08.06.2024.

16:48

Kraj: Srbija prepustila Šveđanima loptu i dala im tri gola! (FOTO GALERIJA/VIDEO)

"Orlovi" će na predstojećoj kontinentalnoj smotri biti deo grupe C, a susret sa današnjim rivalom je dobra prilika da se selektor Dragan Stojković Piksi upozna sa stilom skandinavskog fudbala, s obzirom da nam je jedan od protivnika u Nemačkoj Danska.

ŠVEDSKA - SRBIJA 0:3 (0:1)

Stadion: "Frends arena"

Kapacitet: 50.000

Sudija: Jasper Vergote (Belgija)

ŠVEDSKA: Olsen – Kraft, Hien, Lindelof (od 79. Starfelt), Kajuste – Kuluševski, Saletros, Forsberg (od 62. Holm) – Elijason (od 45. Larson), Nilson (od 45. Isak), Elanga (od 62. Svedberg)

Selektor: Jon Dal Tomason

SRBIJA: Rajković – Milenković, Stojić, Pavlović – Živković (od 72. Jović), Ilić, Lukić (od 45. Gudelj), Mladenović (od 62. Kostić) – Milinković Savić (od 71. Birmančević) – Vlahović (od 79. Samardžić), Mitrović (od 62. Tadić)

Selektor: Dragan Stojković

Strelci: Sergej Milinković Savić (18. minut), Mitrović (61. minut), Tadić (70. minut)

Kartoni: Lukić (45+1), Pavlović (45+2), Milenković (45+2), Hien (48. minut).

DRUGO POLUVREME:

KRAJ MEČA

90+3. minut - Imali su Šveđani poslednju priliku na meču iz kornera, ali je sjajno reagovao Jović i otklonio opasnost.

90+1. minut - Belgijanac signalizira da će se još tri minuta igrati na "Frends areni".

89. minut - Stojić se žali na povredu stopala nakon duela sa Kuluševskim.

88. minut - Pokušaj Larsona da centaršutom proigra napadače svoje selekcije, ali odlično reaguje Predrag Rajković po ko zna koji put.

87. minut - Povukli su se "orlovi" više na svoju polovinu, a to se ne dopada Nemanji Gudelju. Insistira iskusni defanzivac na pritisku svojih saigrača.

83. minut - Velika greška odbrane "orlova" i lopta pravo u noge Kajusteu. Na svu sreću je njegov udarac završio u naručju Rajkovića.

81. minut - Kako dobra šansa za Šveđane. Holm je pobegao odbrani Srbije i našao se pred Rajkovićem, ali je golman Majorke danas nepremostiva prepreka.

78. minut - Novi udarac Kuluševskog, ali ponovo je na visini zadatka Rajković. Žali se Šveđanin na udarac Pavlovića pre samog šuta.

76. minut - Umalo i Vlahović da se upiše u strelce! Teškom mukom se napadač Srbije izborio za udarac, ali je on bio neprecizan.

75. minut - Duel Isaka i Birmančevića okončan je padom napadača Švedske, ali arbitar iz Belgije smatra da nije bilo elemenata za penal.

73. minut - Ne smiruju se Šveđani. Odličan šut Isaka i još bolja intervencija Rajkovića. Pauza i tri gola prednosti nisu uticali na reflekse našeg golmana.

70. minut - Loše je delovao početak napada i prodor Kostića, ali je lopta uz dosta sreće stigla do Tadića koji je snažnim udarcem zatresao mrežu domaćih po treći put!

69. minut - Gudelj ponovo maestralno proigrava Vlahovića. Uspeo je Dušan da prođe golmana, ali je jako loše šutirao.

68. minut - Prevario je Tadić Lindelofa i u duelu dva kapitena izašao kao pobednik izvukao prekršaj.

67. minut - Lepo se snalazi novi igrač Crvene zvezde Nemanja Stojić i otklanja opasnost iz šesnaesterca Srbije.

66. minut - Jako lepa zamisao Gudelja i dugačko dodavanje za Vlahovića, ali napadač Juventusa nije uspeo da primi loptu na pravi način.

64. minut - Postigao je Mitrović pogodak i preselio se na klupu, a umesto njega je na terenu Dušan Tadić. Takođe, priliku dobija i Filip Kostić umesto imenjaka Mladenovića.

61. minut - Kao grom iz vedra neba! Kakav je majstor Mitrović. Sjajno je iskoristio centaršut i usmerio ga ka nemoćnom golmanu.

59. minut - Fantastičan napad domaćina i udarac Elange. Odlično reaguje Rajković i otklanja opasnost.

56. minut - Posle mnogo vremena prave i "orlovi" priliku. Centrirao je Mladenović, ali nije najbolje odreagovao glavom Savić.

55. minut - Jako opasno pred golom Rajkovića! Lindelof je uspeo da nadskoči defanzivce Srbije i uputi udarac ka golu, ali je čuvar mreže bio postavljen na pravom mestu.

52. minut - Dobar pokušaj Gudelja, ali Živković loše reaguje i gubi loptu.

Mitrović u vazdušnom duelu

51. minut - Potpuno je prepuštena inicijativa Šveđanima, ali odbrana Srbije deluje neprobojno za sada.

48. minut - Hien nije uspeo da se izbori sa Mitrovićem pa je zbog prekršaja zaradio žuti karton. Ovo je prva javna opomena za domaće.

47. minut - Isak pravi mnogo problema našoj odbrani, ali je udarac Kuluševskog ponovo izblokiran.

46. minut - Oba selektora drugi deo igre započinju sa po jednom izmenom. Gudelj je dobio šansu umesto Lukića, a mladi Larson menja Elijasona.

PRVO POLUVREME:

45+3. minut - U ofsajdu se našao Elanga i to je poslednja prilika u prvom poluvremenu. Golom Milinković Savića u 18. minutu Srbija vodi 1:0!

Gol SMS-a

45+3. minut - Požuteo je i Milenković zbog prigovora, a igra je i dalje stopirana zbog ukazivanja pomoći Pavloviću.

45+2. minut - Nezgodan sudar Pavlovića i napadača Švedske. Štoper Srbije je dobio žuti karton i udarac kopačkom u nos. Trenutno mu se ukazuje pomoć zbog krvarenja iz nosa.

45+1. minut - Igraće se još tri minuta u prvom poluvremenu. Lukić je oštro intervenisao i za to zaradio žuti karton.

45. minut - Insistiraju Šveđani, ali Milenković i Pavlović fantastično rešavaju situacije pred svojim golom.

43. minut - Saletros je imao izglednu šansu, ali je sjajno odradio posao defanzivca Mitrović. Golgeter Al Hilala bez mnogo posla u napadu pa je odlučio da pomogne zadnjoj liniji.

40. minut - Sada se Viktor Lindelof žali na povredu, ali će nastaviti susret.

39. minut - Odlično je Ilić povukao napad Srbije, ali je onda Mladenović pogrešio prilikom dodavanja i izgubio loptu.

Savić i belgijski sudija u razgovoru

37. minut - Elijason sada šutira pravo u Rajkovića. Bio je napadač jako blizu gola, ali je golman Srbije dobro zatvorio ugao i intervenisao.

36. minut - Opasna kombinacija pred golom Rajkovića, ali Kuluševski nije uspeo bolje da zahvati loptu i ugrozi naš gol.

35. minut - Nastaviće defanzivac domaćih susret, nije u pitanju teža povreda.

33. minut - Zbog ukazivanja pomoći Hienu treneri koriste priliku i razgovaraju sa svojim igračima.

32. minut - Vidi se nezadovoljstvo i nervoza kod domaćina. Vladaju posedom, ali od toga nemaju ništa.

Vlahović protiv Šveđana

30. minut - Zbog upotrebe pirotehnike oficijalni spiker upozorava navijače da odmah ugase baklje i da će odgovorni biti udaljeni sa meča.

27. minut - Dobro je probio Elanga i uputio centaršut u središte kaznenog prostora, ali na našu sreću, tamo nije bilo napadača Švedske.

25. minut - Nesporazum Rajkovića i štopera Srbije umalo nije koštao naš tim gola. Na svu sreću, samo gol aut.

24. minut - Sjajne reakcije Pavlovića sprečavaju napad Švedske, ali je lopta ponovo u njihovom posedu pa opasnost nije prošla.

23. minut - Šokirao je pogotak domaćina, pa je sada organizacija napada znatno lošija. Sa druge strane, gol Savića je dao vetar u leđa našim momcima.

21. minut - Uzvraćaju Šveđani, ali su udarci Elange i Kuluševskog sjajno izblokirani od strane Stojića i Milenkovića.

20. minut - Gol je razmrdao naše igrače, pa je sada i Vlahović stvorio dobru šansu i zapretio.

19. minut - Evo ga! Prva prava šansa naše selekcije, centaršut Živkovića i sjajan udarac glavom Sergeja Milinkovića Savića za prednost našeg tima.

17. minut - Ređaju se šanse kao na traci. Nilson je probao glavom, ali je njegov udarac bio neprecizan.

16. minut - Elijason je pretio po boku, ali je sjajno reagovao Pavlović. Imaće Šveđani udarac iz ugla.

15. minut - Evo i prvog udarca u okvir gola! Kuluševski je probao levom nogom, ali je Rajković dobro postavljen.

14. minut - Pravi mnogo problema Nilson na sredini terena u skok igri. Sada ga je prekršajem zaustavio Lukić.

13. minut - Opasno je pred našim golom, ali je Nilson, na svu sreću, loše reagovao i nije uspeo da uputi udarac ka Rajkoviću.

11. minut - Živković i Ilić su kombinovali, ali je odbrana domaćih dobro odradila svoj deo posla i vratila loptu organizatorima igre.

9. minut - Delovalo je da će Srbija uzvratiti dobrim napadom, ali je Živković loše prihvatio loptu. Sa druge strane Elanga uspeva da izbori korner.

8. minut - Oštar start Lukića i opomena za fudbalera Fulama.

7. minut - Mirno je u ovim trenucima u Stokholmu. Šveđani suvereno vladaju posedom lopte, ali ne prave prave šanse.

5. minut - Pokušali su "orlovi" preko boka da ugroze domaćina, ali je oduzeta lopta Mitroviću i sada je opet težište prebačeno na našu polovinu.

4. minut - Srbija još uvek ne uspeva da oduzme loptu i zadrži je u svom posedu. Igra se blizu Rajkovićevog gola, što svakako nije ohrabrujuća slika za selektora Piksija.

3. minut - Opasno je bilo u šesnaestercu Srbije. Odličan prodor i centaršut, ali je Elanga loše procenio let lopte.

2. minut - Izuzetno agresivno "orlovi" započinju susret. Konstantno je vezni red Švedske pod pritiskom naših napadača.

1. minut - Izveli su domaći početni udarac i meč je počeo! Odmah je Lindelof pokušao dugačkom loptom da pronađe napadače, odbrana Srbije za sada deluje dobro.

PRE UTAKMICE:

17.52 - Vrhunsku podršku imaće Piksijevi momci, pošto su "Frends arenu" preplavili mnogobrojni navijači Srbije.

17.40 - Iako javnost u Srbiji ne gaji previše optimizma za nacionalni tim, legenda i nekadašnji as Real Madrida Predrad Mijatović smatra da selektor Stojković dobro zna šta radi i da kritike u ovom trenutku mogu samo škoditi atmosferi u svlačionici

17.25 - Što se tiče ostalih rivala u okviru grupe C, Slovenija je odigrala 1:1 protiv Bugarske. Favorit je svakako Engleska, mada se ni oni nisu proslavili na svojoj proveri i porazu od Islanda 1:0.

Fudbaleri Srbije na terenu "Frends arene"

17.15 - Protivnik Srbije u grupi, Danska, takođe večeras igra prijateljski susret sa komšijama Norvežanima.

17.10 - Utakmica izaziva veliko interesovanje javnosti zbog toga što će upravo večeras legendarni Zlatan Ibrahimović okačiti patike o klin. Jedan od najboljih napadača ove decenije neće biti u sastavu, ali će njemu u čast biti priređena ceremonija i dodela plaketa i poklona.

17.00 - Selektor Stojković opredelio se za dva napadača u prvih 11, pa će tako priliku od početka dobiti Dušan Vlahović i Aleksandar Mitrović.

16.55 - Deo atmosfere sa poslednjeg treninga "orlova" pred večerašnji meč u Stokholmu.

16.50 - Dobrodošli na tekstualni prenos prijateljske utakmice između Srbije i Švedske! Na ovom linku možete pratiti sva zbivanja na terenu, kao i sve oko njega pre samog susreta.