12.03.2017.

17:32

(VIDEO) VISOKA CENA POBEDE! Totenhem počistio Milvol, povredio se Kejn

Nisu "sparsi" mogli da se raduju trijumfu kako dolikuje jer su već u desetom minutu ostali bez svog kapitena i najboljeg strelca Harija Kejna koji je povredio skočni zglob.

Domaćin je meč prelomio krajem prvog poluvremena pogocima Kristijana Eriksena, koji je ušao upravo umesto povređenog Kejna, i Heung-Mins Sona.  Južnokorejski fudbaler je povisio na 3:0 u desetom minutu nastavka, da bi u poslednjih 20 minuta igre goste dotukli Dele Ali i  Vinsent Jansen. U poslednjem minutu utakmice odličnu partiju het-trikom je zaokružio Son.

U polufinale su se u subotu plasirali Arsenal pobedom nad Linkolnom 5:0, i Mančester siti, koji je bio bolji od Midlzbroa 2:0. Derbi okršaj četvrtfinalne runde je između Čelsija i Mančester junajteda ( ponedeljak).