28.03.2017.

20:59

(VIDEO) BLAMAŽA HRVATA! Estonija razbila "kockaste", goleada Rusa i Belgijanaca!

Estonci su šokirali "kockaste" pogocima Lutsa u prvom, te rezervista Vasiljeva i Zenjova u poslednjih pet minuta meča u Talinu.

Selektor Hrvatske Ante Čačić je dao šansu igračima iz drugog plana, ali je na terenu imao nekoliko zvučnih imena puput Vide, Kovačića, Pjace, Perišića, Čopa, Kramarića. Poraz je dodatno zagorčala povreda Pjace.

Rusi su poveli već u trećem minutu preko Vacina, ali Belgijanci preokreću do poluvremena golovima dvostrukog strelca Kristijana Bentekea, kao i pogotkom Miralasa.

Domaći su u drugom poluvremenu uspeli da dođu do izjednačenja preko Mirančuka i Buharova, koji je postigao izjednačujući gol u nadoknadi vremena.

Ubedljiva je bila Makedonija sa 3:0 protiv Belorusije, a dvostruki strelac bio je Goran Pandev. Rival Srbije iz kvalifikacione grupe za SP Gruzija je deklasirala Letoniju 5:0, uz po dva pogotka Ananidzea i Kvilitaija.