Kraj: Crvena zvezda se raspala u "Morači"

Biće ovo duel dva "teškaša" regiona, prvoplasiranih crveno-belih i Podgoričana koji se nalaze na četvrtom mestu sa tri boda manje.

BUDUĆNOST - CRVENA ZVEZDA 84:62 (22:18, 24:18, 13:15)

Dvorana: Morača

Sudije: Damir Javor (Hrvatska), Sašo Petek (Slovenija), Bojan Kruljac (Hrvatska)

BUDUĆNOST: Mihailović, Megi, Friman, Slavković, Makundu, Ferel, Džons, Tanasković, Rajt, Popović, Pol, Kamenjaš.

Trener: Andrej Žakelj

C. ZVEZDA: Smart, Lazarević, Teodosić, Hanga, Davidovac, Mitrović, Tobi, Bolomboj, Nedović, Gedraitis, Gilespi, Dos Santos.

Trener: Janis Sferopulos

POČETAK MEČA:

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - Promašio je Gilespi iz igre leđima protiv Kamenjaša. Nije uspeo da uzvrati trojkom Rajt. Pogodio je napokon Gedraitis i to je 84:62 za domaće.

39. minut - Napada Kamenjaš Gilespija koji ne uspeva da ga zaustavi bez prekršaja - 84:60.

Gubi loptu Smart. Neverovatnu trojku pogađa Ferel i overava pobedu Budućnosti - 83:59.

38. minut - Pokušao je Smart za tri, ali nije uspeo da dobaci do koša. Skandalozno izdanje Beograđana u "Morači".

Uspeva Gedraitis da "postigne gol" i napokon ubaci nešto u obruč domaćih - 78:59.

Hanga promašuje oba slobodna bacanja i sada crveno-beli ne mogu ni preko linije penala do poena.

37. minut - Megi pogađa za tri i verovatno stavlja tačku na ovaj susret - 78:56.

36. minut - Poene upisuje i Nikola Tanasković, potpuni raspad igre Crvene zvezde. Dos Santos pokušava za tri, ali nije ni dobacio loptu do koša. - 73:56.

Kakav pogodak Flečera Megija i deseti poen za Amerikanca - 71:56.

Krade loptu Luka Mitrović i primorava Nikolu Tanaskovića da ga zaustavi prekršajem za koji sudije smatraju da je nesportski.

35. minut - Greši Dos Santos i poklanja loptu igračima Budućnosti. Profitirao je Kamenjaš koji je okončao kontru atraktivnim zakucavanjem - 68:55.

34. minut - Nastavlja se užasno veče Crvene zvezde pri šutu za tri poena. Gosti šutiraju 2-21 izvan linije 6.75.

33. minut - Greška Kamenjaša i izgubljena lopta za domaće. Insistira Teodosić i novi promašaj za tri.

Nova izgubljena lopta i četvrta lična greška Teodosića. Imaće Megi dva slobodna bacanja, loše je počela poslednja deonica po goste. Naravno, ne greši američki "snajper" sa linije i pogađa oba - 65:55.

Pogrešio je Nedović i izgubio loptu, a faul je iznudio Makundu i imaće dva slobodna bacanja nekadašnji centar Monaka.

32. minut - Sjajan pas Teodosića i odlično se snalazi Nedović i upisuje nove poene - 62:55.

31. minut - Dolazi do poena Teodosić, samo plus šest za Budućnost - 59:53. Uzvratio je Megi za tri poena čim je ostao sam - 62:53.

TREĆA ČETVRTINA:

Ne ide Miloša Teodosića na ovom meču, još jedan promašaj nekadašnjeg MVP-ja Evrolige. Na sreću za crveno-bele, Makundu pravi grešku u koracima.

30. minut - Dobro se snalazi Smart i poentira iz jako teške pozicije. Najnovijem pojačanju na Malom Kalemegdanu je ovo tek peti poen - 59:51.

29. minut - Promašio je Megi, ali nije uspeo da pogodi ni Mitrović. Koristi sporo vraćanje u odbranu Kenan Kamenjaš i lako upisuje nove poene - 59:49.

Dobro sarađuju Teodosić i Mitrović, pa je krilni centar crveno-belih uspeo da se snađe i pogodi - 57:49.

28. minut - Nadmudrio je Megi smatra i uspeo da pogodi šut za dva poena - 56:46.

Propustio je Hanga priliku da u potpunosti vrati svoj tim u rezultatski egal, ali nije pogodio za tri poena.

27. minut - Odlična odbrana Mitrovića i dobro iskorišćen napad dva na jedan koji je realizovao Gedraitis - 54:46.

Nastavljen je susret i u napadu je Crvena zvezda. Uspeo je prvi poen iz igre da upiše Miloš Teodosić - 54:44.

Nemile scene u "Morači". Navijači su zasuli teren raznim predmetima, pa je meč prekinut na kratko.

26. minut - Još jedan loš napad gostiju, nije uspeo Bolomboj da pogodi. Insistirao je Ferel, ali je ovoga puta promašio.

Nastavlja Ferel svoju seriju i sada pogađa karakterističan šut za tri poena. Ponovo je Zvezda na -12 pa Sferopulos traži tajmaut - 54:42.

25. minut - Dvocifren je Luka Mitrović i ima 11 poena, ali je na drugoj strani odmah uzvratio Ferel - 51:42.

24. minut - Jako loš pokušaj Nedovića i veliki promašaj. Nekadašnji bek Golden Stejta je bez pogotka iz četiri šuta za tri poena. Kažnjava to Mihailović i pogađa iz daljine - 49:40.

Nije tajmaut doneo poene "plavima" i Crvena zvezda ima priliku da se u potpunosti vrati u meč.

Dobra odbrana gostiju iz Beograda i lake poene imao je Nemanja Nedović u kontri. Traži Žakelj minut odmora pri rezultatu 46:40.

23. minut - Na neverovatan način lopta izlazi iz obruča Mitroviću. Ponovo je promašio svoj pokušaj Pol, Budućnost dugo bez poena.

22. minut - Evo poena za goste! Odličan pas Mitrovića za Bolomboja i zakucavanje Amerikanca za 46:38.

21. minut - Napad u drugom poluvremenu imala je Budućnost, ali je pokušaj Pola za tri poena izašao iz koša. Nije uspeo da pogodi na drugoj strani Nedović,

DRUGA ČETVRTINA:

Najbolji pojedinci nakon 20 minuta košarke u "Morači" su Luka Mitrović sa 11, dok Budućnost predvodi Rajt sa devet koševa.

20. minut - Uspeo je Smart napokon da pogodi za tri poena i da spusti prednost na deset poena. Budućnost nije iskoristila svoj napad i na poluvreme će se otići pri rezultatu 46:36 u korist domaćih.

Probao je Makundu da stavi Gilespija "na poster", ali se centar Crvene zvezde odbranio prekršajem.

19. minut - Ponovo je pogrešio Gilespi i to koristi Slavković kako bi postigao poene. Dobar potez Mitrovića i deveti poen za krilnog centra Crvene zvezde - 39:29.

Napokon uspevaju gosti da stignu do koša i poentiraju. Snašao se Mitrović za 39:27 za Budućnost.

18. minut - Pogodio je Ferel za dva poena i Sferopulos traži tajmaut - 39:25.

Ušao je u igru Fredi Gilespi i odmah je načinio faul u napadu.

17. minut - Promašio je Lazarević i drugi pokušaj za tri poena, a fauliran je Džons na drugoj strani. Prekršaj je skrivio Bolomboj.

Sjajan pas Rajta za Makundua i francuski centar još jednom demonstrira fizikalije koje ga krase - 35:25.

16. minut - Još jedan odličan prodor i poeni za Rajt. Ponovo je deset razlike - 33:23. Dos Santos je fauliran pri šutu i imaće dva slobodna bacanja. Koristi oba Brazilac - 33:25.

15. minut - Razmenili su promašaje domaći i gosti. Prvo je Kamenjaš propustio priliku da upiše deveti poen, a onda je Lazarević bio neprecizan za tri poena.

Greška Rajta i lako izgubljena lopta. Imaju crveno-beli priliku da priđu na jednocifren minus. To i čine zahvaljujući pogotku Džoela Bolomboja za tri poena - 31:23.

14. minut - Napokon su crveno-beli uspeli da se odbrane, a i da poentiraju. Nedović je napao obruč i uspeo da upiše poene, zbog greške Makundua i diranja lopte u cilidru obruča - 31:20.

13. minut Nastavlja se serija loših napada Crvene zvezde i odličnih Budućnosti. Beže domaćini na +13 posle koša Kamenjaša - 31:18.

12. minut - Novo zakucavanje Kenana Kamenjaša i Budućnost ima +11! Sferopulos reaguje tajmautom - 29:18.

Ide prednost domaćih na devet razlike posle trojke Rajta - 27:18. Neprecizan je bio Nedović.

11. minut - Prvi napad u drugoj četvrtini pripao je Budućnosti i kakvim potezom je okončan! Fantastičan pas za Kamenjaša i "uzletanje" centra Podgoričana i zakucavanje - 24:18.

Probao je Teodosić za tri i još jedan promašaj za nekadašnjeg "orla". Novi poeni Rajta za kraj četvrtine i prednost domaćih - 22:18.

10. minut - Dugo se igra bez koševa u "Morači". Ponovo je Teodosić promašio, a uspeo je Mekinli Rajt da pogodi uz faul Adama Hange - 19:18.

9. minut - Nije uspeo Mihailović za tri, a isti šut je pokušao i Adam Hanga, ali je i on promašio. Makundu uzima jako loš šut i promašuje ga, nije zadovoljan Žakelj.

Još dva slobodna bacanja koristi popularni Teo i dovodi svoj tim u vođstvo - 17:18.

Amerikanac je bio neoprezan pa je faulirao Teodosića pri šutu za tri poena. Nekadašnji igrač Klipersa pogodio je dva od tri - 17:16.

8. minut - Fenomenalna asistencija Teodosića i zakucavanje Bolomboja - 15:14. Uzvratio je Rajt lepim košem i svojim prvim poenima večeras - 17:14.

Kakva trojka Mihailovića! Samo je sekund ipo ostao za napad domaćih, a reprezentativac Crne Gore je pogodio za tri - 15:12.

7. minut - Promašaj Mitrovića iz dobre pozicije i prilika za kontranapad Budućnosti. Napao je Mihailović, ali je Hanga "spustio rampu" i izblokirao taj pokušaj.

Ulaze u igru nosioci igre Crvene zvezde, Teodosić i Hanga.

6. minut - Ol star vikend u "Morači"! Četiri napada realizovanja su zakucavanjima. Nije uspeo Gedraitis za tri poena, a Slavković je nagazio aut liniju i tako prekinuo dobru seriju svog tima.

5. minut - Dobro trči Slavković kontru i nagrađen je lakim zakucavanjem. Sa druge strane vraća istom merom Bolomboj na dodavanje Dos Santosa - 10:10.

Razmenili su po propušten napad i jedni i drugi. Ostvarili su dobre pozicije, ali nisu poentirali.

4. minut - Sanirali su rane crveno-beli i sada igraju sjajno! Odličan prodor Dos Santosa i poeni uz faul za Brazilca i izjednačenje - 8:8.

Promašio je Brendon Pol pokušaj za tri poena, ide Crvena zvezda u napad. Odlično se snašao Nedović i ubacio prve svoje poene na utakmici - 8:5.

Odličan početak Marvina Džonsa. Amerikanac je sada odlično istrčao kontru i nagrađen je lakim zakucavanjem - 8:3.

3. minut - Evo napokon koša za Beograđane. Odlično je Dos Santos proigrao Mitrovića, a ovaj pogodio uz faul - 6:2.

Još jedan napad nisu iskoristili gosti, priliku da se uveća prednost imao je Tanasković, ali je izgubio loptu.

2. minut - Dobio je blokadu Nedović, a Ferel je uspeo da pogodi težak šut za tri - 6:0!

Prvi poeni na meču za Marvina Džounsa i to pogođenom trojkom - 3:0.

1. minut - Prvi nampad na meču pripao je crveno-belima, ali nije pogodio Nemanja Nedović šut za tri poena.

PRE MEČA:

16.45 - Oba tima se nalaze u sjajnoj formi. Crvena zvezda je slavila u četiri od poslednjih pet mečeva, dok Budućnost već pet mečeva ne zna za poraz.

16.25 - Najbolji strelac Crvene zvezde u ABA ligi je Nemanja Nedović sa prosekom od 13,3 poena po utakmici, a nasuprot sebe imaće Jogija Ferela, koji predvodi Budućnost sa 13,7 koševa po meču.

Nemanja Nedović

16.20 - Trenutno stanje na tabeli regionalne lige. Tim sa Malog Kalemegdana i dalje suvereno vlada "pol" pozicijom, dok Budućnost ima priliku da eventualnom pobedom preskoči Cedevitu i Partizan.

16.15 - Dobrodošli u tekstualni prenos meča 19. kola Admiral bet ABA liga između Budućnosti i Crvene zvezde!

REČI TRENERA:

Trener srpskog Evroligaša, Janis Sferopulos ukazao je na kvalitet današnjeg rivala protiv kojeg će njegovi igrači morati biti na visini zadatka čitavu utakmicu.

- Igramo protiv rivala i ekipe koja ima svoj kvalitet i očekujemo tešku utakmicu. Jasno je da moramo da budemo psihički spremni i koncentrisani za 40 minuta košarke -rekao je Grk.

Sa druge strane, strateg domaćih Andrej Žakelj rekao je da će njegovi igrači voditi računa o svojoj igri i da se neće mnogo obazirati na rivala, koji neosporno, poseduje veliki kvalitet.

- U momentu smo u kojem možemo da pružimo otpor Crvenoj zvezdi, ako budemo fokusirani i ako budemo na energetskom nivou na kojem smo bili na prošloj utakmici. Znamo protiv koga igramo, atraktivna i snažna ekipa, evroligaš, sa odličnim indvidualcima. Na nama je da se maksimalno spremimo, ali još jednom kažem, više se bavimo sa našom igrom i našim pristupom. Nadam se da će sjutra to biti na nivou - kazao je Žakelj.