23.03.2023.

18:00 >> 20:53

ZVEZDA ODIGRALA ZA PARTIZAN! Crveno-beli nokautirali Baskoniju, KAMPACO BRILJIRAO NA ROĐENDAN!

Bio je ovo veoma napet meč, a stigli su crveno-beli do pobede protiv španskog tima, te još uvek imaju teoretske šanse za Top 8, ipak jako male.

Bolje je Baskonija ušla u meč, raspucali su igrači gostujućeg tima i ušli u  drugu četvtinu sa +6 (21:26).

U drugoj četvrtini, Zvezda je dodala gas i fanstastičnom igrom su pred kraj četvrtini stigli do preokreta i na pauzu otišli sa +1 (39:38).

U trećoj četvrtini, crveno-beli su bili briljanti na terenu, predvođeni Fakundom Kampacom  koji je delio sjajne asistencije svojim saigračima.

U poslednju četvrtinu, Crvena zvezda je ušla sa +8 (57:49).

Odličnom igrom Zvezda je održala prednost i stigla do pobede rezultatom 74:63.

Najefikasniji u Crvenoj zvezdi bio je Nemanja Nedović sa 20 poena, Bentil ubacio 12,  a Dobrić 11.

Sjajnu partiju je pružio Fakundo Kampaco koji je ubacio samo tri poena, ali je zabeležio tri skoka i sedam asistencija.

U protivničkom taboru najviše poena je ubacio Darius Tompson (15).

Crveno-beli još uvek mogu da se dokopaju Top 8, ipak za to je potrebno da zabeleže sve pobede i da im se poklope neki rezultati.

S druge strane ovako su pomogli Partizanu koji sada ima pobedu više od Baskonije,  a ako sutra trijumfuje protiv Olimpijakosa povećaće prednosti i približiti se Top 8.

Crvena zvezda-Baskonija 74:63 (21:26, 18:12,18:11, 17:14)

Crvena zvezda: Holand, Vildoza, Lazarević, Kampaco, Mitrović, Dobrić, Martin, Ivanović, Nedović, Marković, Kuzmić, Bentil

Baskonija:Havard, Raiste, Hejdiger, Kerejeta, Anri, Dijez, Saderkis, Marinković, Macura, Tompson, Sov, Ndiaje,Kotsar,Enoh, Kostelo, Giedratis, Homes,Kuruc

40. minut - Stigal je Zvezda do pobede rezultatom 74:63

39. minut - Odlično zakucavanje Luke Mitrovića (71:61)

37. minut  - Pogađa trojku Nemanja Nedović (68:59),  zatim koš Baskonije (68:61). Pogodio je Nedović jedni slobodbno bacanje (69:61)

36. minut - Poeni Baskonije, a zatim trojka Fakunda Kampčaca (65:57). Pogađa Kostelo dva slobodna bacanja (65:59)

35. minut - Ponovo dobar prodor Tompsona (62:55)

34. minut - Odličan Tompson pod košem (62:53)

33. minut - Precizan Tompson, a zatim sjajan trojka Nemanje Nedovića (62:51)

32. minut - Promašio je Nemanja Nedović dva slobodna bacanja

31. minut - Sjajno se snašao Filip Petrušev (59:49)

Kraj treće četvrtine

30. minut - Novi poeni Martina (57:49)

29. minut - Precizan Hasan Martin (55:49)

28. minut - Pogađa Nemanja Nedović (53:43)

27. minut - Težak šuta Marković, ali bez uspeha

26. minut - Precizan Kotsar (50:42)

25. minut - Asistirao je Kampaco Bentilu za tri poena (50:40)

24. minut - Precizan Mitrović (47:40)

23. minut - Dva poena Dobrića, a onda poeni Tompsona (45:40)

22. minut - Povećava Zvezda prednost (43:38)

21. minut - Fauliran je Nedović na šutu za tri poena. Pogodio je dva tri slobodna bacanja (41:38)

POLUVREME

20. minut - Trojka Markuisa Havarda (37:38). Pogađa Dobrić uz zvuk sirene (39:38)

19. minut - Pogađa Nedović uz asistenciju Kampaca (37:35)

18. minut - Pogađa Bentil samo jednoslobodno bacanje (35:35)

17. minut - Poentirao je Dobrić (34:35)

16. minut -   Pogađa Bentil uz faul, a zatim je pogodio i slobodno bacanja (30:35). Krade loptu Kampaco, a zatim daje odličan pas Martinu (32:35)

15. minut - Odlično krade loptu Vildoza i asistira Bentilu za poene (27:35)

14. minut - Bentil polovićan sa slobodnih bacanja (25:35)

13. minut - Poeni Vanje Marinkovića (23:35). Nemanja Nedović polovičan sa slobodnih bacanja (24:35)

12. minut - Pogađa Inoh iz teške pizicije (23:31). Dolazi Baskonija prvi put do dvocifrene prednosti, nakon čega je Duško Ivanović zatražio tajm-aut (23:33)

11. minut - Smanjuje Zvezda prednost Baskonije, a zatim trojka Baskonije (23:29)

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10. minut - Heidger pogađa oba slobodna bacanja (19:26). Uz zvuk sirene precizan je bio Nemanja Nedović (21:26)

9. minut - Pogađa Giedratis oba slobodna bacanja (16:24),  a zatim trojka Markovića (19:24)

8. minut - Odlično zakucavanje Dobrića (14:17), s druge strane poeni Kotsara (14:19). Luka Mitrović pogađa oba slobodna bacanja (16:19), a zatim tri poena Homesa (16:22)

7. minut - Zakucao je Giedratis (10:17), a zatim novi poeni crveno-belih (12:17).

6.minut - Novi poeni Kotsara,  a zatim trojka Crvene zvezde (10:15)

5. minut - Efektno je zakucao Tompson (7:13)

4. minut - Kostelo precizan za dva poena, a zatim Luka Vildoza pogađa trojku (7:11).

3. minut - Nastavlja Baskonija sa svojom serijom, strelac Giedratis, a zatim zakucavanje Hasana Martina sa druge strane (2:7), nakon toga bio je precizan Kostel, pa novi poeni Martina (4:9)

2. minut - Kotsar precizan za dva poena (0:5). Ben Bentil je pao posle jednog duela, Duško Ivanović je odlučio da ga izvede iz igre.

1. minut - Tomson otvara meč trojkom (0:5)

18.00 - Dobrodošli na naš blog posvećen meču Crvene zvezde i Baskonija.