13.05.2017.

17:31

BUNDESLIGA: Bajern oteo pobedu Lajpcigu, rafalna paljba u Bremenu

Vodio je domaćin sa 4:2 do šest minuta pre kraja, pa 4:3 do 90, a onda su Alaba i Roben golovima ukrali loptu Lajpcigu i na fantastičan način pokazali ko je šampion.

Meč prepun golova odigran je i u Bremenu, gde je Hofenhajm sa 5:3 savladao Verder i izjednačio se sa Dortmundom na trećem mestu tabele, pred poslednjih 90 minuta prvenstva. Tim koji bude treći na tabeli igraće u Ligi šampiona.

Ekipa Ingolštada je ispala iz lige posle remija sa Frajburgom, dok je meč u Volfsburgu prekinut pred kraj, pa je nastavljen kada su ostale utakmice gotove.

Keln je ispustio vođstvo od 2:0 protiv Leverkuzena, a vodeći gol za "jarčeve" postigao je Miloš Jojić.