KRAJ: Zvezda izrešetala Čačak 94 za finale Kupa Koraća!

Crveno-beli će se za Žućkovu levicu boriiti sa boljim iz meča Partizan - Vojvodina, koji se igra od 21 sat u dvorani "Čair".

CRVENA ZVEZDA - ČAČAK 94 87:52 (15:15, 20:8, 29:14, 27:17)

Grad: Niš.

Dvorana: Čair.

Sudije: Siniša Prpa (Beograd), Vladimir Vesković (Beograd) i Miloš Hadžić (Stara Pazova)

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Teodosić, Hanga, Davidovac, Mitrović, Lazić, Bolomboj, Ilić, Nedović, Giedraitis, Kostić, Jago.

ČAČAK 94: Dodić, Stajčić, Pulijam, Grojić, Pesaković, Lakić, Gašić, Pantić, Danilović, Dumić, Tatić.

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Kraj utakmice, Crvena zvezda je pobedila ekipu Čačka 87:52.

39. minut - Sada Kostić pogađa trojku i dobija ovacije

38. minut - Zvezdin klinac Kostić poostiže poene. Prethodno, izgubio je dve lopte, promašio za tri, ali je u novom pookuašju bio uspešniji - išao je na sigurno i posle prodora poentirao.

36. minut - Uzvratio je Pešaković, težak šut, ali lopta prolazi kroz obruč. Rastrećena igra oba tima...

35. minut - Lazarević je ostao otvoren na šutu za tri čeono - sa strane, ubacio je "bez koske".

34. minut - Dva puta gubi loptu mladi igrač Zvezde Kostić, oba puta zbog greške u koracima. Stajčić je pogađa trojku.

33. minut - U međuvremenu, Zvezda ide ka +40. Poentirao je Ilić za 73:37.

32. minut - I Andreja Kostić je u igri, momak rođen 2006. godine. Prilika da se i on prestavi navijačima - publika pozdravlja potez Sferopulosa...

31. minut - Hanga pogađa"stepb plus 32.ek" trojku, a i Dalibor Ilić efektnim zakucavanjem lopte posle promašaja saigrača. još više diže razliku. Zvezda ima plus 32.

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Grojić promašuje za dva, Lazarević kažnjava 64:35. Za nešto više od osam minuta, Čačani su ubacili jedan jedni poen.. I to sa linije slobodnih bacanja. Rezultat posle treće četvrtine

29. minut - Novi proćerdani napad Čačana, Luka Mitrović poentira za 62:35.

28. minut - Precizan Mitrović, Lazarević je na terenu 60:35.

27. minut - Dalibor Ilić jak i moćan na zakucavanju 55:31.

26. minut - Pešaković je promašio za tri, a onda pogodio Dejan Davidovac dva od dva 53:29. Lep flouter Pešakovića 53:31.

25. minut - Dodić pravi treću ličnu, lopta za ekipu Janisa Sferopulosa. Nedović je promašio sve.

24. minut - Nova trojka Nedovića, može i bez driblinga, Lakić za tri 48:29. Gedraitis za triii, namestili su ruku košarkaši crveno-beli 29:51.

23. minut - Faul pravi Lakić, napad za ekipu sa Malog Kalemegdana. Nedović iz driblinga za tri 45:24

22. minut - Gašić pogodio prvo, a promašio drugo, pa Nedović pogađa uz faul. Promašuje, loptu hvata Bolomboj, pa trojku promašuje Jago

21. minut - Odmah poeni za Zvezdu na startu drugog poluvremena 38:23, a onda greška Čačana, faul na Bolomboju. Oba penala pogađa centar crveno-belih 40:23

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - Gašić pravi faul nad Jagom, pre toga Čačani i dalje dugo bez poena. Crvena zvezda ide na odmor rezultaton 35:23.

19. minut - Pulijam ponovo neprecizan, Jago kažnjava trojkom 32:23.

18. minut - Gašić preko Davidovca ne poentira, Bolomboj promašuje za tri, pa Lazarević pravi faul. Stajčić pravi faul, Jago pogađa sa penala 29:23

17. minut - Pulijen promašuje, nije Jago precizan za tri poena, ali faul na Davidovcu, koji pogađa dva od dva 27:23.

16. minut  - Pulijem promašuje, ali i Lazić u sledećem napadu, karakterističan poen Jaga Dos santosa.

15. minut - Pulijamov 6 poen, Lazić promašio za tri, Hanga hvata, pa i on promašuje za tri. Lopta o Dalibora Ilića ide u aut. Pas Gašića, poeni Dodića na obruču 23:23. Bolomboj na drugoj strani pravi korake.

14. minut - Pešaković promašuje, Lazić šutira, Hanga hvata. Teodosiću je pobegla lopta kod prijema, a onda je faulirao Dodića. Grojić promašuje za tri. Lazić za Mitrovića, evo poena iz kontre za Sferopulosov tim 23:19.

13. minut - Nova izgubljena lopta za Čačane, Zvezda gubi loptu, a rival pravi faul u napadu. Teodosić pa Mitrović, poen pod faulom Stajčića. Precizan Mitrović i sa linije bacanja 21:19.

12. minut - Ilić umalo da poentirea iz odbojke. Lopta i dalje za crveno-bele. Dva plus jedan - 18:19

11. minut - Pešaković prvi poentira u drugoj deonici, Zvezda gubi loptu. Lakić Čačku donosi plus 4 15:19.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Čačak gubi loptu, a onda Hanga levom rukom, lepo vraća Zvezdu na minus 2 13:15. Teodosić maestralna asistencija za Ilića 15:15. Kraj prve čertvrtine.

9. minut - Evo i Teodosića i evo odmah trojke 11:13. Pilijan o tablu preko Luke Mitrovića 11:15. Lazić promašuje.

8. minut - Amerikanac Pulijam je siguran 7:11. Faul na Hangi. Prvo bacanje ne koristi, drugi put precizniji 8:11.

7. minut - Hanga promašuje trojku, pa Jago dos santos i lopta ide u aut. Pogađaju Čačani, ali i dalibor Ilić na drugoj strani 7:9.

6. minut - Bacanja za Gedraitisa. Prvi poeni za Litvanca, oba puta siguran sa penala 7:5. Dumić šutira po isteku napada, Zvezda timskom odbranom osujetila rivala.

5. minut - Čačani su borbeniji, motivisaniji  i to je dalo rezultata na startu.

4. minut - Gašić poentira uz faul. Za pet minuta Zvezda je ubacila samo jedan koš, Nedovićev šut za tri... Sferopulos je besan  uzeo minut odmora

3. minut - Stojan Dodić poentiraa, to su prvi poeni za Čačane danas - i to posle skoka u napadu i horoga. Onda Dodić ponovo efektno poentira za vođstvo autsajdera na startu 4:3. Potom, Dodić efektno poentira u narednoj akciji - zakucavanjem.

2. minut - Odličan početak za Nedovića tri poena na startu i to sa velike daljine.

1. minut - Prvi napad za Crvenu zvezdu, nne koriste crveno beli, ali ni Čačak ne koristi prva dva napada.

16.30 - Ono što može da raduje navijače crveno-belih je da je Miloš Teodosić u rosteru za ovaj meč, dakle igraće.

16.00 - Dobar dan i dobro došli na blog uživo meča Crvena zvezda - Čačak 94 na portalu Informer.rs.