29.03.2024.

19:30

Kraj: Real ipak prejak za odličnu Zvezdu

Crveno-beli će i na ovom teškom gostovanju biti bez Miloša Teodosića, koji je zbog problema sa mučninom ostao u Beogradu.

REAL MADRID - CRVENA ZVEZDA 101:94 (20:21, 24:26, 28:28, 29:19)

Dvorana: Vizink centar

Grad: Madrid

Sudije: Matej Boltauzer (Slovenija), Maksim Buber (Francuska), Arturas Sukis (Litvanija)

REAL M: Jabusele, Hezonja, Musa, Gonzales, Kozer, Abalde, Tavares, Ndiaj, Fernandez, Alosen, Rodrigez, Ljulj.

Trener: Ćus Mateo

C. ZVEZDA: Ilić, Mitrović, Nedović, Bolomboj, Gilespi, Hanga, Davidovac, Gedraitis, Smart, Lazarević, Tobi, Lazić.

Trener: Janis Sferopulos

ČETVRTA ČETVRTINA:

Nije pogrešio Ljulj sa penala i slaviće Madriđani - 101:94.

Sa druge strane će popularni Neda na liniju za slobodna bacanja zbog prekršaja Hezonje. Pokušao je Sferopulos da zatraži čelendž tražeći nesportsku grešku, ali nije je dobio. Nedović pogađa samo jedno - 97:94.

Probao je Nedović za tri poena i nije uspeo. Fauliran je Musa, penali će odlučivati pobednika - 97:93.

40. minut - Po svoj prilici, Hanga je od najboljeg pojedinca postao tragičar. Reprezentativac Mađarske je promašio za tri, a u sledećem napadu je bacio loptu Hezonji u ruke koji zakucava - 96:93.

Ume to i Hezonja! Vraća Hrvat trojku, pravi spektakl u "Vizink" centru - 92:93.

39. minut - Au! Hanga na isteku napada uspeva da pogodi preko Jabuselea o tablu - 89:93!

38. minut - Veliki je majstor Musa! Ponovo pogodak uz faul, 27 poena momka iz Bosne i Hercegovine - 89:88.

Kakvu trojku pogađa Ilić! Deveti poen mladog krilnog centra, ali kakav trenutak za koš - 86:88!

37. minut - Musa ponovo dobija faul pri šutu za tri poena, a sada je uspeo nekadašnji NBA igrač i da pogodi - 85:85!

Duel Abaldea i Mitrovića

36. minut - Ljulj je uspeo da ubaci karakterističan šut za tri poena i da ponovo podigne publiku "Vizink" centra na noge - 80:84.

35. minut - Pogodak Mitrovića i ponovo je Zvezda na "+7" - 77:84.

34. minut - Jako bitne poene za Real ubacuje Jabusele. Napad je već bio "mrtav", a onda je Francuz pogodio za dva - 77:82.

33. minut - Kombinuju Nedović i Bolomboj, a Amerikanac se odlično snalazi i uspeva da loptu ubaci u koš - 75:82.

32. minut - Do prvih poena na susretu stiže i Džoel Bolomboj zakucavanjem - 75:80.

Istom merom uzvraća sjajni Nedović i ubacuje svoj 29 poen - 75:78!
31. minut- Izjednačenje u Madridu! Pogađa Rodrigez za tri poena - 75:75!

TREĆA ČETVRTINA:

Prelepa kombinacija sa pet sekundi do kraja četvrtine! Davidovac je proigrao Lazića, ovaj promašio, ali je njegov promašaj ispratio i u koš vratio Hanga - 72:75.

30. minut - Kada je teško - Nedović! Pogodak uz faul, ali je uzvratio Hezonja dugom dvojkom - 69:73.

Pogađa i Hezonja trojku i sada je samo tri poena prednost Beograđana - 67:70.

29. minut - Nema rešenja Zvezda za seriju domaćih! Pogodio je za tri poena i Jabusele - 64:70.

28. minut - Kao da je serija Crvene zvezde naljutila "kraljeve" pa je aktuelni šampion zaigrao mnogo bolje. Musa je probio Lazarevića i položio uz faul - 60:70.

27. minut - Napokon ubacuju nešto igrači Reala. Tavares je pokupio promašaj i pogodio uz prekršaj - 57:70.

Maestralno igraju crveno-beli! Ukrao je loptu Hanga, video Davidovca koji je bio sam u kontri i nagradio ga lakim zakucavanjem - 54:70!

Duel Muse i Gedraitisa

Ideee! Adam Hanga je motivisan protiv bivšeg tima, pogađa još jednu trojku - 52:66!

26. minut - Nažalost, nije dugo trajao period Madriđana bez koša. Pogodio je Jabusele za tri poena i tako prekinuo seriju od 8:0!

25. minut - Ušla je nervoza u redove Reala, ređaju se greške aktuelnog šampiona Evrolige!

24. minut - Adam Hanga preko Tavaresa! Mađar sa puno osećaja uspeva da ubaci, Ćus Mateo traži tajm-aut  - 49:57.

23.minut - Sarađuju odlično Gilespi i Ilić! Zakucava nekadašnji igrač Igokee - 49:57.

Ne staje Nedović! Pogađa nekadašnji reprezentativac Srbije za tri - 48:53, a potom dobro trči kontru i polaže!

22. minut - Koristi Tavares odlično svoju visinu i pogađa preko Gilespija - 48:50.

21. minut - Hanga otvara drugo poluvreme na najbolji mogući način - pogođenom trojkom! Vodi Zvezda 50:44.

DRUGA ČETVRTINA:

Najbolji pojedinac posle prvih 20 minuta je Nemanja Nedović sa 18 poena, dok Real Madrid predvodi Hezonja sa 11 i Musa sa 10 koševa.

20. minut - Bio je Smart bez rešenja, proigrao je Gedraitisa, ovaj je promašio, ali Mitrović hvata promašaj i vraća u koš uz faul - 44:47!

Isključivo se poentira izvan linije od šest metara i 75 centimetara u ovim momentima. Abalde je pogodio iz daljine - 42:44.

19. minut - Pogađa za tri poena i Smart! Abalde je uzvratio dvojkom, samo da bi Nedović nastavio sa serijom trojki gostiju - 39:44!

18. minut - Promašio je Nedović, njegov promašaj pokupio Tavares, ali je onda Davidovac sjajno iskoristio neopreznost gorostasa Madriđana i ukrao mu loptu i vratio je u koš - 35:38!

Alosen i Gedraitis u duelu

17. minut - Luka Mitrović sjajno prati Gilespija i nagrađuje ga dodavanjem koje je spojilo sa košem Amerikanca - 35:36.

16. minut - Lepo se pozicionirao Mitrović protiv nižeg Abaldea, pa je bek Reala morao da napravi prekršaj.

Nedović se odlično snalazi i ubacuje svoj 15. poen - 35:31.

15. minut - "Šou-tajm" u Madridu! Ljulj je povukao kontru, bacio visoko loptu, a Hezonja je uzleteo i prikucao je u obruč - 35:29.

Kratko je na semaforu bilo nerešeno. Fernandez je pogodio trojku, a dobru partiju je nastavio Nedović pogotkom za dva - 30:27.

14. minut - Krade loptu Gilespi i nesebično prosleđuje do Smarta koji polaže i postiže prve poene na meču - 27:27.

Probao je Mitrović iz blizine, ali je Tavares "spustio roletnu" i izblokirao taj pokušaj!

13. minut - Ostao je Hezonja sam, a te situacije ne prašta Dubrovčanin - 25:25.

Insistira Nedović i nastavlja sa dobrom igrom kao protiv Virtusa. Iznudio je nekadašnji NBA igrač dva slobodna bacanja i pogodio oba - 22:25.

12. minut - Lepo odigrana kombinacija Gilespija i Nedovića, koju srpski košarkaš rešava poenima - 20:23.

11. minut - Počeli su crveno-beli svojim napadom drugu deonicu. Lepo su kombinovali, ali Lazić nije uspeo da pogodi za tri poena.

PRVA ČETVRTINA:

Ide još jedna! Nedović se razigrao, pogađa i on za tri poena! 20:21!

10. minut - Nedović sada povlači i kontru i pronalazi Lazića samog u ćošku. Nije iskusni Branko odbio taj poklon, pa je "spakovao" trojku - 20:18.

Sjajno je odigrao Nedović situaciju jedan na jedan i pogodio za dva poena - 20:15.

9. minut - Serhio Rodrigez asistira, a za tri pogađa Hezonja - 20:13.

8. minut - Rešen je Musa da obeleži ovu utakmicu. Već 11 poen za reprezentativca Bosne i Hercegovine. Da stvar bude gora, promašio je Tobi, a sa druge strane je Jabusele poentirao uz prekršaj - 17:13.

Zakucava Ndiaj i vraća izjednačen rezultat na semafor - 13:13.

7. minut - Nije ni ovaj napad obećavao, ali je Hanga u svom stilu pogodio preko Jabuselea za tri poena - 11:13.

6. minut - Period igre tokom kojeg se muče gosti iz Beograda. Promašili su Nedović i Hanga, ali ne koristi to Real već gubi loptu u dva navrata.

5. minut - Umalo da Bolomboj ukuca Tavaresa, ali je bio kratak! Sa druge strane visoki centar Reala vraća promašaj Gonzalesa. Već svoj deveti poen ubacuje i Musa, vodi Real - 11:10.

4. minut - Upisuje se u strelce i Nedović odličnim flouterom preko Alosena - 5:10.

Nedović

Ilić nastavlja da zakucava! Odličan pas Hange i laki poeni za bivšeg igrača Igokee - 5:8.

3. minut - Odlično se snalazi Džanan Musa i ubacuje pogodak za dva o tablu. Lepo je Nedović video Gedraitisa u "ofsajdu", ali je Litvanac promašio - 5:8.

Musa je upisao prve poene za Real i to šutem za tri poena - 3:2. Stiže adekvatan odgovor i to u vidu sjajnog kucanja Dalibora Ilića preko Ndiajea - 3:4.

2. minut - Novi dobar defanzivni potez. Pokušao je Alosen, ali mu je blokadu lupio Hanga. Nažalost, nije iskorišćen napad na drugoj strani, zbog greške u koracima Nedovića.

Ukrao je loptu Gedraitis i lepo završio na obruču protiv Alosena - 0:2.

1. minut - Prvi napad na utakmici pripao je domaćinu. Prvobitno dobro odigrana odbrana Zvezde anulirana je prekršajem Džoela Bolomboja.

PRE MEČA

20.15 - Još uvek nije poznato da li će Ćus Mateo izaći na parket "Vizink" centra u najjačem mogućem sastavu, ali će odmoriti neke iskusnije igrače poput Ljulja, Fernandeza i Rodrigeza.

20.00 - Ovoga puta gradski rival Partizan neće biti naročito zainteresovan za meč u prestonici Španije, zato što je "pol pozicija" Realu neugrožena.

19.50 - I u redovima gostiju biće nekadašnje poznato lice publici u Madridu. Adam Hanga je nosio dres Madriđana od 2021. do 2023. godine.

Hanga u dresu Reala

19.40 - Biće ovo novi susret sa nekadašnjim igračem crveno-belih, Fakundom Kampacom. Prilikom Realovog gostovanja u Beogradu ranije u sezoni, Argentinac je dočekan ovacijama navijača.

19.30 - Dobrodošli na tekstualni prenos utakmice između Reala i Crvene zvezde u Madridu.

Iako im je prvo mesto do kraja regularnog dela zagarantovano, "kraljevi" neće tek tako prepustiti pobedu rivalima. To su najbolje pokazali prilikom gostovanja u Beogradskoj areni i slavlja nad Partizanom.

- Želimo da nastavimo da igramo dobro. Očekuje nas teška utakmica protiv iskusnog tima. Neće nam biti lako, bez obzira na to što smo mi prvi na tabeli - rekao je trener domaćina, Ćus Mateo.

Sa druge strane, Crvena zvezda utakmice u Evroligi koristi kao jake provere pred završnicu ABA lige i početak tamošnjeg plejofa.

- Znamo šta nas očekuje, ali ne želimo da se predamo, već da se borimo za svaku loptu i damo svoj maksimum. Naravno da želimo da pobedimo, da je drugačije ne bismo bili profesionalci - objasnio je igrač crveno-belih, Adam Hanga.