KRAJ: Zvezda upisala drugu pobedu u Evroligi!

CRVENA ZVEZDA - BASKONIJA  78:71 (25:20, 17:14, 17:15, 19:22)

Sudije: Mehdi Difala, Sefi Šemeš, Olegs Latiševs

CRVENA ZVEZDA: Miler-Mekintajer, Kenan, Davidovac, Mitrović, Lazić, Kalinić, Dobrić, Bolomboj, Daum, Gedraitis, Nedović, Dos Santos

BASKONIJA: Hauard, Savkov, Sedekerskis, Luvavu, Jaramaz, Forest, Rogavopulos, Diop, Boldvin, Hol, Ndiaje, Moneke
Trener: Pablo Laso

ČETVRTA ČETVRTINA

KRAJ! Zvezda ima dve pobede iz isto toliko utakmica u Evroligi!

40. minut - Postižu gosti tri poena iz jednog napada, na drugoj strani je siguran Ajzea Kenan sa linije penala - 78:71!

40. minut - Brza realizacija Baskonije nakon tajm-auta, Kamar Boldvin pogađa - 74:68!

40. minut - KALINIIIIĆ! Eksplodirala je Beogradska arena, treće trojka Kalinića koja značajno primiče Zvezdu pobedi - 74:66!

39. minut - Greška Kenana, koristi to Čima Moneke i poentira u kontri - 71:66!

38. minut - KENAAAN! Uspeva Crvena zvezda da uspoli domaćina, ponovo je odbrana bolja, a na drugoj strani se nagradio Ajzea Kenan - 71:64!

37. minut - BOLOBOOOOOJ! Simultanka Zvezdinog centra! Prvo je zalepio Dontu Hola, a potom uz zvuk sirene pogađa za dva poena sa poludistance iz kornera - 68:62!

36. minut - Neverovatno... Samo je +4 za Zvezdu! Janis Sferopulos mora da reaguje tajm-autom - 66:62!

36. minut - Topi se prednost Crvene zvezde, Nikos Rogavopulos pogađa pod košem nakon ofanzivnog skoka - 66:60!

35. minut - Nastavlja se niz gostiju, Markus Hauard kažnajva grešku crveno-belih. Potom faul Mitrovića i dva penala za Hola koji pogađa - 65:58!

34. minut - Sada pet vezanih poena za Baskoniju, Moneke je faluiran i pogađa dva penala - 65:54!

33. minut - Prekida seriju Crvene zvezde Nikos Rogavopulos, Grk pogađa za tri poena - 65:52!

33. minut - Razigrao se sada Luka Mitrović i napravio "livadu" za Nemanju Nedovića koji lagano poentira - 65:49!

32. minut - DAVIDOVAAAAAAC! Zakucavanje Dejana Davidovca, sjajno protrčavanje po čeonoj liniji i još lepša asistencija Mitrovića - 63:49!

31. minut - Siguran je pod košem Luka Mitrović, napao je Čimu Monekea i poentira lagano - 61:49!

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Polovičan učinak za Bolomboja sa linije penala, gotova je prva deonica sada je +10 za Zvezdu - 59:49!

29. minut - Bitni poeni za Bolomboja, kada je važno uvek je tu snažni centar! Sada lagani poeni pod košem - 58:49!

29. minut - Četiri vezana poena za Baskoniju - 56:49! Hauard pogađa dva penala, a potom zakucava Čima Moneke.

28. minut - Ušao je Markus Hauard u zonu... Pogađa sada za dva poena, pogrešila je potom Zvezda u napadu, morao je kontru Baskonije da seče Davidovac nesportskim faulom.

28. minut - Fantastična saradnja Bolomboja i Miler-Mekintajera! Zakucava centar Zvezde - 56:43!

27. minut - Utišao je Markus Hauard Beogradsku arenu trojkom  uz zvuk sirene - 54:43!

26. minut - Bolje deluje odbrana crveno-belih, koristi to na pravi način Kalinić i postiže nove poene u kontri - 54:40!

25. minut - Zvezda vraća maksimalnih +12 preko Džoela Bolomboja koji zakucava - 52:40!

25. minut - KENAAAAAN! Sevnula je kontra crveno-belih, kruniše je Kenan pogotkom uz faul i koristi dodatno slobodno bacanje - 50:40!

24. minut - Zakucava Donta Hol uz dosta sreće, vraća na drugoj strani Ajzea Kenan - 47:38!

23. minut - KALINIIIIIIĆ! Pet minuta je trajao post Crvene zvezde, a onda trojkom seriju Baskonije prekida Nikola Kalinić - 45:36!

22. minut - Nastavlja se dobar niz Baskonije, sada poentira Čima Moneke - 42:36!

21. minut - Dobra reakcija Džoela Bolomboja na startu treće deonice! Centar Zvezde je blokirao Sedekerskisa, a potom kupi i defanzivni skok. Na koristi domaćin priliku pošto je na drugoj strani istekao napad Zvezde...

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Ne koristi Zvezda ni poslednji napad u prvom poluvremenu, ali na odmor odlazi sa osam poena prednosti!

19. minut - Donte Hol pogađa sa linije penala, predugo traje Zvezdin post u finišu druge deonice, ali ni Baskonija ne blista - 42:34!

18. minut - Dva loša napada Crvene zvezde, gosti smanjuju zaostatak preko Luvavua i teraju Sferopulosa da zatraži tajm-aut - 42:33!

17. minut - Novi penali za Baskoniju, sada pogađa Tada Sedekerskis, uzvraća Ajzea Kenan - 42:30!

16. minut - Divan potez Džoela Bolomboja i poeni na drugom obruču, svemu je prethodila asistencija Kodi Miler-Mekintajera - 40:28!

15. minut - Pogađa Kodi Miler-Mekintajer sa poludistance, potom i krade loptu Diopu, ipak, promašaj Kenana, koristi to Timoti Lavuvu - 38:28!

14. minut - Siguran je sa linije penala Markus Hauard! Zvezda je ispunila bonus, na drugoj strani promašaj Ajzee Kenana.

14. minut - Najveća prednost Crvene zvezde u dosadašnjem meču utakmice, nakon poena Luke Mitrovića sa linije penala domaćin ima +12 - 36:24!

13. minut - Već sedam poena ima Nemanja Nedović! Nastavlja srpski košarkaš u istom ritmu kao pre nekoliko dana protiv Pariza - 34:24!

12. minut - Pogađa Kamar Boldvin pod košem, ali uzvraća Zvezda serijom 4:0! Sa poludistance je precizan Rokas Gedraitis, a nakon ukradene lopte zakucavanja Nemanja Nedović - 30:22!

11. minut - NEDOVIIIIIIIIIĆ! Nastavlja se šuterska rapsodija Crvene zvezde - 28:20!

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Lepo se pod košem snalazi Luka Mitrović, na drugoj strani vraća Čima Moneke - 25:20!

10. minut - JAGOOOOO! Izuzetno bitni poeni za Crvenu zvezdu! Trojka preko ruke Markusa Hauarda za omalenog Brazilca - 23:18!

9. minut - Stala je Crvene zvezda, koristi to Baskonija i trojkom Rogavopulosa dolazi na samo posed zaostatka - 20:18!

9. minut - Loša defanzivna reakcija Rokasa Gedraitisa... Zakasnio je Litvanac i faulirao Čimu Monekea koji pogađa uz prekšraj, koristi krilni centar Baskonije i dodatno slobodno bacanje - 20:15!

8. minut - Vezane greške na obe strane, prvo je Diop napravio grešku u koracima, potom isto čini i Luka Mitrović.

7. minut - Pravi odgovor Crvene zvezde! Trojka Majka Dauma, dobra odbrana Kalinića i lagani poeni na drugoj strani za Džoela Bolomboja - 20:10!

6. minut - Uspeva Čima Moneke da prekine seriju Crvene zvezde, potom greška Ajzee Kenana koju koristi Sedekerskis, prepolovila je Baskonija ekspresno prednost domaćina - 15:10!

5. minut - Tokom minuta predaha navijači u Beogradskoj areni pozdravili su fudbalere Crvene zvezde - Radeta Krunića i Nemanju Radonjića!

4. minut - KOODIIIII! Nova trojka za crveno-bele, ključa Beogradska arena već nekoliko minuta zbog Zvezdine rapsodije! Četa Janisa Sferopulosa ima +9 i tera Pabla Lasa da reaguje tajm-autom - 15:6!

4. minut - BUM! Treća trojka za Zvezdu, ovoga puta uz faul! Kalinić cepa mrežicu, a potom koristi i dodatno slobodno bacanje - 12:6!

3. minut - U visokom tempu se igra na startu meča, na poena Tadasa Sedekerskisa odgovara Džoel Bolomboj snažnim zakucavanjem nakon asistencije Kodi Miler-Mekintajera - 8:6!

2. minut - KENAAAAAAAAAAAAAN! Eksplodirala je Beogradska arena, Crvena zvezda vodi! Amerikanac pogađa dve vezane trojke - 6:4!

1. minut - Ne pogađa Ajzea Kenan pod košem, koristi to Luvavu, četiri poena za Francuza na startu meča. Pokazao je snažni krilni centar i protiv Partizana da će biti najveće pojačanje Baskonije ove sezone - 0:4!

1. minut - Utakmica počinje! Prvi napad za Crvenu zvezdu, odmah greši Majk daum i Timoti Luvavu pogađa u kontri - 0:2!

Petorka Crvene zvezde: Kodi Miler-Mekintajer, Ajzea Kenan, Nikola Kalinić, Majk Daum, Džoel Bolomboj!

PRE MEČA

19:56 - Fantastična atmosfera u Beogradsoj areni!

19:48 - Ovacije za Janisa Sferopulosa! Iako sezona nije počela na najbolji mogući način, navijači Crvene zvezde pružili su podršku grčkom strategu prilikom izlaska na parket Beogradske arene!

19:42 - Evroliga je za današnji meč delegirala trojicu iskusnih sudija. Predvodi ih Mehdi Difala, a tu su još Sefi Šemeš i Olegs Latiševs.

19:38 - Utakmicu Crvene zvezde i Baskonije uživo će pratiti i novopečeni predsednik Košarkaškog saveza Srbije, a dojučerašnji prvi čovek crveno-belih - Nebojša Čović.

19:32 - Tribine Beogradske arene su pola sata pre početka utakmice solidno popunjene!

19:30 - Trener Crvene zvezde - Janis Sferopulos, odlučio se za sledeći tim: Miler-Mekintajer, Kenan, Davidovac, Mitrović, Lazić, Kalinić, Dobrić, Bolomboj, Daum, Gedraitis, Nedović, Dos Santos. Nema suspendovanog Teodosića, a van sastava ostao je i centar Uroš Plavšić.

19:24 - Izvesno je da večerašnji duel protiv Baskonije propušta Miloš Teodosić koji odrađuje suspenziju zarađenu u finišu prethodne sezone, svi ostali su spremni i konkurišu za tim.

19:20 - Izabranici Janisa Sferopulosa u prvom kolu Evrolige savladali su Pariz na gostovanju, ali je usledio drugi poraz u regionalnoj ABA ligi. Trijumf nad Baskonijom bio bi ogroman zamajac za nastavak sezone na Malom Kalemegdanu!

19:17 - Crvena zvezda je putem društvenih mreža objavila da su sve karte za večerašnji okršaj protiv Baskonije - rasprodate! Dajke, Špance očekuje paklena atmosfera u Beogradskoj areni!

19:15 - Dobro došli na lajv prenos utakmice drugog kola Evrolige između Crvene zvezde i Baskonije. Sve detalje sa ovog meča uživo možete pratiti uz portal Informer.rs!