10.03.2023.

19:00 >> 21:58

ŠTA OVO BI? OD PLUS 16 DO AMBISA! Panatinaikos ustao iz mrtvih i RASKOMADAO ZVEZDU! Neobjašnjiv pad, NIŠTA OD TOP 8! (VIDEO)

Neobjašnjiv pad u drugom poluvremenu bio je presudan. Crveno-beli su potpuno stali i dozvolili "zelenima" da stignu i prestignu minus 16!

Pošto ekipa sa Malog Kalemedana nije imala pravo na kiks, od plasmana u TOP 8 definitivno više nema ništa.

Počela je Zvezda odlično, furiozni Dobrić kao protiv Efesa na startu, pet poena za lepo otvaranje utakmice. Konstantno je ekipa Duška Ivanovića vodila u prvoj četvrtini, "zeleni" su uspeli da izjednače na 7:7 sredinom uvodne deonice, ali to je bilo sve.

Bentil, pa Nedović, bum-bum trojkama odlepljuju ponovo crveno-bele na pristojnih plus 6 i od tog trenutka gosti više ne ispuštaju prednost.

PANATINAIKOS - CRVENA ZVEZDA 75:66 (9:17, 20:25, 23:13, 23:11)

Dvorana OAKA u Atini. Sudije: Migel Angel Perez, Emil Mogulkoč, Jozef Bisang.

PANATINAIKOS: Volters 9 Kalaicakis, Li 7, Papajanis 17, Bohoridis, Vilijams 13, Kalaicakis, Tomas 11, Samonturov, Ponitka 8, Grigonis 7, Mancukas 3.

CRVENA ZVEZDA: Vildoza 7, Lazarević 3, Kampaco, Mitrović 5, Martin, Dobrić 8, Ivanović 6, Nedović 12, Marković 3, Kuzmić 6, Petrušev 12, Bentil 5.

U drugoj četvrtini nastavlja Zvezda da puni koš Panatinaikosa, koji nije imao rešenja ni u napadu, a ni u odbrani. Razlika je rasla, dominirali su crveno-beli. Nedović je ovaj period otvorio trojkom, usledili su novi poeni za dvocifrenu prednost (11:22).

Usledio je period odlične saradnje Nedovića i Kuzmića, da bi upravo centar beogradske ekipe odveo svoj tim na plus 13 (27:40). Razigrana i ubedljiva Zvezda sa tom razlikom otišla je i na poluvreme. na semaforu je stajalo 29:42.

Sredinom treće četvrtine Zvezda je otišla do +16, i stala! Počeo je raspad!

Kampaco nije mogao da se prepozna, Vildoza takođe slab, uz konstantno ispucavanje. pad je ipak, neobjašnjiv, a ni povreda Nemanje Nedovića nije opravdanje za bruku.

U poslednjoj deonici konačni slom, samo 11 poena Zvezde i ovaj podatak: crveno-beli su u drugoj četvrtini postigli više poena nego za čitavo drugo poluvreme (25 - 24).

Panatinaikos je do pobede vodio Georgis Papajanis sa 17 poena, sedam skokova i dve asistencije. U beogradskoj ekipi istakao se Filip Petrušev sa 12 poena i devet skokova.

Crvena zvezda je trenutno na 14. mestu na tabeli sa 12 pobeda i 16 poraza, dok su "zeleni" na 16. mestu sa skorom 9/19.

U narednom kolu "crveno-beli" gostuju ekipi Barselone, dok grčki tim putuje za Lion na duel sa Asvelom.

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Kraj meča i neobjašnjiv poraz crveno-belih i pobeda Panatinaikosa 75:66.

39. minut - Vildoza promašuje, Ponitka pogađa ovo je kraj 73:60! Vildoza pogađa... kasno...

38. minut - Kampaco promašuje! PAO u napadu. Dva bacanja ima Papajanis.

37. minut - Vilijams promašuje, a Lazarević kakav promašaj! Totalno bez samopouzdanja crveno-beli. Sedam poena Lija, Kampaco je proklizao i napravio korake. Katastrofa!

36. minut - Vildoza za Petruševa, faul Vilijamsa. Precizan oba puta sa penala 67:60. Lična za Petruševa. Gubi loptu Ponitka, ali Vildoza dobija blokadu od Papajanisa.

35. minut - Dobrić greši, Li krade loptu - 64:58. Ivanović traži tajm-aut. Nije dobro! Derik Vilijams pogađa uz faul. Raspad crveno-belih. Plus 9 za PAO - 67:58.

34. minut - Kuzmiiiić se odlično snašao i pogodio, ali pioslednja desetinka je bila na satu, sudije kažu koš ne važi. Grigonis se izvlači i pogađa za tri - 62:58.

33. minut - Evo konačnoooo Dobrić za tri - 59:58. Vilijams promašuje, lopta za Kuzmića. Petrušev u reketu, nema faula, napad za domaće. Neverovatno, prosto neverovatno. Neka druga Zvezda od finiša treće četvrtine i u celoj četvrtoj

32. minut - Promašuje i Vildoza, Volters pogađa za tri, PAO na plus 4 - 59:55. Serija "zelenih" 22:2! Šok!

31. minut - Šesti poen Nejta Voltersa 54:55. Bentil, ali istekao je napad. Volters promašuje za tri, lopta se od Kampaca odbila u aut. Volters, pa Papajanis za prvo vođstvo PAO - 56:55.

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Vilijams za tri, serija 15:1 Panatinaikosa - 52:54. Mitrović fauliran, pogađa jedno bacanje. Zvezda pet i po minuta bez koša iz igre. Posle treće četvrtine semafor kaže 52:55.

29. minut - Novi faul u napadu Ivanovića. Trojka za domaće, sa minus 16 PAO stiže na minus 5!

28. minut - Mancukas pogađa uz faul. PAO se spustio ispod 10 - 44:53. Promašuje Lazarević, ali nisu precizni ni igrači Panatinaikosa. Tehnička za Lija. Pogađa Vildoza jedno bacanje, ali faul u napadu pravi Ivanović. Ponitka pogađa oba penala - 46:54.

27. minut - Pogađa Papajanis - 41:53. Odličan je Lazarević, ali i rampa Petruševa.

26. minut - Lagana realizacija Papajanisa - 39:53. Li promašuje. Ovo je ko zna koji neuspeli pokušaj "zelenih".

25. minut - Odlična odbrana Zvezde, Grigonis nije imao kud. Greši, lopta za goste. Lopta pod koš za Petruševam uz faul Papajanisa. Šteta, nije pogodio sa penala 37:53.

24. minut - Velika gužva u reketu domaćih, mnogo promašaja gostiju, na kraju Kuzmić fauliran. Sudije su gledale snimak, ništa od nesportske lične. Kuzmić siguran 34:48. Tomas ubacuje drugu trojku zaredom - 37:48. Markoviiiiiić pogaša trojku - 37:51

23, minut - Petrušev fauliram. Pogađa jedno od dva bacanja - 31:46. Met Tomas pogađa za tri - 34:46.

22. minut - Papajanis, ali Dobrić odlično postavljen, Petrušev greši, ide kontra, lopta za Ponitku i koš - 31:45.

21. minut - Prvi napad u nastavku imaju crveno-beli, ali Bentil pravi faul u napadu. Onda i Ponitka... Uh, kako loš pas. Ivanović za triiiii! - 29:45

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Volters promašuje za tri, pogađa LiNa kraju poluvremena - 29:42. Vildoza genijalno! Promašio je Petrušev oba bacanja ali je ispravio Argentinac sve i pogodio sekund pre kraja.

19. minut - Vraćena trojkaaaa! Petrušeeev 27:38. Li je ostao sam i promašio za tri. Fenomenalna asistencija Nedovića ponovo za Kuzmića - 27:40.

18. minut - Odlična saradnja Nedovića i Kuzmića koji ovog puta nije precizan. Trojka Vilijamsa - 27:35.

17. minut - Nedovićev 12 poen - 22:33. Papajanis, izlazi lopta iz koša. Odličan posao Kuzmića za sad, serija 7:0 - 22:35. Vilijams smanjuje.

16. minut - Sjajan poen Stefana Lazarevića, poentiraju i "zeleni". Petrušev nije pogodio, ali lopta za crveno-bele. Ivanoviiiiiić prvi poeni i trojkaa - 22:31.

15. minut - Petrušev je neprecizan, PAO u napadu. Dobro je što se domaći muče da daju koš. Nema ni u ovom napadu poena.  Lep prodor Dobrić, ali nije bio precizan. Papajanis pogađa uz faul - 20:26.

14. minut - Prvi poeni Luke Mitrovića - 15:26. Volters za tri, nema koša, ali lepa kombinacija papajanisa i Vilijamsa koji beleži prve poene večeras - 17:26.

13. minut - Tomas je promašio za tri, Petrušeeeev sjajno, odbojkaški - 13:24.

12. minut - Spetljao se Ponitka, brza kontra Zvezde, Nedović je fauliran - 11:22. Tomas je ostao sam i pogodio. Nedović, e sad nema trojke.

11. minut - Nedović promašuje. Karakterističan šut i poen Voltersa - 11:17. Nedović za triiii - 11:20.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Nema trojke ni za Tomasa. Nedović spušta za martina. Faul. Martin ne pogađa, ispravlja Petrušev - 7:17. Deset razlike. Nejt Volters pogađa u poslednjoj sekundi - 9:17 na semaforu.

9. minut - Neprecizan je Tomas, lopta za beogradski tim. Vildoza, nema trojke . Faul na Nedoviću. Oba puta ide lopta u koš 8:0 serija Zvezde.

8. minut - Gube loptu crveno-beli u napadu, ali nova greška domaćih. Na drugoj strani Nedović za triiiii - 7:13.

7. minut - Evo je trojkaaaa Bentil, treća sreća - 7:10. Ne uspeva Li da vrati trojku.

6. minut - Bentil nije bio precizan u pokušaju za tri, siguran je Papajanis na drugoj strani. Izjednačenje - 7:7.

5. minut - Grigonis se oslobodio Dobrića, promašuje, ali zakucava Papajanis - 5:7. Neee, Bentil pravi faul u napadu, druga lična, ali Vilijams ne pogađa trojku. Odgovara i Vildoza promašajem.

4. minut - Kuzmić odlično skače, dobra je Zvezda u defanzivi na početku. Greše gosti, faul na Liju, koji pogađa jedan penal - 3:7. Kampaco na stranu za Bentila koji ne uspeva da prihvati loptu.

3. minut - Grigonis, pa Li do Papajanisa, koji ne pogađa. Skače Dobrić, ide Bentil, fintira i poentira 2:7.

2. minut - Odličan je Dobrić, tri poenaaaaa, sjajno otvaranje utakmice kao protiv Efesa 0:5. Greše domaći, ali Bentil promašuje za tri.

1. minut - Bohoridis promašuje u prvom napadu, a Dobrić pogađa na drugoj strani - 0:2 . Ipak Papajanis odlično zakucava.

19.55 - Dvorana OAKA je poluprazna, navijači Panatinaikosa su rekli šta misle o ovoj sezoni.

19.40 - Prema poslednjim informacijama trener "zelenih" iz Grčke odlučio da u sastav ne uvrsti Dvejna Bejkona, najboljeg igrača iz Atine, prenose tamošnji mediji.

19.31 - Argentinac Fakundo Kampaco, najbolji igrač u trijumfu protiv Efesa, rekao je da je sada svaki meč kao finale.

- Dobro igraju, možda ne pobeđuju puno u ovom trenutku, ali imaju talentovane igrače, dobar tim, igraju jako kod kuće, moramo biti spremni na to. Igraćemo svaku utakmicu kao da je finale - poručio je Kampaco.

19.25 - U meču odigranom u prvom delu sezone, Panatinaikos je kao gost pobedio 77:75.

19.20 - Trener Crvene zvezde Duško Ivanović dan uoči meča na pres konferenciji je rekao:

- Biće teška utakmica, rival je promenio trenera (Dejan Radonjić, prim.aut) i uvek kada se to desi dođe nova energija, igrači žele da se pokažu u mnogo boljem svetlu. Biće novina i mnogo teže da se spremi utakmica. Mi imamo cilj i želju, hoćemo da se borimo da budemo među osam. Najbitnije je da svi igrači daju sve od sebe posebno u odbrani, verujem da je to i njima važnije nego da su se upisali u listu strelaca - istakao je strateg crveno-belih.

19.00 - Dobro veče i dobro došli na blog uživo meča Panatinaikos - Crvena zvezda na portalu Informer.rs.