16.05.2017.

22:39

JOKAN BEZ PREMIJER LIGE! Fulam zaustavljen sa bele tačke!

U prvoj utakmici pre nedelju dana bilo je nerešeno 1:1. Reding će tako na "Vembliju" za ulazak u elitu igrati sa boljim iz okršaja Hadersfilda i Šefild Vensdeja, prvi duel okončan je sa 0:0.

Posle prvih 45 minuta igre nije bilo golova, a Reding je poveo početkom drugog dela meča.

Već u 49. minutu Kermorgant je obradovao domaće navijače. Sudija Martin Etkinson pokazao je na belu tačku za domaći tim  pošto je Kalas igrao  rukom u kaznenom prostoru. Kermorgant je pogodio za vođstvo i ispostavilo se konačnih 1:0. Jokanovićevi puleni su u nastavku krenuli na sve ili ništa, kidisali su na gol protivnika, pokušavali su Aluko, Sesenjon i Martin,  ali lopta nije htela u gol, promene rezultata nije bilo.

Fulam nije uspeo da se domogne Premijer lige, ostaje žal, ali pre dolaska Jokanovića bio je u izuzetnoj teškoj situaciji. Ekipu je srpski trener preporodio i doveo je nadomak elite.