02.09.2023.

21:58

Kraj! Neubedljiva Zvezda slavila protiv Novog Pazara (VIDEO)

Posećenost je odlična, što je i očekivano, s obzirom da je ulaz na stadion Crvene zvezde za današnji meč besplatan.

Razlog za tako nešto je proslava 60. rođendana legendarne "Marakane" i otvaranje renovirane atletske staze oko terena.

Fudbaleri Baraka Bahara biće posebno motivisani da pred svojim navijačima, na slavljenički dan, "speru" težak poraz od Voždovca u prethodnom kolu šampionata Srbije 3:2.

Novi Pazar u ovaj meč ulazi na krilima minimalne pobede protiv Železnika iz Pančeva 1:0. Podsetimo, nakon tri vezana poraza, otkaz je dobio Dragan Aničić, pa je klupu Novopazaraca preuzeo Siniša Dobrašinović.

CRVENA ZVEZDA - NOVI PAZAR 2:1 (1:0) (Dragović) (Kanga) - (Jovanović)

Stadion: Marakana, Beograd

Crvena zvezda:  Dragović, Mijailović, Rodić - Bukari, Mitrović - Kangva, Stamenić - Lučić - Olajinka, Kraso.

Novi Pazar: Mirković - Adesinja, Andrić, Anan, Azemović, Ćirjak, Sise, Ergelaš, Karaklajić, Momčilović

96. minut - KRAJ! Svira kraj Radaković. Minimalna pobeda Crvene zvezde - 2:1!

94. minut - Dobija javnu opomenu i Marko Stamenić nakon oštrog starta nad Karaklajićem.

90. minut - Milan Rodić svesno prekida kontru Novog Pazara i tom prilikom zaraađuje žuti karton. Igraće se još šest minuta-

86. minut - Nije zadovoljan Bahar nakon nove prilike. Ergelaš je imao šansu, pa je to primoralo izraelskog stručnjaka da u igru uvede Uroša Spajića umesto Vladimira Lučića.

Uroš Spajić

84. minut - Pogodak Jovanović je potpuno razbudio goste. Zapretio je golu Glazera ovoga puta Golijanin.

82. minut - GOOOL! Igrač koji je ušao sa klupe u drugom poluvremenu, Saša Jovanović donosi Novom Pazaru pogodak! 2:1!

79. minut - GOL! Precizan pri izvođenju jedanaesterca bio je Gelor Kanga, Zvezda od 79. minuta vodi sa 2:0!

76. minut - PENAL! VAR provera Radakovića. Nespretan start Sisea nad Mitrovićem je bio dovoljan za penal Crvene zvezde.

70. minut - Izmene u obe ekipe. Siniša Dobrašinović se odlučio za trostruku izmenu. Aleksej Golijanin će zameniti Marka Obradovića, Rafael Floro menja Anana i Adešina ustupa mesto Saši Jovanoviću. Crvena zvezda će u nastavku igrati sa Mijatovićem i Kangom umesto Olajinke i Krasoa.

69. minut - Neverovatno da ponovo nije "pao" gol. Fantastičan prodor Bukarija, još bolja intervencija Mirkovića, a zatim neuspešan pokušaj Stamenića. Samo korner za crveno-bele.

68. minut - Sudar Mijailovića i Adešine. Nigerijac je zbog neopreznog starta zaradio žuti karton.

67. minut - Pokušao je Mirko Ivanić, ali je njegov udarac bio previše spor. Bio je to lak zadatak za često spominjanog Nikolu Mirkovića.

64. minut - Prvi korner za Novi Pazar, ali nisu uspeli da priprete golu izraelskog golmana Omrija Glazera.

60. minut - Simbolično, u 60. minutu susreta navijači su pripremili spektakularan vatromet i tako proslavili 60. rođendan čuvenog zdanja, "Marakane".

57. minut - Prva izmena na utakmici. Oporavljeni Mirko Ivanić će zameniti Kingsa Kangvu.

56. minut - Ponovo ima posla za golmana Novog Pazara Mirkovića. Morao je da interveniše nakon što su crveno-beli pripretili preko Bukarija.

51. minut - Nastavljen je susret. Odmah napadaju fudbaleri Baraka Bahara i uspostavljaju dominaciju na sredini terena.

49. minut - Glavni arbitar susreta Nikola Radaković odlučio je da prekine meč dok se ne raziđe dim nastao usled bakljade domaćih navijača.

48. minut - Sjajna bakljada na tribinama sljavljeničke "Marakane", a umalo da Crvena zvezda ne postigne i drugi gol. Lučić je šutirao preko gola Mirkovića.

46. minut - Pred nama je odlučujućih 45 minuta plus nadoknada. Crvena zvezda je na kraju prvog dela igra imala posed lopte od čak 69 odsto i deset šuteva, od čega su četiri bili u okvir gola. Gosti iz Novog Pazara pripretili su samo jednom.

Crvena zvezda dominirala tokom prvog poluvremena

DRUGO POLUVREME

45+3. minut - Gotovo je prvo poluvreme. Crveno- beli vode "samo" 1:0.

44. minut - Fantastični potezi Krasoa ispred gola Novog Pazara, ali nije uspeo da iskontroliše telo i uputi precizniji udarac ka Mirkoviću.

40. minut - Još jedna velika šansa Žan Filipa Krasoa, ali na kraju, samo korner - osmi.

38. minut - Jedan od pridošlica u Novom Pazaru ovoga leta, Ebenezer Anan, napustio je teren kako bi mu se ukazala medicinska pomoć. Fudbaler iz Gane se požalio na povredu ramena.

34. minut - Nešto mirniji period utakmice. I dalje domaći imaju inicijativu, ali nisu opasni po gol gostiju kao na samom početku susreta.

Vladimir Lučić i Frane Ćirjak u duelu

26. minut - Sjajan solo prodor Vladimira Lučića, ali je udarac mladog napača izblokirala stativa.

25. minut - Lepa kombinacija Crvene zvezde. Odličan centaršut Krasoa, a Dragović je glavom pokušao da proigra nekoga ispred gola Mirkovića.

20. minut - Dobar pokušaj Usmana Bukarija, koji je pokušao sam da reši akciju, ali je njegov udarac izblokiran pa su crveno-beli dobili sedmi udarac iz ugla

19. minut - Napokon su i gosti prešli na polovinu Omrija Glazera. Mijailović je pao u šesnaestercu crveno-belih, ali nije bilo faula.

16. minut - Sjajno za sada igra Piter Olanjinka za crveno-bele. Pojačanje iz Slavije vrlo primetno na početku duela.

Piter Olanjinka

12. minut - Nastavlja se opsada gola Novog Pazara. Štoperi Anan i Sise imaju pune ruke posla. Peti korner već za domaće.

08. minut - GOL! Napokon se zatresla mreža Novog Pazara. Aleksandar Dragović je odlično iskontrolisao loptu i bez mnogo razmišljanja je smestio u mrežu gostiju.

06. minut - Nova intervencija Mirkovića. Ovoga puta pokušao je Žan Filip Kraso nakon kornera.

04. minut - Prvi korner na meču pripašće domaćinu, nakon što je izblokiran udarac Mitrovića.

03. minut - Svi fudbaleri Novog Pazara nalaze se na svojoj polovini kako bi odoleli naletima crveno-belih.

01. minut - Odmah je krenula Crvena zvezda agresivno. Već je upućen i prvi udarac ka golu gostiju, ali sjajno je intervenisao Nikola Mirković .

PRVO POLUVREME

20:00 - Počeo je duel 6. kola Superlige Srbije između Crvene zvezde i Novog Pazara. Pravdu deli Nikola Radaković.

19:56 - Fudbaleri obe ekipe izlaze na teren i uskoro nas očekuje početak meča.

19:47 - Barak Bahar će na raspolaganju sa klupe imati Popovića, Degeneka, Ivanića, Kabića, Kangu, Mijatovića, Milunovića, Nedeljkovića, Nikolića, Šljivića, Spajića.

19:33 - Crvena zvezda igra verovatno poslednji meč bez novog kapitalnog pojačanja!

19:30 - Poziv crveno-belih da navijači obuku dres svoga kluba!