22.06.2016.

19:52

(VIDEO) RONALDO HEROJ PORTUGALIJE! Mađari sa 1. mesta u osminu finala, prošli i Islanđani!

Island - Austrija 2:1

Tabela: Mađarska 5, Island 5, Portugalija 3, Austrija 1.

Neverovatnu utakmicu u Lionu odigrali su Mađarska i Portugalija. Naše komšije možda više nisu "laka konjica", ali su "teška artiljerija"!

Mađari su sa prvog mesta prošli u narednu fazu takmičenja i igraće protiv drugoplasirane ekipe iz grupe E. Portugalci su bez pobede u grupnoj fazi prošli među 16 najboljih timova i to kao treći, što je možda i bolje rešenje za Ronalda i drugove.

"Ugari" su tri puta vodili na ovoj utakmici, ali su Portugalci su svaki put stizali. Najpre je Gera savladao Patrisija, da bi krajem prvog poluvremena izjednačio Nani.

Džudžak je početkom prvog poluvremena iz slobodnog udarca vratio prednost svom timu, ali se onda Ronaldo probudio iz zimskog sna na ovom šampionatu. Kapiten Portugalije je sjajnim golom petom izjednačio.

Ali tu nije bio kraj. Džudžak je ponovo pogodio za 3:2 i bacio rukavicu u lice Ronaldu, koji mu nije ostao dužan pa je postavio konačan rezultat.

Imali su Mađari još jednu priliku za gol, ali je Salai pogodio stativu.

Mađarska - Portugalija 3:3 (1:1)

Strelac: Gera u 19. i Džudžak u 47. i 55. -  Nani u 42. i Ronaldo u 50. i 62. minutu.

Stadion u Lionu. Sudija: Martin Etkinson.

Mađarska: Kiralji, Korhut, Juhaž, Guzmič, Lang, Pinter, Gera, Lovrenciš, Elek, Džudžak, Salai.

Portugalija: Patrisio, Vijeirinja, Pepe, R. Karvaljo, Eliseu, Andre Gomeš, V. Karvaljo, Žoao Mutinjo, Rui Mario, Nani, Ronaldo.

Reuters

U drugoj utakmici ove grupe Islanđani su pobedili Austrijance golom u četvrtom minutu nadoknade vremena (2:1).

Možda ovaj trijumf i nije bio potreban "ribarima" jer ih je i remi vodio dalje, a ovako su završili kao drugi i u osmini finala će na megdan Englezima.

Islanđane je u vođstvo doveo Bodvarson, Šep je izjednačio da bi Trustason pogodio za pobedu u finišu meča.

Island - Austrija 2:1 (1:0)

Strelac: Bodvarson u 18.

i Trustason u 90+4. -  Šep u 60. minutu

Stadion: "Sen Deni". Sudija: Šimon Marčinijak.

Island: Haldorson, Skulason, Arnason, R. Sigurdson, Sevarson, G. Sigurson, Gunarson, Bjarnason, Gundmunson, Sigtorson, Bodvarson.

Austrija: Almer, Klajn, Predl (od 46. Šep), Dragović, Fuhs, Baumgartlinger, Alaba, Ilsanker, Zabicer, Arnautović, Janko.

Reuters

TOK MEČEVA

- 90+4'. GOL! 2:1 za Island! Trustason je postigao pobedonosni gol za svoju selekciju koja je završila na drugom mestu.

- 87'. Za promenu, bez većih uzbuđenja u prethodnih desetak minuta.

- 76'. Mogao je Ronaldo do het-trika, ali je loše zahvatio loptu pa je ona završila preko prečke.

- 72'. Velika šansa za Austriju.  POnovo je Šep zapretio, ali je ovaj put Haldorson odlično odbranio njegov šut.

- 64'. Stativa! Mogli su Mađari do novog vođstva, ali je lopta posle udarca Salaija pogodila okvir gola.

- 62'. GOL! 3:3. Ronaldo je ponovo uzvratio! Kvarežma je centrirao, a Ronaldo glavom zakucao loptu u mrežu.

- 47'. GOL! 2:1 za Mađare! Tek što je počelo drugo poluvreme naše severne komšije su ponovo povedel. Džudžak je izveo slobodan udarac, lopta je zakačila Gomesa u živom zidu i prevarila Patrisija.

- 42'. GOL! Portugalci su izjednačili, Nani je pogodio! Asistirao je Kristijano Ronaldo ka Naniju koji je šutirao iz prve i postigao svoj drugi gol na turniru.

- 37'. Dragović je promašio penal za Austriju.

- 35'. Ronaldo nastavlja da šutira i nastavlja da promašuje. Ponovo je izveo slobodan udarac i poslao loptu nebu pod oblake.

Reuters

- 30'. U duelu Islanda i Austrije, nema prevelikih uzbuđenja. "Ribari" kontrolišu igru.

- 28'. Probao je Ronaldo iz slobodnog udarca sa oko 30 metaram, ali je Kiralji izbacio u korner.

- 24'. Velika prilika za Mađare, ali je Patrisio spasao svoju selekciju. Portugalci ne mogu da se oporave od šoka.

- 19'. GOL! Vađari vode protiv Portugalije pogotkom Zoltana Gere. Iskusni vezista je prihvatio loptu na nekih 25 metara od gola i odličnim udarcem po zemlji savladao Patrisija.

- 12'. Velika, velika šansa za Arnautovića! Ukrao je loptu golmanu Islanda, Haldorsonu, međutim, okliznuo se u odsudnom momentu, pa je čuvar mreže uspeo da ispravi grešku.

- 2'. Stativa za Island! Gundmunson je šutirao ali nije imao sreće pa je lopta pogodila okvir gola.

- 2'. Zapretili su Portugalci. Pepe je poslao dugu loptu prema napadaču koji je ipak nije prihvatio na najbolji način, pa je intervenisala odbrana Mađara.