24.09.2016.

15:22

(VIDEO) LESTER PREGAŽEN ZA PET MINUTA! Junajted demolirao očajnog šampiona Engleske 4:1

Šampion Premijer lige odolevao je na "Old Trafordu" do 22. minuta utakmice, a nakon toga se raspao u parčad, na terenu je postojao samo jedan tim - Junajted. Murinjo je napravio hrabar potez, ostavio na klupi Vejna Runija, i ispostavilo se da nije pogrešio. Pol Pogba i Huan Mata odigrali su sjajan meč, pa "đavoli" konačno posle brojnih kritika mogu malo da odahnu.

U momentu kada je Lester imao inicijativu Junajted je poveo. Korner je izveo Blind, ubacio loptu u petarac, a Smoling je nadvisio čak četvoricu čuvara i postigao prvi pogodak u sezoni.

Razigrao se Junajted nakon vođstva, ali su se ispromašivali Ibrahimović, Rašford i Pogba. Međutim, vrlo brzo su "đavoli" sve nadoknadili. Usledio je pravi rafal Murinjovih pulena koji su za pet minuta "strpali" gostima tri gola.

Reuters

Sjajno su iskombinovali Mata, Pogba i Lingard, lopte se opet dokopao španski vezista i udarcem sa oko 14 metara matirao Cilera za 2:0. Lester se nakon toga potpuno raspao. U 40. minutu Rašford je pogodio 3:0. Mata je kao na tacni servirao loptu za mladog igrača kome nije bilo teško iz blizine da loptu pošalje u gol.

Nisu "lisice" stigle ni da predahnu, a već je bilo 4:0. Blind je ubacio iz kornera, a Pogba glavom postigao prvi pogodak u dresu Mančester junajteda.

Reuters

Grej je prekinuo uspavanku fantastičnim pogotkom početkom drugog poluvremena. Lester je smanjio rezultat na 4:1, ali nije ovaj gol probudio pulene Klaudija Ranijeira. Junajted je do kraja utakmice odigrao rutinski, sačuvao veliku prednost i upisao trijumf u Premijer ligi posle dva vezana poraza.

Junajted je posle ovog meča treći na tabeli sa 12 bodova, Everton na drugom mestu ima 12, a Siti je lider sa 15 i tek ih očekuju mečevi šestog kola.

Mančester junajted - Lester 4:1 (4:0)
(Smiling 22, Mata 37, Rašford 40, Pogba 42 - Grej 59)