24.10.2015.

16:53

SUPERLIGA: Javor izbegao poraz, minimalci OFK Beograda i Radničkog

Fudbaleri Radnika upisali su drugu pobedu u elitnom društvu. Surduličani su na domaćem terenu savladali Novi Pazar rezultatom 2:0 golovima Slaviše Stojanovića.

Javor i Jagodina su remizirali u Ivanjici rezultatom 1:1. Gosti iz Jagodine do prednosti su stigli u 37. minutu golom Uroša Nikolića, a dva minuta pre Marko Kolaković je zaradio crveni karton. Domaćin je i pored toga stigao do boda pošto je Stefan Dražić postavio konačnih 1:1 u 78. minutu susreta.

S obzirom na to da "romantičari" igraju po principu toplo -hladno, nakon poraza od Borca u Čačku u prehodnom kolu, danas su na Staroj Karaburmi bili bolji od Metalca. Jedini pogodak postigao je Jovanović u 20. minutu utakmice.

Ni na meču u Nišu napadači nisu bili raspoloženi za igru. Nišlije su minimalnim rezultatom nastavili seriju, trenutno su na tri vezane pobede, dok je Radu ovo bio peti uzastopni poraz.  Trijumf Nišlijama doneo je u 58.  minutu utakmice Marjanović.