10.05.2016.

23:17

(VIDEO) SPEKTAKL NA OPROŠTAJU! Vest Hem srušio Junajted na poslednjem meču na "Apton Parku"

Posle 112 godina, 2.398 utakmica, 1.274 pobede, 583 remija i 541 poraza, Vest Hem se oprostio od stadiona "Apton Park".

"Čekićari" će od naredne sezone igrati na Olimpijskom stadionu, a ovim trijumfom puleni Slavena Bilića su sačuvali nadu da mogu do učešća u Ligi Evrope, dok će Mančester junajted teško do Lige šampiona.

Vest Hem je posle ovog kola šest na tabeli sa 62 boda, a Junajted na petom sa 63 i ima dva manje od Mančester sitija koji je bliži plasmanu u Ligu šampiona od gradskog rivala.

Vest Hem je poveo posle 10 minuta igre pogotkom Sakoa, pa je ovim rezultatom i okončan prvi deo utakmice. Martijal je u 51. vratio "đavole" u život, a potom drugim golom 20 minuta kasnije i preokrenuo rezultat na 2:1.

Međutim, za samo četiri minuta domaćini su stigli do trijumfa. Prvo je u 76. Antonio izjednačio na 2:2, a Rid deset minuta pre kraja postavio konačan rezultat – 3:2.

(FOTO/VIDEO) NAVIJAČKO LUDILO! Huligani Vest Hema flašama zasuli autobus Junajteda!