15.10.2017.

21:40

(VIDEO) BUNDESLIGA: Borusija slavila u Verderu, goleada i remi na "Baj areni"!

Borusija je pitanje pobednika rešila već u prvom poluvremenu, golovima Larsa Štindla u 27. i Janika Vestergarda u 34. minutu.

Verder je nošen sjajnim navijanjem na svom stadionu pokušavao da dodje do izjednačenja, ali u tome nije uspeo, pa je upisao treći poraz u sezoni.

Borusija je deveta sa 11 bodova, dok je Verder 17. sa četiri.

Utakmica na stadionu Baj arena donela je mnogo uzbuđenja, u kojoj je domaćin dvaput imao prednost, ali je Volfsburg oba puta uspeo da se vrati i na kraju dodje do boda.

Bajer je poveo golom Larsa Bendera na asistenciju 19-godišnjeg Panaijotisa Recosa u 29. minutu, da bi Volfsburg izjednačio u 44. pogotkom Divoka Origija.

"Farmaceuti" su u 61. ponovo stigli do vođstva, a strelac je ovaj put bio Lukas Alario, ali je osam minuta kasnije Jakub Blaščikovski postavio konačnih 2:2.

Bajer je posle današnje utakmice 13. sa devet bodova, dok je Volfsburg 14. sa osam.

Leverkuzen - Volfsburg 2:2 (1:1)
(Bender 29, Alario 61 - Origi 44, Blažčikovski 69)

Verder - M'gladbah 0:2 (0:2)