01.03.2017.

23:23

(VIDEO) PRIMERA: Ronaldo jedva spasao Real debakla! Katai "pocrveneo"

Realu je ovo drugi kiks u tri poslednja meča, dok je Las Palmas upisao prvi  remi posle četiri vezana poraza. Barsa je lider sa 57 bodova, Real ima 56, ali i utakmicu manje.

Real je poveo pogotkom Iska u osmom minutu utakmice, ali je samo dva minuta potom Tanasu vratio goste u život.

Početkom drugog poluvremena u 47. minutu Geret Bejl je dobio crveni karton i verovatno koštao Real tri boda. Samo nekoliko sekundi pošto je dobio žuti zaradio je isključenje zbog saplitanja protivničkog igrača s leđa.

Desetak minuta bilo je potrebno hrabrom Las Plamas da profitira na gluposti koju je napravio Velšanin. Prvo je u 65. Vijeira sa bele tačke preokrenuo na 2:1, a tri minuta kasnije Boateng je povećao na 3:1.

Delovalo je da je Las Palmas nadomak velike pobede, ali, pali su gosti u finišu. Ronaldo je u 86. sa bele tačke smanjio na 3:2, a četiri minuta kasnije izjednačio rezultat na 3:3 i doneo kraljevskom klubu vredan bod, s obzirom na to da je bio nadomak poraza