11.02.2017.

17:26

(VIDEO) BUNDESLIGA: Bajern igrao dva minuta, Hamburg "samleo" Lajpcig!

Malo je nedostalo da Ingolštad, inače 16. na tabeli nemačkog šampionata, osvoji bod protiv Bajerna, ali su se Bavarci spasili, i za dva minuta upisali trijumf od 2:0.

Domaćin se nije ni trudio da napadne gol Bavaraca, nije imao nijedan šut u okvir gola, cilj mu je bio da odbrani svoj gol i u tome je umalo uspeo. Ali, Baravci su probili beden, u 90. je Vidal pogodio za 1:0, a dva minuta kasnije Roben je overio trijumf.

Posle ovog kola Bajern je lider sa 49 bodova, dok drugoplasirani Lajpcig koji posustaje ima 42.

Međutim, Kolar je vratio Darmštadu gol prednosti koju su domaćini sačuvali do kraja utakmice i upisali tek treću pobedu u sezoni.

Šalke - Herta   2:0 (1:0)