07.11.2015.

17:58

(VIDEO) PREMIJER LIGA: Čelsi gubi i bez Murinja, "sveci" slave Tadića

Posle prvog dela utakmice između Sautemptona i Sanderlenda nije bilo golova, a srpski reprezentativac je sa u 69 minutu doneo svom timu tri boda. Mvila je napravio prekršao u kaznanom prostoru, sudija odmah pokazao na belu tačku, a Tadić je bio siguran egzekutor. Sautemptonu je ovo šesta utakmica bez poraza, a četvrta pobeda, a nakon ovog kola je sedmi sa 20 bodova na tabeli Premijer lige.

Čelsi je nastavio sa katastrofalnim rezultatima u domaćem šampionatu i vezao treći poraz. Od njih je sada bio bolji Stouk, koji je slavio golom Marka Arnautovića u 54. minutu.

Nemanja Matić je odigrao svih 90 minuta za "plavce", dok branislav Ivanović i dalje povređen. Gosti su na ovoj utakmici bili bez menadžera Žozea Murinja koji je suspendovan, ali ni to nije pomoglo Čelsi da izađe iz krize.

Njukasl je savladao Bornumt sa 1:0, iako su domaćini imali inicijativu tokom celog meča. Gosti su imali samo jedan udarac u okvir gola i uspeli su da ga realizuju. Junak Njukasla bio je Perez. Aleksandar Mitrović igrao je do 63. minuta kada ga je zamenio Sise.