20.10.2023.

19:30

Zvezda pukla u Bolonji! Sa ovakvom igrom i nije moglo drugačije! (VIDEO)

Zvezda je zabeležila i treći uztastopni poraz i ima skor 1-3 , dok je Virtus zabeležio treću uzastopnu pobedu iterenutno je na 3-1

VIRTUS - CRVENA ZVEZDA  85:79 (26:15, 18:18, 18:22, 23:24)

Dvorana: Paladoca. Sudije: Karlos Peruđa (Španija), Igor Dragojević (Crna Gora), Ugo Tepenije (Francuska)

VIRTUS: Kordinije, Lundberg, Belineli, Pajola, Smit, Dobrić, Kejkok, Šengelija, Heket, Miki, Danston, Abas.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Teodosić, Hanga, Davidovac, Mitrović, Simonović, Nejpir, Tobi, Bolomboj, Ilić, Nedović, Gedraitis.

Najefikasniji kod domaćina bili su Šengelija sa 19 i Belineli sa 16 poena

Kod Zvezde istakao se Nejpir sa 23 poena kao najefikasniji igrač meča.

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Šengelija jači od Bolomboja, pogađa 78:72, a onda nesportska Šengelije, koji je Nejpira udario po glavi, i ovaj je odleteo u aut. Pogađa oba penala 78:74. Nejpir direktno u ruke baca loptu Dobriću iz auta, a onda Mitrović pravi faul na Kordinijeu, koji pogađa oba bacanja. Onda Nejpir za tri, 80:77! Utakmica na jedan posed, Virtus u napadu, ali neeee, ne faul. Lična Nejpira nad Pajolom - 82:77. Brz prodor za Nejpira 82:79, pa Gedraitis pravi faul, Belineli pogađa jedno bacanje i lopta za Italijane. Belineli zakucava za kraj meča i pobedu Virtusa 85:79.

39. minut - Virtus u napadu, ističe vreme, ali Hanga na sekund i po pre kraja akcije domaćih pravi faul na Heketu, koji pogađa samo jedno bacanje 76:69, pa Teodosić pogađa za triiiiiiii - 76:72.

38. minut - Greši Šengelija, lopta je za Zvezdu.  Mitrović pogađa uz faul. Precizan je i sa penala 75:69. Odlična odbrana, ali crveno-beli ne koriste napad.

37. minut - Miki odgovara poenima, a Nejpir postiže nove poene 75:66. Super! Faul Mikija u napadu, ali ne prolazi asistencija Teodosića.

36. minut - Šengelija promašuje za tri, lopta je za ekipu Duška Ivanovića. Faul na Mitroviću, koji pogađa prvo, promašuje drugo, pa Hanga u ofanzivnom skoku pogađa 73:64.

35. minut - Dobrić pogađa 71:59. Bolomboj nije uspeo da poentira, Virtus u napadu. Pajola pogađa 73:59. Pas za Bolomboja ispod drugog koša i poeni za Zvezdu 73:61.

34. minut - Lundberg za tri promašuje, Gedraitis promašuje za tri, lopta dolazi ipak do Nejpira, Gedraitis ponovo promašuje za tri.

33. minut - Nejpir za triiiiiiii 69:58, greše gosti, pa Teodosić pokušava za tri i promašuje,

32. minut - Miki prolazi Simovića i pogađa, uz prekršaj Bolomboja 66:55. Teodosić organizuje napad, ali Bolomboj pravi faul u napadu. Lundberg postiže 12 trojku za ekipu Virtusa 69:55.

31. minut - Lundberg je promašio, Danston stiže do lopte i dobija faul. Ne pogađa prvi penal, ali je precizan drugi put 63:55

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Ne poentiraju domaći Gedraitis sada promašuje za tri. Četvrti prekršaj Jaga, ali Nejpir krade loptu, i u poslednjoj sekundi ove deonice pogađa za 62:55. Serija 8:0 crveno-belih.

29. minut - Serija propuštenih napada, a onda Gedraitis postiže trojku - 62:50. Nova trojka Gedraitisa 62:53.

27. minut - Belineli pogađa za tri, odgovara Nejpir. Šengelija lako 59:47. Nova izgubljena lopta crveno-belih pa Šengelija pogađa za tri  - 62:47.

26. minut - Nejpir promešao odbranu rivala, ali Šenegelija postiže lake poene 54:44.

25. minut - Poeni Luke Mitrovića 52:42, promašuje Belineli, a onda faul u napadu Šengelije, odličan posao Lazića u odbrani

24. minut - Nezgodan pas za Kordinijea, gazi aut liniju i lopta je za goste. Virtus ima problema sa izgubljenim loptama. Hanga pokušava za triii ništaaaaa, 2 od 18 šut za tri Crvene zvezde, Belineli pogađa 52:38.

23. minut - Branko Lazić za triiiiii! Zvezda se spustila ispod 10 - 46:38. Kordinije pogađa za tri, crveno-beli gube loptu 49:38.

22. minut - Na drugoj strani Danston pravi faul nad Mitrovićem. Hanga sada promašuje za tri poena.

21. minut - Šengelija poenima otvara drugo poluvreme 46:33. Hanga odgovara 46:35.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - Belineli pokušava iz teške situacije, težak promašaj, Teodosić za tri - neuspešan. Smit ne pogađa, ali Miki hvata loptu ispod koša i poentira 44:33. To je rezultat poluvremena.

19. minut - Džordan Miki je precizan 42:31. Faul na Nejpiru. Prvi penal pogađa, a precizan je i drugi put 42:33.

18. minut - Novi poeni za Zvezdu, pa tajm-aut 40:29. Ne koristi italijanska ekipa novi napad, Nejpir pogađa 40:31.

17. minut - Šengelija pogađa u reketu 40:26. Nema trojke Nedovića, Lazić je izborio faul, ne pogađa prvi put sa penala, ali drugi put je precizan 40:27.

16. minut - Bolomboj brutalno zakucava i stavlja tačku na seriju Virtusa 12:0. Pogađa i Nedović 38:26.

15. minut - Sada Lundberg pogađa za tri 34:22. Faul u napadu Jaga, koji se ne snalazi na terenu. Kordinije poentira uz faul. Ne pogađa sa penala, ali lopta za opet za domaće, evo novih poena za najveću prednost 38:22.

14. minut - Novi koš Hange, Zvezda se primakla 26:22, a Šengelija pogađa trojku za 29:22. Kordinije pogađa dva poena.

13. minut - Miki promašuje za tri, Jago se ne snalazi u sledećem napadu...  Greše domaći, Jago promašuje za tri poena.

12. minut - Prekršaj Pajole, a onda konačno trojkaaaa za Hangu 26:20.

11. minut - Zvezda ima loptu na startu druge deonice, faul Kejkoka na Mitroviću, koji pogađa jedno bacanje. Virtus ne koristi napad, lopta za crveno-bele.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Nedović pogađa za 26:13, domaći ne koriste napad. Mitrović fauliran, pogađa oba sa penala 26:15. Belineli umalo da pogodi ispod koša u poslednjoj sekundi prve četvrtine, srećom ne uspeva.

9. minut - Belineli, au iz kako teške situacije pogađa jednom rukom u padu 18:11. Gube loptu crveno-beli, a Pajola pogađa za tri 21:11. Teodosić uzvraća, ali ne pogađa, pa onda nesportska Simonovića. Novi poeni za Bolonjeze 26:11.

8. minut - Simonović je odigrao odličnu odbranu na Kordinijeu, koji gazi aut liniju, Mitrović na drugoj strani poentira posle asistencije Teodosića. Šengelija odgovara. Teodosić pogađa oba bacanja 16:11.

7. minut - Novi neiskorišćeni napad Zvezde, Davidovac promašuje za tri, Kordinije poentira 13:7.

6. minut - Zvezda ne koristi sledeći napad. Isteklo je vreme. Prvi tajm aut na meču. Promašuje Belineli, ali hvata loptu Šengelija, koji dobija faul. Polovičan je sa penala.

5. minut - Šengeliji ispada lopta, faul na Davidovcu. Biće i nesportski faul, posle gledanja snimka. Davidovac promašuje oba bacanja, Zvezda ima i napad. Faul Kordinijea, Nedović pogađa jedno od dva bacanja 8:7. Novi poeni za domaće 10:7.

4. minut - Teška pozicija, ali snalazi se Bolomboj, a onda školska kontra Nedovića i Davidovca 8:6.

3. minut - Šengelija uspeva da poentira preko Davidovca. Nejpir loš pas do Gedraitisa, a onda nova trojka Belinelija. Konfuzni crno-beli na početku, faul u napadu Danstona.

2. minut - Lazić nije uspeo da poentira, a Belineli postiže prve poene na utakmici i to trojku. Danston faulira Bolomboja, koji je oba puta precizan sa linije penala.

1. minut - Prvi napad za Virtus. Akcija za Dobrića, kome ispada lopta, gosti u napadu. Gedraitis iz teške pozicije promašuje, kao i Nejpir. Dobrić promašuje za tri.

19.30 - Dobro veče i dobrodošli na blog uživo meča Virtus Bolonja - Crvena zvezda na portalu Informer.rs.