27.11.2016.

17:55

NASTASIĆ SE RADOVAO! Šalke posle preokreta pobedio Darmštad

Darmštad je na gostovanju u Gelzenkirhenu poveo već u šestom minutu preko Marsela Helera, da bi Šalke u 26. stigao do izjednačenja pogotkom Seada Kolašinca.

Šalke je već u 28. minutu mogao do preokreta, ali je golman Darmštada Mihael Eser odbranio penal Eriku Čupo-Motingu.

Kamerunski napadač u drugom poluvremenu se iskupio za promašeni jedanaesterac, pa je u 60. minutu doveo Šalke do prednosti, da bi Alesandro Šopf u 90. potvrdio pobedu domaćina.

Srpski reprezentativac Matija Nastasić odigrao je ceo meč za Šalke.

Šalke je večerašnjom pobedom, petom na poslednjih sedam utakmica, nastavio seriju mečeva bez poraza u Bundesligi i sada zauzima osmo mesto sa 18 bodova, dok je Darmštad 15. sa osam.

I Herta je do pobede došla posle preokreta. Tim iz Berlina je slavio protiv Majnca - 2:1. Gosti su došli do vođstva preko Sejdela u 25. minutu, da bi Ibišević u 36. doneo izjednačenje domaćinu.

Isti igrač je u 64. minutu doneo pobedu Herti, koja sa 24 boda deli treće mesto sa Ajntrahtom.