10.10.2017.

22:38

(VIDEO) GOTOVO JE! HOLANĐANI BEZ ČUDA I MUNDIJALA! Portugalci i Francuzi u Rusiji, Švajcarci u baražu!

Holanđani su morali da slave sa sedam golova razlike da bi došli do baraža. Posle  prvog poluvremena su golovima Robena poveli sa 2:0 i na tome su ostali. "Lale" imaju isti bodovni skor kao drugoplasirana Švedska, koji ipak ide u doigravanje zbog bolje gol razlike.

Francuzi su prvo mesto u grupi A overili pobedom nad Belorusijom 2:1. Grizman i Žiru su doneli prednost domaćinima  a Saroka je smanjio na 2:1 i postavio konačan rezultat.

Poveli su Portugalci autogolom Đurua u 41. minutu, a  Andre Silva je povisio na 2:0 u 57. minutu, pa su prednost zadržali  do kraja utakmice.

U nebitnim mečevima Mađarska je pobedila Farska ostrva sa 1:0 golom Bodea, a Letonija je razbila Andoru 4:0.

Bosna i Hercegovina je slavila na gostovanju Estoniji 2:1. Golom Hajrovića su poveli gosti, ali su domaći izjednačili preko Antonova, da bi Hajrović pred kraj doneo prednost reprezentaciji BiH.

Grčka je pobedila Gibraltar koji se solidno držao u Pireju, Torosidis je postigao gol u 32. minutu, da bi Mitroglu sadva gola povisio na 3:0 sredinom drugog poluvremena, dok je Janiotas stavio tačku  4:0.