Kraj! Zvezda u poslednjoj četvrtini slomila Megu! (VIDEO/FOTO)

Zvezda je posle 11. kola ABA lige lider sa skorom 10-1.

MEGA - CRVENA ZVEZDA 88:98 (27:22, 13:26, 30:20, 18:30)

MEGA: Milenović, Jelavić, Kobzisti, Popović, Milutinović, Iljasoglu, Đuriđić, Kovačević, Plavšić, Jović, Topić, Malovec.

Trener: Marko Barać

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Teodosić, Davidovac, Mitrovioć, Lazić, Simonović, Nejpir, Tobi, Bolmboj, Nedović, Gedraitis, Jago.

Trener: Janis Sferopulos

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - Nova greška Mege, Zvezda je pred pobedom. Na kraju trijumf Crvene zvezde u Hali sportova

39. minut - Mitrovićev poluhorog 85:89, pa Bolomboj pravi faul. Iljasoglu gubi loptu, Zvezda u važnom napadu. Teodosić preko Jelavića za tri. Zvezda pravi seriju 5:0

38. minut - Promašuje Nedović, a Bolomboj blokira Đurišića, pa Davidovac pogađa uz faul. Precizan je i sa penala 85:87.

37. minut - Đurišić pogađa 85:84.

36. minut - Mrtva lopta, Teodosić jači od Plavšića u skoku, faul Đurišića, Nedović promašuje oba bacanja. Miljenović za tri, kratko, Plavšić hvata, ali Mitrović hvata loptu. Faul Plavšića na Davidovcu, koji pogađa dva od dva 83:84.

35. minut - Nova trojka Topića, 19 poen u drugom poluvremenu 83:80. faul Jelavića na Teodosiću. Dva od dva za Zvezdinog pleja 83:82

34. minut - Novi poeni Topića, pa odgovor Nedovića 80:80. Miljenović promašuje za dva.

33. minut - Faul, nesportski na Topiću! Pogodio je jedno od dva bacanja. Lazić pogađa uz faul 78:78.

32. minut - Novi poeni Mege. Majk Tobi sada sa jako važnim poenima. Faul u napadu Omeršana Iljasoglua, ovo je četiri faul za njega. Tobi je izblokiran od strane Jovića!

31. minut - Teodosić pogađa trojku, pa Filip Jović dvojku.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Jelavić za tri , Gedraitis promašuje pod košem, na kraju ove deonice Mega vodi 70:68.

29. minut - Plavšić za tri 62:66, Bolomboj promašuje za tri, lopta za Megu. Topić ide na polaganje, faul biće dva bacanja. Topić pogađa penale 64:66. Gedraitis promašuje za tri, pa Topić hvata loptu ide kontra. Miljenović za tri 67:66.

28. minut - Teodosić promašuje za tri, Bolomboj igra čistu odbranu, novi promašaj Teodosića za tri, pa Bolomboj zakucava! Bolomboj dobija zasluženu tehničku, zbog unošenja u lice Plavšiću.

27. minut - Simonović pogađa, pa onda Nedović 54:67.

26. minut - Topić pogađa za dva, pa Nedovioć promašuje za tri 54:59.

25. minut - Đurišić na Nedovića, težak šut, pa Plavšić pored trojice, nema koša, faul na Teodosiću. Precizan je sa penala 52:59.

24. minut - Jelavić za tri, izjednačenje 52:52. Teodosić za tri, Davidovcu se piše asistencija 52:55. Onda Bolomboj pa Nedović 52:57

23. minut - Crveno-beli ne koriste napad, Jago faulira Kobzisti. Ukrajinac pogađa oba bacanja. Na drugoj strani fauliran Mitrović, koji je precizan sa penala 49:52. Kobzisti daje loš pas, ali greše i gosti

22. minut - Topić za tri 43:50. Davidovac i Jago promašuju za tri, Jelavić za tri 46:50.

21. minut - Prvi napad u nastavku za Megu. Plavšić promašuje zicer. Asistenija Jaga do Mitrovića 40:50.

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Posle agresivne odbrane Zvezde greši Topić, pa faul na Teodosiću. Pogađa sva tri 40:48. Jelavić promašuje za tri, ali greše i gosti, Jelavić opet promašuje za tri i to je to za prvo poluvreme 40:48.

19. minut - Nedović za tri 40:43, pa Iljasoglu pravi faul u napadu.

18. minut - Iljasoglu pogađa trojku za izjednačenje 37:37. Faul Jovića na Bolomboju. Odgovara Nedović 37:40. Jović zakucava brutalno i posterizuje Tobija 39:40.

17. minut - Jović pogađa, a Mitrović na drugoj strani prtiliko, postavljanja bloka pravi faul u napadu.

16. minut - Pogađa Đurišić iz okreta sa poludistance 32:33. Nedović do Bolomboja 32:35. Ne pogađa Iljasoglu, pa Jago 32:37.

15. minut - Faul na Plavšiću, koji promašuje prvo bacanje, ali pogađa drugo 28:31. Gube loptu crveno-beli a Topić u kontri, kao furija pogađa 30:31. Nedović kratko, pa Simonović promašuje zicer, ali se brzo ispravlja 30:33.

14. minut - Plavšić protiv Simonovića, zaleteo se i promašio. Nedović dvojka kao kap. nastavljaju gosti seriju 27:31.

13. minut - Trojka za Jaga, imao je vremena i da se namesti 27:29. Zvezda vodi, Topić promašuje. Serija Zvezde 7:0 na startu ove deonice.

12. minut - Brza kontra Mege. Faul Davidovca na Đurišiću, sudije gledaju snimak. Ništa od nesportsdkog faula. Za tri poena Đurišić promašuje.

11. minut - Topić do Jelavića koji promašuje za tri. Nedović pogađa, a onda posle krađe Tobija Simonović postiže poene 27:26.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Miljenović promašuje za tri, pa mrtva lopta. Nedović sa velike daljine promašuje, pa faul Simonovića. Oba penala promašuje Đurišuić. Lepa finta Jaga i poen za kraj prve četvrtine 27:22.

9. minut - Iljasoglu je promašio trojku, a onda autokoš Teodosića. Nedović promašuje za tri, ali prikucava Simnonović. Nastavlja se velika borba.

8. minut - Branko Lazić je ubacio dvojku. Onda je tu ponovo Uroš Plavšić koji je fauliran. Pogodio je jedno bacanje, a Miljenović iz ofanzivnog skoka ne dolazi do trojke. Nema pogotka Lazarevića sa distance...

7. minut -  Plavšić dodaje još dva poena. Sada Bolomboj zakucava.

6. minut - Promašio je Plavšić ispod koša, ali ni Giedraitis nije precizniji za tri poena. Onda trojka Đurišića, na šta odgovara Bolomboj. Faul Maloveca pravi prekršaj na Bolomboju.

5. minut - Giedraitis je fauliran od strane Topića na šutu za tri poena. Sva tri bacanja je ubacio Giedraitis, a onda Plavšić nastavlja da dominira! Nova dva poena uz faul i imaće i dodatno bacanje. Nije ga ipak pogodio.

4. minut - Mega vodi po prvi put na meču – 6:5. Serija 4:0 posle poena Maloveca na dodavanje Đurišića.

2. minut - Teodosić iz velike udaljenosti pogađa. Mitrović je iz pika sa Teodosićem postigao prve poene, ali je Megi bilo potrebno više od dva minuta da dođe do prvih poena.

1. minut - Prve poene za Zvezdu na ovom meču postiže Zvezda preko Mitrovića, ali odgovara Uroš Plavšić na drugoj strani i to nakon što je Malovec prethodno napravio grešku u koracima za Megu u napadu ranije.

17.30. - Dobro veče i dobrodošli na blog uživo meča Mega - Crvena zvezda.