07.04.2024.

15:12

KRAJ: Zvezda slavila u Surdulici (VIDEO)

Crveno-beli su do novog trijumfa došli golovima Aleksandra Kataija u 76. i 88. minutu.

RADNIK - CRVENA ZVEZDA 2:0 (0:0)

Strelac: Katai (76, 88)

Grad: Surdulica

Stadion: Radnika

Gledalaca: 3.200

Sudija: Stanko Ostraćanin (Kraljevo)

Žuti kartoni: Kadijević, Vranjanin, Gašić (Radnik), Ndijaje, Kanga (Zvezda)

RADNIK: Ranđelović - Gašić, Abubakar, Vranjanin, Kadijević - Hajdarević, Oreščanin, Rustemović - Jovanović (od 80. Stanojević), Anđelković (od 60. Bogdanović) - Čumić (od 80. Kunić).

Trener: Dušan Đorđević

CRVENA ZVEZDA: Glazer - Mijailović, Spajić, Điga, Rodić - Stamenić (od 46. Katai), Kanga (od 90. Šljivić) - Olanjinka, Hvang, Ivanić (od 63. Kraso) - Ndijaje (od 90. Mimović).

Trener: Vladan Milojević

DRUGO POLUVREME

90. minut - Šansu su dobili dvojica mladih momaka - Jovan Šljivić i Ognjen Mimović.

88. minut - GOOOL! Sve je rešeno u Surdulici, Katai je ponovo strelac. Pratio je akciju po desnoj strani, ostao usamljen na drugoj stativi i samo se poklonio na dobar centaršut. Ovog puta je pogodio glavom.

84. minutu - Smirila se utakmica nakon vođstva gostiju. Radnik se malo oslobodio, otvorio i krenuo više napred, ali ne uspeva da zapreti Glazeru. S druge strane, Hvangov šut je izblokiran.

76. minut - GOOOL! Najlepšu akciju na utakmici izvela je Crvena zvezda. Kombinovali su Hvang i Kraso, koji je iz prve izbacio loptu po levoj strani, Katai je pobegao čuvarima i pogodio suprotan ugao gola Ranđelovića.

71. minut - Imao je Radnik napad, nije uspeo da zapreti Glazeru, a Zvezda je to iskoristila i krenula u brzu kontru. Katai je dobio loptu na levom krilu, ali je otišao skroz u mrtav ugao, šutirao i pogodio stativu.

69. minut - Sada Hvang promašuje idealnu priliku! Posle auta sa leve strane, lopta je došla skroz na drugu stranu, sam je Hvang bio na oko 11-12 metara, ali je loše šutirao, lopta je otišla visoko preko gola.

65. minut - Kakva šansa za Radnik! Điga je kardinalno pogrešio, Hajdarević je uzeo loptu, šutirao sa oko desetak metara iskosa s leve strane, ali je Glazer uspeo da loptu izbije u korner.

61. minut - Prva izmena u sastavu Radnika, vadi Dušan Đorđević iz igre Anđelkovića, a na terenu je Bogdanović.

58. minut: Novi korner za Crvenu zvezdu, koja pokušava ubrzano da napada. Igrači prebacuju loptu preko sredine terena, ne bi li što pre stigli do protivničkog gola.

53. minut: Katai je gađao iskosa sa desne strane, ali je lopta otišla preko gola. Ranđelović je napravio facu kao da mu je sunce zasmetalo, pitanje je i šta bi uradio da je lopta išla niže.

49. minut: Meč je nastavljen. Prvu priliku imao je Mirko Ivanić. I dalje bez promene rezultata.

47. minut: Prekid zbog dimnih bombi koje su bacili navijači Crvene zvezde. Ništa se ne vidi.

46. minut: Počelo je drugo poluvreme.

PRVO POLUVREME

45 +5: Kraj prvog poluvremena.

45 + 4. minut: Anđelković je imao šansu, ali ga je Điga stigao i sprečio gol.

45. minut: Nadoknada je četiri minuta. Još ekipe imaju priliku da odu na odmor sa vođstvom.

43. minut: Probao je Olanjinka butinom iz neobične situacije, ali to mu nije prošlo.

41. minut: Pet minuta do kraja poluvremena, Radnik i dalje uspešno odoleva Crvenoj zvezdi.

37. minut: Šerif Ndijaje je napravio prekršaj i dobio je žuti karton. Sa leđa je startovao Abubakara.

30. minut: Šutirao je ovaj put Mijailović, ali je Ranđelović odbranio. Golman domaćeg tima za sada je junak utakmice.

23. minut: Ubacio je loptu Kanga iz kornera, a Olanjinka je gađao ka golu. Domaćin se dobro odbranio. Usledio je novi korner, ali opet bez veće opasnosti po rivala.

18. minut: Kakva šansa za Radnik. Čumić je sjajno šutirao, ali je Glazer odlično odbranio. Ostaje 0:0.

15. minut: Šerif Ndijaje je napravio prekršaj kad je Abubakar pokušao da mu oduzme loptu. Domaćin je krenuo u napad, ali su gosti brzo prekinuli tu akciju.

10. minut: Hvang je imao najozbiljniju šansu na utakmici. Primio je loptu negde na ivici šesnaesterca i uputio udarac, ali je Ranđelović dobro reagovao.

8. minut: Ostao je na zemlji Gelor Kanga, ukazuje mu se lekarska pomoć.

4. minut: Slobodan udarac za Crvenu zvezdu, pokušao je sa distance Gelor Kanga. Bez veže opasnosti do Surduličane.

3. minut: Imao je prvu šansu Piter Olanjinka. Šutirao je ka golu Ranđelovića, a onda je potrčao da pokuša da mu loptu oduzme na gol liniji. Ipak, čuvar mreže gostujuće ekipe je bio brži i ispucao je loptu.

1. minut: Utakmica je počela.

PRE MEČA

15.48: Vreme u Surdulici je lepo i sunčano i stadion je popunjen do poslednjeg mesta.

15.37: Fudbaler Gelor Kanga ima tri žuta kartona i na ivici je suspenzije. Ukoliko dobije još jedan, pauziraće narednu utakmicu.

15.28: Crvena zvezda danas ima priliku i matematički da obezbedi prvo mesto pred plej-of. U tom slučaju biće domaćin u predstojećem "večitom derbiju".

15.20: Radnik se ove sezone prilično muči. Ekipa koju trenutno vodi Dušan Đorđević dala je samo 17 golova.

15.14: Trener Crvene zvezde Vladan Milojević istakao je da će njegova ekipa morati oprezno da igra, jer ne postoje unapred upisani bodovi.

Vladan Milojević

- Uprkos stanju na tabeli, smatram da je utakmica za pažnju. Gledali smo ih u zadnjim mečevima, davali su maksimum i siguran sam da će im biti izazov da pred punim stadionom odigraju protiv Zvezde. Neće biti lako i imam pun respekt prema Radniku. Ne postoje unapred upisani bodovi i uvek razmišljam kao da je preko puta nas najbolji mogući protivnik - rekao je Milojević.

15.07: Dobro došli na Informerov blog posvećen utakmici Radnika i Crvene zvezde u 29. kolu Superlige Srbije.