16.02.2023.

18:19 >> 19:35

CRVENO-BELI U POLUFINALU! Zvezda zakazala duel s Partizanom!

Košarakaši Crvene zvezde su imali mlak početak, ali su zasluženo stigli do trijumfa.

Borac je sjajno počeo meč, u jednom mometu u prvoj četvrtini, ekipa iz Čačka je imala čak +12.

Ipak živnuli su crveno-beli, tako da se prva četvrtina završila sa 17:19 u korist Borca iz Čačka.

U drugoj četvrtini, Zvezda je preuzela kontrolu, ipak pružali su Čačani dobar otpor tako da je Zvezda na poluvreme otišla sa +4 (35:31).

U trećoj četvrtini, crveno-beli su prvi put došli do dvocifrene prednosti, polako je splasnuo otpor Borca iz Čačka. Treća četvrtina se završila rezultatom 64:48.

U poslednjoj četvrtini sve je već bilo jasno, crveno-beli su stigli do trijumfa rezulatatom 89:64.

Najefikasniji  u Crvenoj zezdzi na utakmici bio je Luka Vildosa sa 18 postignutih poena.

Kod poraženih, istakli su se Gagić i Radonjić sa po 14 ubačenih poena.

Crvena zvezda će u polufinalu Kupa Radivoja Koraća  igrati protiv Partizana.

Crvena zvezda-Borac  89:64 (17:19, 18:12, 29:17, 25:16)

Crvena zvezda:Vildoza, Lazarević, Kampaco, Mitrović, Lazić, Martin, Dobrić, Ilić, Nedović, Marković, Petrušev

Borac:Boldvin, Đ.V. Ćurčić, Milošević, Glišić, Lešić, Nikolić, Petrović, Đ. M. Ćurčić, Tomašević, Gagić, Kočović, Novaković, Radonjić, Todorović, Čarapić, Hejl

POSLEDNJA ČETVRTINA

Već je bilo jasno  u ovoj četvrtini da će Crvena zvezda biti učesnik polufinala Kupa Radivoja Koraća.

Uspeli su da stignu do +20, igrači Borca više nisu imali nijedno adekvatno rešenje.

Utakmica se završila rezultatom 89:65 u korist Crvene zvezde.

TREĆA ČETVRTINA

U trećoj četvrtini se već videlo ko je favorit u meču, vrlo brzo su stigli crveno-beli do dvocifrene prednosti.

Kako je vreme odmicalo, crveno-beli su sve više ulazi u ritam u išli ka dvocifrenoj prednosti na meču.

Jednostavno nisu imali šansu igrači Borca iz Čačka na sjajnu igru crveno-belih.

Treća četvrtina se završila rezultatom 64:48 u korist Crvene zvezde

DRUGA ČETVRTINA

Odlično je Zvezda počela drugu četvrtinu pogotkom Fakunda Kampaca za tri poena, tako su crveno-beli preuzeli vođstvo (20:19).

Nakon toga Zvezda je došla do +5, ipak dosta manje aktivija je igra obe ekipe bile u ovoj četvrtini.

Nije sa dao Borac, nije lako Crvena zvezda dolazi do poena na meču, ipak nekako je +5 bila najčešća razilka.

Druga četvrtina je završena rezultatom 35:31 u korist Crvene zvezde.

PRVA ČETVRTINA

Odlično je Borac ušao u ovaj meč, hrabro bez respekta. U prvo delu prve četvrtine, uspeli su da dođu do +6( 6:12).

Nakon toga je Hanter Hejl pogodio trojku i tako podigao rezultatsku razliku na +9, a s druge strane Zvezda nije uspela realizuje svoj napad (6:15).

Nakon toga precizan je bio i Diandre Boldvin za prvu dvocifrenu prednost (6:17), a onda je Duško Ivanović zatražio tajm-aut.

Ipak, uspela je Zvezda uskoro da smanji na -6, a zato je bila zalsužna trojka Branka Lazića (13:19), tad je bilo vreme za tajm-aut, Borca iz Čačka.

Prva četvrtina završila se rezultatom 17:19 u korist Borca.