30.04.2023.

16:00 >> 19:03

POKER NA MARAKANI, POVRATNIK SPAJIĆ ODMAH ZATRESAO MREŽU! Zvezda PREGAZILA Čukarički! Moraće "brđani" dobro da se potrude ako žele u kvalfikacije za Ligu šampiona

Bio je ovo dominatan performans crveno-belog tima, od početka su vodili glavnu reč i zasluženo došli do pobede.

Već u šestom minutu Kingsi Kangva je sjajno iskoristio svoju priliku i glavom zatresao "mrežu" "brđana".

Nastavili su crveno-beli u svom ritmu,a to se isplatilo u 19. minutu kada je Rakonjac dobio centaršut od Azarova i duplirao rezultat.

Dominirali su potpuno crveno-beli  u prvom poluvremenu, isticali su se Rakonjac i Ivanić, ali prvo poluvreme se završilo rezultatom 2:0.

Nastavljena je dominacija crveno-belog kluba i u nastavku meč, redale su šanse, a Mitrović je sjajno iskoristio kiks  defanzivaca Čukaričkog i povećao rezultatsku prednost u 79. minutu.

Na ovom meču povratnik u redove Zvezde Uroš Spajić posle oporavka od povrede je dobio svoju prvu šansu.

Dobro će iskusni defanzivac pamtiti ovaj meč pošto se upisao u listu strelaca pred sam sudijski zvižduk u 90. minutu.

Zvezda je tako upisala još jednu pobedu, a na Čukaričkom je da nastavi da se bori za drugu poziciju.

Crvena zvezda-Čukarički 4:0 (2:0)

Golovi: Kangva (6), Rakonjac (19), Mitrović (79),  Spajić (90)

Crvena zvezda: Borjan - Azarov, Eraković(Od 75.Spajić), Milunović(Od 46. Leković), Nikolić - Mijailović, Kangva(Od 71. Prucev), Ivanić, Mitrović, Bukari (Od 66. Mituljkić)- Rakonjac.

Čukarički: Belić, Drezgić, Kovač, Sisoko, Serafimović, Gajić, Ovusu(Od 71. Tomović), Rogan(Od 71. Koloni), AdžićOd 59. Lučič), Badamosi (Od 71. Spasojević), Ivanović.

KRAJ UTAKMICE

90. minut - Kakav debi za Uroša Spajića odmah je postigao gol

85. minut - Mirniji tok igre, kao da se čeka sudijski zvižduk

79. minut - Novi gol za Crvenu zvezdu, sada je precizan bio Stefan Mitrović. Spetljali su se protivnički igrači, a to je Mitrović sjajno iskoristio i postigao gol

75. minut - Uroš Spajić se oporavio i na terenu je prvi put od kada je potpisao za Crvenu zvezdu

70. minut - Nešto mirniji period utakmice

62. minut - Malo je falilo da se Rakonjac ponovo upiše u listu strelaca, ipak pogodio je samo prečku

60. minut - Adžić je lepo šutirao posle prodora Ovusua, gađao je dalji ugao, ali nije bio dovoljno precizan.

57. minut - Ovusu se ponovo žali na povredu. Isto je bilo krajem prvog poluvremena, ali deluje da će vezista Čukaričkog moći da nastavi meč

48. minut - Pokušao je iz voleja Mirko Ivanić, ipak nije bio precizan

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

42. minut - Šutirao je Ovusu sa 30 metara, ali bez uspeha.

39. minut - Azarov je dobio žuti karton

36. minut - Desila su samo dva faula do sada, po jedan na obe strane

28. minut - Novi pokušaj Rakonjca, ali opet je Drezgić bio na pravom mestu

24. mintu - Imao je dobru šansu Mirko Ivanić, ali dobro je to blokirao Drezgić

19. minut - Zvezda sada vodi sa 2:0, rezultat je duplirao Rakonjac. Rakonjac je potpuno ostao sam i na pravi način je iskoristio centaršut Azarova

18. minut - Novi pokušaj Bukarija, proigrao ga je Kangva, ali nije uspeo najbolje da se snađe

12. minut - Novi pokušaj Crvene zvezde. Bukari je imao odličnu šansu, ali njegov šut je blokiran.

6. minut - Zvezda već vodi! Strelac je Kingsi Kangva. Odlično se ubacio i iz trka šutirao glavom nakon centaršuta Lazara Nikolića.

1. minut - Utakmica je počela

16.00 - Dobrodošli na blog posvećen meču Crvene zvezde i Čukaričkom.