17.09.2017.

19:32

(VIDEO) RUNIJU PRESEO POVRATAK NA "TRAFORD"! Junajted zgazio Everton!

Poveli su već u četvrtom minutu, strelac je bio Antonio Valensija. Matić je sa leve poslao loptu na desnu stranu, tamo se našao Valensija, koji je iz prve pucao i doneo prednost "đavolima".

Nije bilo većih uzbuđenja do kraja prvog poluvremena, a na samom startu nastavka Runi je bio u šansi da postigne gol protiv svog bivšeg tima. Odlično se izborio za loptu pred golom Davida De Hee, ali mu je Španac zaustavio udarac.

Delovalo je da ostati 1:0, ali se Junajted nije zadovoljio minimalcem. Kakonada je krenula tokom poslednjih sedam minuta meča.  Mihtarijan je duplirao vođstvo u 83. minutu. Samo šest minuta kasnije Romelu Lukaku je pogodio za 3:0 i postigao tako peti gol u sezoni.

U nadoknadi vremena, Šnajderlin je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a Marsijal je bio siguran izvođač sa kreča za konačnih 4:0.

Čelsi - Arsenal 0:0

Mančester Junajted - Everton 4:0 (1:0)
(Valensija 4, Mhitarjan 84, Lukaku 89, Marsijal 90+2. pen)

Kristal Palas - Sautempton 0:1 (0:1)