratka.

Ni sjajna partija Bena Bentila koji je meč završio sa 17 poena, nisu bili dovoljni crno-belima. Pomoć je imao samo u Luki Vildozi, jedinom još dvocifrenom sa 11 koševa, ostali daleko ispod evroligaškog renomea. Petrušev je dao 9, Mitrović i Dobrić po sedam poena...

Milano je do trijumfa predvodio Bili Beron, bivši igrač Zvezde dao je 15 poena, dok je pomoć imao u Devonu Holu sa 14 koševa. Dvocifren je bio i Brendon Dejvis sa 10 poena.

"Manekeni" su sada na skoru 8-15 i pretposlednji je na tabeli Evrolige, dok crveno-beli imaju bilans od 10 pobeda i 13 poraza, na 13. su mestu, ali je plasman u Top 8 sve dalji.

Dobro veče i dobrodošli na lajv blog "Informera", posvećen utakmici 22. kola Evrolige, Olimpija Milano - Crvena zvezda.

ČETVRTA ČETVRTINA

Kraj utakmice, Milano je slavio 74:68.

40. minut - Oba bacanja pogađa Filip Petrušev 72:68.

40. minut - Šabaz Nejpir siguran sa penala oba puta 72:66.

39. minut - Petrušev pogađa za Zvezdu preko Melija 70:66.

39. minut - Tri napada zaredom Milano nije iskoristio, ali ni Dobrić šut za tri. To je kaznio Johanes Fojtman i u padu pogodio za plus šest 70:64.

38. minut - Promašio je Filip prvo, a drugo pogodio 68:64.

37. minut - Hol je promašio pod košem Zvezde, a onda faulirao Petruševa koji će imati dva slobodna bacanja.

36. minut - Lukaaaaaaaaaaaaaa Vildozaaaaaaaaaaaa 68:63, trojka za Zvezdu 68:63.

35. minut - Bentiiiiiiiiiiiil nova trojka za Zvezdu 65:60, koju vraća Hol 68:60.

34. minut - Beron preko ruke Ilića, njegov 15. poen za 65:57.

34. minut - TROJKAAAAAAAAAAAAAAA Ognjena Dobrićaaaaaaaaaaa 63:57!!!! Samo šest razlike!

33. minut - Ilić polovičan sa penala 63:54.

33. minut - Hol sa oba pogođena bacanja prekida Zvezdinu seriju 61:53. Pa onda posle promašene trojke Markovića, ponovo Hol precizan 63:53.

32. minut - Sjajni Dalibor Ilić smanjuje "u reketu" na 59:51. A onda pogađa i Petrušev, Zvezda na minus šest 59:53.

Završena je treća četvrtina, Zvezda i dalje juri dvocifreni minus.

TREĆA ČETVRTINA - 59:49

30. minut - Marković je iznudio faul, posle koga je prvo promašio, a drugo pogodio 59:49.

29. minut - Dobrić je pogodio, ali je vreme za napad Zvezde isteklo. Na drugoj strani Petrušev lupa rampu Meliiju, a onda Ilić iznuđuje faul od strane Nejpira. Oba puta precizan Dalibor Ilić 59:48.

29. minut - Nedović je faulirao Brendona Dejvisa, koji je sa "penala" pogodio prvo, a promašio drugo 59:46.

28. minut - Luka Vildoza je bio siguran sa slobodnih bacanja 56:46. Posle finte Nejpira, Meli zakucava 58:46. Tajm-aut.

27. minut - Dejvis je ubacio prvi "penal", a drugi put nije bio precizan 54:44, pa onda sjajan potez Brendona za Nikolo Melija koji je ostao sam pod košem 56:44.

26. minut - Tonut promašuje prvo, drugo bacanje pogađa 53:44. Sa druge strane dve vezane promašene trojke za Zvezdu, najpre Nedović, potom i Bentil.

26. minut - Mitroviiiiiiiiiiiiiiiiiić 52:44, njegovih pet vezanih poena. Zvezda nije više na dvocifrenom zaostatku!!! Tajm-aut.

25. minut - Pogodio je Luka i slobodno bacanje 52:42.

25. minut - Bentil je promašio trojku iz ugla, lopta je prešla preko table i pripala domaćima, koji su promašili preko Nejpira za tri, ali nije Mitroviiiiiiiiiiiić i dodatan faul 52:41.

24. minut - Lazić je faulirao Berona, koji daje oba bacanja 52:39, to je njegov 13 poen i najefikasniji je igrač domaćih.

24. minut - Bili Beron pogađa trojku posle promašaja Bentila na drugoj strani 50:36. Istu je promašio Nedović, ali Bentil poentira uz faul Fojtmana, imaće "dva plus jedan" 50:38. Pogodio je Bentil i dodatno bacanje 50:39.

23. minut - Sjajan potez Luke Vildoze, Zvezdina serija 0:4, sada je 47:36.

22. minut - Sada precizniji Nedović sa distance 47:34.

21.minut - Posle promašaja Nedovića, Devon Hol poentira 47:32.

Počelo je drugo poluvreme, prvi napad ima Olimpija Milano.

DRUGA ČETVRTINA - 45:32

Zvezda ima sjajnu podršku Delija u Mediolanumu:

20. minut - Pogađa sada i Dalibor Ilić pod košem Milana, serija 0:4 Zvezde 43:32. Međutim, zaboravljeni Kajl Hajns pod košem gostiju ostao je sam i pogodio za vođstvo Olimpije na poluvremenu 45:32.

19. minut - Drži Bentil Zvezdu u igri, sada je pogodio trojkuuuuuuuuu 43:30!

Iz kornera trojku pogađa Bili Beron, za ogromnih 43:27! Zvezda deluje bespomoćno u Mediolanumu. Samo devet poena postigli su crveno-beli u drugoj četvrtini, naspram 21 primljen!

18. minut - Lazarević je iznudio faul pod košem Olimpije, međutim, promašio je prvo, a pogodio drugo bacanje 38:27. Ipak, isti igrač je faulirao Dejvisa pod košem gostiju, a Dejvis sa oba pogođena "penala" odveo Armani na maksimalnih +13, koji vodi 40:27.

18. minut - Na sreću Zvezde, iako nije iskoristila prethodni napad, Biliju Beronu se lopta od noge odbila u aut, ali je Nejpir ukrao loptu i Milano poentirao u kontri preko Tonuta 38:26.

17. minut - Raspoloženi Bentil pogađa oba slobodna bacanja, njegov osmi poen, ali Dejvis odmah precizan u narednog napadu.

16. minut - Probao je Dobrić sa pola terena na isteku napada, bezuspešno, još jedan propao napad Zvezde, ali i Dejvis gubi loptu.

16. minut - Marković u kontri poentira, dobro je Zvezda odigrala odbranu 34:24.

15. minut - Šta je sada pogodio Hol preko Nedovića i pritom iznudio faul, iskoristio je i "penal" - 34:22.

14. minut - Luka Mitrović precizan oba puta sa bacanja, mada je drugo morao da ponovi i ispravio se za prethodni promašaj 31:22.

13. minut - Mnogo grešaka u napadu Zvezde, tri napada u jednoj akciji nisu realizovali, Olimpija Milano se odbranila, a potom poentirala preko Luvavua 31:20. Prva dvocifrena prednost neke ekipe u ovoj utakmici, +11 za domaće 31:21.

12. minut - Sada zakucava Vojtman za 26:18, ali uzvraća Nedović 26:20. Ipak, trojka za Armani koju daje Vojtman za najvećih +9, gubi Zvezda 29:20. Tajm-aut za Ivanovića.

11. minut - Kajl Hajns otvara drugi kvartal poenima, 24:18 prva veća prednost za Olimpiju Milano.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Promašaj Nedovića za tri u poslednjim sekundama, srećom nije bio kažnjen trojkom Milana. Ostalo je Olimpija Milano - Crvena zvezda 22:18 posle prve četvrtine!

10. minut - Nije Kuzmić iskoristio oba bacanja, posle dugog gledanja snimka na kome se videlo da je bio nameran faul. Sudije su ipak dosudile običan, a Zvezdin centar nije bio precizan.

Nasuprot tome, na drugoj strani Nejpir je iskoristio oba bacanja i Olimpija vodi 22:18.

9. minut - Iskoristio je Dejvis oba bacanja 20:16, da bi Vildoza odgovorio u kontri i pogodio za 20:18.

Imala je šansu Zvezda za prvo vođstvo, ali je Vildoza promašio trojku, pa izgubio loptu i "naterao" Kuzmića da napravi faul, sprečivši sigurne poene Olimpije u kontri.

8. minut - Luvavu koristi lošu odbranu gostiju i pogađa 18:14, ali Kuzmić odgovara pod košem domaćih i odlično se snalazi 18:16.

7. minut - Dejvis jedno od dva bacanja pogađa, drugo je promašio, vodi Olimpija 16:12, a u narednoj akciji crveno-belih Bentil sjajan 16:14.

6. minut - Posle promašene trojke Bentila lopta mu se vratila, ponovo je probao van linije 6,75 i opet neprecizno, ali se Kuzmić pod košem Milana izborio za faul i imaće dva bacanja. Oba puta je pogodio centar Zvezde 15:12.

6. minut - Bentil odličan 13:10, ali u odbrani greši što koristi Dejvis 15:10. Prvi tajm-aut na utakmici.

5. minut - Ne da se Zvezda, sada je Bentil bio siguran i smanjio na 10:8, ali trojkom uzvraća Beron 13:8.

4. minut - Luvavu poentira kod Milana 8:6, a posle promašaja Dobrića pod košem u prodoru nezaustavljiv Beron 10:6.

3. minut - Hol oba puta precizan sa penala, Ognjen Dobrić nastavlja teror domaćih 6:6.

3. minut - Kajl Hajns preko Bena Bentila pogađa 4:2, ali odmah odgovara Ognjen Dobrić i njegov prvi poen 4:4.

2. minut - Upisuje se Petrušev kod Zvezde i izjednačava 2:2.

1. minut - Prve koševe na meču postiže Luvavu-Kabaro, vodi Olimpija Milano 2:0.

20.27 - Ovo su startne petorke: za Zvezdu igraju - Dobrić, Marković, Lazarević, Petrušev i Bentil. Kod Olimpije Milano: Beron, Hol, Luvavu-Kabaro, Vojtman i Hajns.

20.24 - Pre početka utakmice ispred Milana su Nikolo Meli i Điđi Datome uručili Nemanji Nedoviću i Benu Bentilu dresove sa brojevima 16 i 50, koje su nosili tokom njihovog boravka među "manekenima".

20.17 - Duško Ivanović nije uvrstio američkog košarkaša Džona Holanda za meč sa Olimpijom u Milanu, ali se u tim vratio Ognjen Kuzmić.

20.10 - U poslednjih 10 mečeva Zvezda je ostvarila šest pobeda, a Milano četiri gde se ubraja i onaj iz prvog dela sezone, kada su na krilima Bilija Berona slavili u Beogradu rezultatom 71:67 posle velike neizvesnosti.

19.59 - Sličnog razmišljanja bio je i Duško Ivanović, trener Zvezde:

- Očekuje nas protivnik koji ima izuzetno jak i kvalitetan tim čija pozicija na tabeli zbog brojnih povreda ne oslikava njihovu pravu snagu. Videli smo je u Beogradu gde su nas pobedili, videli smo je i protiv Baskonije pre nekoliko dana. U ovako izjednačenoj sezoni, njihove ambicije pored svih problema se ne smanjuju, o čemu govori i angažovanje Nejpira uz sve kvalitetne igrače koje već imaju, od kojih se neki polako vraćaju u sastav nakon povreda. Moraćemo daleko bolje nego u Bolonji u svim segmentima - izjavio je Ivanović.

19.56 - Podsetimo se šta su treneri dve ekipe izjavili pred večerašnji duel.

- Za nas će biti ključno da dobijemo pomoć od svih, strpljivo pomeramo loptu i kontrolišemo skokove. Osim toga, moraćemo ponovo da smanjimo izgubljene lopte. Opasnost nisu samo Nedović i Vildosa, već i njihovi "veliki" igrači Bentil i Petrušev, koji su nam zadali mnogo nevolja u Beogradu - rekao je Etore Mesina, šef struke Milana.