22.06.2016.

22:52

(VIDEO) IRCI U OSMINI FINALA! Očajna Italija poražena, Belgijanci poslali Ibru u penziju!

Švedska - Belgija 0:1.

Tabela: Italija 6, Belgija 6, Irska 4, Švedska 1.

Fudbaleri Republike Irske su verovali u čudo i ono se na kraju zaista dogodilo! Golom Robija Brejdija u 85. minutu "zelena armija" je pobedila Italiju i što je još važnije obezbedila plasman u osminu finala Evropskog šampionata.

Selektor "azura" je u poslednjem kolu izveo praktično rezervni sastav i to je Italijane koštalo poraza.

Irci su i u prvom poluvremenu iamli nekoliko prilika, ali ih nisu iskoristili. U drugom su Italijani bili za nijansu bolji, ali ipak ne dovoljno.

U 84. minutu je Kulahan zašao "jedan na jedan" sa Siriguom, ali je golman Italije odbranio zicer i tada se činilo da će Irci pakovati kofere. Međutim, Brejdiju se nije išlo kući pa je odlučio da produži boravak sebi i saigračima u Francuskoj.

Iskoristio je odličan centaršut, stigao do lopte pre Sirigua i poslao je u mrežu.

Simpatični i borbeni Irci će u osmini finala na megdan domaćoj selekciji, Francuskoj, dok će Italijani u derbiju ove runde takmičenja igrati protiv Španije.

Italija - Irska 0:1 (0:0)

Strelac: Brejdi u 85. minutu

Stadion u Lilu. Sudija: Ovidiju Hačegan (Rumunija).

Italija: Sirigu, Ogbona, Barzalji, Bonući, Florenci, Sturaro, Mota, Bernadeski, De Šiljo, Zaza, Imobile.

Irska: Rendolf, Kolman, Dafi, Kif, Vord, Brejdi, Hendrik, Meklin, Mekkarti, Long, Marfi.

U drugoj utakmici ove grupe, Belgijanci su bili mnogo bolji i na kraju se može reći da su Šveđani dobro prošli.

Pobedu "crvenim đavolima" doneo je Radža Naingolan šest minuta pre kraja utakmice i na taj način Šveđane poslao kući, a kapitena "vikinga" Zlatana Ibrahimovića u reprezentativu penziju.

Belgija će u osmini finala igrati protiv Mađarske, a ta utakmica na programu je 26. juna od 21 čas u Tuluzu.

Švedska - Belgija 0:1 (0:0)

Strelac: naingolan u 84. minutu

Stadion u Nici. Sudija: Feliks Brih (Nemačka).

Švedska: Isakson, Lindelof, Johanson, Grankvist, Olson, Larson, Ekdal, Kalstrom, Forsberg, Ibrahimović, Berg.

Belgija: Kurtoa, Menije, Aldevejreld, Vermalen, Fertongen, Vicel, Najngolan, Azar, De Brujne, Karasko, Lukaku.

Reuters

TOK MEČEVA

- 85'. GOL! Povela je Irska 1:0, strelac je Brejdi. Odlično se snašao i savladao Sirigua.

- 78'. Ibrahimović je tukao iz slobodnog udarca, ali Kurtoa odbranio.

- 77'. Stativa! Insinje je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali mu je nedostajalo malo sreće da postigne pogodak.

- 72'. U prilici je bio Lukaku, ali Isakson ne dozvoljava Belgijancima da povedu.

- 66'.Odličan udarac De Brujnea u donji desni ugao, ali se Isakson ispružio i odbranio.

- 63': Zlatan Ibrahimović je postigao pogodak, ali je on poništen zbog ofsajda.

- 52'. Udarac Zaze, ali zamalo preko gola.

Reuters

- 44'. Pao je Meklin u kaznenom prostoru "azura", Irci su tražili penal, ali Brih je pokazao da se igra nastavi.

- 42'. Prvi put su zapretili Italijani! Ćiro Imobile je šutirao sa oko 20 metara, ali za malo pored gola.

- 39'. Opasniji su Irci u dosadašnjem toku meča. Ponovo je bila gužva pred golom Sirugua, ali je odbrana intervenisala.

- 25'. Izvratio je Ibrahimović. Napadač Švedske je šutirao sa više od 20 metara, ali za malo pored gola.

Reuters

- 23'. Udarac De Brujnea, ali je Isakson bio siguran.

- 20'. Ponovo su Irci bili blizu gola. Glavom je tukao Marfi, ali je odlično odbranio i izbacio loptu u korner.

- 9'. Malo je nedostajalo da Irci povedu. Hendrik je opasno šutirao, ali je lopta prošla tik pored stative.

- 6'. Romelu Lukaku je uzvratio na drugoj strani. Udarac iskosa sa leve strane, gađao je dalji ugao, ali nije bio precizan

- 4' Veliku priliku za Šveđane je propustio Markus Berg. NIje očekivao loptu, pa je loše šutirao sa sedam-osam metara.