16.02.2017.

22:59

(VIDEO) LIGA EVROPE: Het-trik Ibre i Džeka, debi Baneta za zaborav, Tošić asistirao

Junajted je poveo posle 15 minuta igre pogotkom Zlatana Ibrahimović. Loše je izveo slobodan udarac, ispod živog zida, a lopta je na putu do gola zakačila jednog igrača i završila u mreži. Do kraja poluvremena ispromašivali su se Mata, Ibrahimović koji je loptu poslao tik iznad prečke, a svoje šanse imali su i Francuzi ali se mreže nisu tresle.

Ipak, u 75. Ibrahimović je povećao prednost na 2:0, a tačku stavio u 90. sa bele tačke za konačnih 3:0.

Ubacio je Tošić loptu u šesnaesterac za Tosuna, a ovaj je smestio u mrežu za  2:1, dok je u sudijskoj nadoknadi Hačinson potvrdio trijumf - 3:1.

Šalke je u gostima pobedio PAOK našeg Vladimira Ivića 3:0 golovima Burgštalera u 27,  Majera u 82. i Huntelara u 90. minutu. Matija Nastasić je u ekipi Šalkea odigrao ceo meč.

Anderleht - Zenit   2:0 (2:0)