25.02.2023.

16:04

ČUDAN GOL PEŠIĆA I MAGIJA KATAIJA DONELI POBEDU ZVEZDI! Evo kako su crveno-beli došli do pobede u Ivanjici!

Branilac titule se mučio u prvom poluvremenu, sve do 38. minuta kada je odbrana Javora kapitulirala.

Doduše, srećno, pošto je posle šuta Aleksandra Kataija i dugog putovanja lopte ka golmanu Manojloviću, loptu ramenom zakačio njegov imenjak Pešić, dovoljno da je skrene i pošalje istu iza leđa čuvara mreže Javora za 1:0.

Daleko bolje igrala je Zvezda u nastavku meča, a kao kruna angažovanosti došao je i drugi pogodak koji je bio delo Stefana Mitrovića.

Ponovo je Katai pokrenuo akciju i magičnom asistencijom pronašao bivšeg igrača Radničkog iz Niša, kome nije bilo teško da u 56. minutu iz blizine zatrese mrežu i potvrdi trijumf Milojevićevog tima - 2:0.

Ovim trijumfom Crvena zvezda je pobegla 14 bodova prednosti uoči Večitog derbija sa Partizanom, koji svoj meč igra u nedelju protiv Radničkog 1923 iz Kragujevca.