27.09.2017.

22:39

(VIDEO) PARIŽANI IZREŠETALI NEMCE! "Sveci" se igrali sa Bavarcima, preokret Čelsija u 94, Junajted moćan!

Junajted je u meču A grupe za manje od pola sata rešio posao u Moskvi protiv CSKA. Englezi su poveli posle četiri minuta igre pogotkom Lukaku, u 19. je nakon jedanaesterca koji je iznudio Mkitarijan duplirao prednost Marsijal, dok je u 27. bilo 3:0, a ubedljivo vođstvo doneo je drugim pogotkom na meču Lukaku.  Mkitarijan se tokom drugog dela pobrinuo za "poker", a Moskovljani su do kraja uspeli samo da smanje na 4:1.

Naš Nemanja Matić je na trenu proveo svih 90 minuta u pobedničkoj ekipi.

Živković je u ekipi Benfike igrao do 74. minuta dok je Fejsa odigrao ceo meč.

U derbiju kola PSŽ je za pola sata igre bacio na kolena Bajern. Svađa dve zvezde Nejmara i Kavanija nije koštala Parižane protiv Bajerna, pa su po svemu sudeći izgladili nesporazum. Alveš je nakon što je najveći deo posla odradio Nejmar šokirao Nemce u drugom minutu utakmice. Posle pola sata je sevnula konta. Mbape je uposlo Kavanija, a ovaj sa ivice šesnaesterca golčinom povećao na 2:0. "Sveci" su žestoko krenuli i u drugo poluvreme, a onda je u 63. usledio slalom Mbapea kroz odbranu Bajerna gurnuo je loptu u peterac, a smušenost odbrane Bavaraca iskoristio je Nejmar za konačnih 3:0.

Seltik je takođe u B grupi  dobio Anderleht sa 3:0. Gosti su poveli tokom prvih 45 minuta utakmice, dok je Mbođi u 50. duplirao prednost, a Singler u 94. postavio konačnih 3:0 .

U grupi C nakon što je ranije Roma dobila Karabag sa 2:1,  Čelsi je nakon preokreta u 94. šokirao Atletiko u Madridu 2:1.  Nije bilo uzbuđenja u Madridu do 40. minuta kada je Atletiko poveo sa 1:0 na Metropolitanu. Grizman je posle faula koji je skrivio David Luiz raspalio po sredini gola sa bele tačke."Plavci" su do poravnanja stigli pogotkom Morate, a Batšuaji je tri boda ekipi iz Londona doneo malo pre poslednjeg sudijskog zvižduka.

Olimpijakos je odoleo Juventusu tokom prvog dela meča zahvaljuljući sjajnom golmanu Protu. Za samo 15-ak minuta zaustavio je tri neverovatne šanse domaćina. Prvo je osujetio pokušaj Madžukića, nekoliko minuta i Sturata, a onda je još jednom razočarao hrvatskog napadača. U finišu poluvremena je imao još jednu paradu i to posle udarca Dibale. Ali," stara dama" je put do gola pronašla u 69. kada je Iguan pogodio za 1:0, a sve dileme rešio Mandžukić u 80. minutu utakmice.

Saša Zdjelar je bio u startnoj postavi Olimpijakosa, a Uroša Đurđevića ni u protokolu, kao ni Jagoša Vukovića zbog povrede.

U drugom meču D grupe Barselona je dugo čekala na vođstvo protiv Sportinga u Lisabonu, a do tri boda došla je autogolom Koatesa u 50. minutu - 1:0.

Reuters

LIGA ŠAMPIONA

2. kolo

Sreda

Grupa A

CSKA Moskva - Man. junajted 1:4 (0:3)
(Kučaev 90 - Lukaku 4, 27, Marcijal 19pen, Mkitarijan )

Bazel - Benfika 5:0 (2:0)
(Lang 2, Oberlin 20, 69, Volfsvinkel 50pen,Riveros 77 )

Atletiko Madrid - Čelsi 1:2 (1:0)
(Grizman 40pen - Morata 60, Batšuai 94 )

TOK MEČEVA

- 90'. CSKA postiže utešni gol i smanjue rezultat protiv Junajteda na 4:1.

- 69'. Uspeo je Juvenstus da pronađe put do gola Olimpijakosa, Iguan je smestio loptu u mrežu nakon odbitka - 1:0.

- 67'. Bajern smanjuje zaostatak protiv Pari Sen Žermena, ali ga sudija ne priznaje. Vidal je poslao loptu u mrežu ali je bio ofsad.

- 63'. Samo je bilo pitanje kada će Bajern primiti treći gol. Nejmar pogađa, PSŽ vodi 3:0. Mabpe je izveo majstoriju na desnoj strani, titnuo loptu u peterac, a Nejmar je iskoristio smušenost Nemaca.

- 57'. Junajted ne staje, vodi 4:0 protiv CSKA  golom Mkitarijana.

- 50'. Mbođi donosi  Seltiku dva gola prednosti protiv Anderlehta - 2:0.

- 42'. Briljira golman Olimpijakosa Proto, prvo je zaustavio šut Sturaru, pa Mandžukiću, a onda je razočarao i Dibalu.

- 40'. Atletiko je poveo protiv Čelsija sa bele tačke 1:0. Grizman je strelac.

- 38'. Seltik je došao do prednosti u duelu sa Anderlehtom - 1:0

- 31'. PSŽ vodi 2:0. Kavani nakon aistencije Mbapea golčinom sa ivice šesnaesterca duplira vođstvo "svetaca" protiv Bajerna. Čestitao mu je i Nejmar sa kojim je u svađi.

- 27'. Uzbuđenje u Parizu, Kavani je pucao, ali samo pored gola.

- 27'. Junajted je završio posao u Moskvi, novi pogodak Lukakua i Mančester vodi sa 3:0, a nije ni pola sata prošlo.

- 24'. Morata je probao glavom, ali golman Atletika Oblak odlično interveniše i ostaje 0:0 u Madridu.

- 22'. Levandovski je sada pucao glavom, ali ponovo na visini zadatka golman PSŽ-a.

- 20'. Prednost od dva gola ima i Bazel u duelu sa Befinkom, Oberlin je duplirao vođstvo Švajcaraca.

- 20'. Bez golova i nekih sjajnih šansi na meču između Juventusa i Olimpijakosa u Torinu.

- 18'. Junajted duplira vođstvo u Moskvi na 2:0, strelac je Marsijal sa bele tačke.

- 4'. Lukaku je doneo prednost Junajtedu koji gostuje CSKA u Moskvi 1:0.

Evo kako izgleda novi stadion Atletiko Madrida - Metropolitano.