29.11.2017.

23:00

(VIDEO) PREMIJER LIGA: Petarda Arsenala, pobede Sitija, Čelsija i Liverpula!

Ekipa Arsena Vengera na stadionu "Emirati" u potpunosti je nadigrala Hadersfild i došla do najubedljivije pobede ove sezone u Premijer ligi. Mrežu rivala načeo je Aleksandar Lakazet u trećem minutu.

Londonski klub je u drugom delu meča rešio pitanje pobendika, a prvo je Olivije Žiru u 68. povisio na 2:0, da bi samo minut kasnije Aleksis Sančes i to ponovo na asistenciju Mesuta Ozila doveo "tobdžije" do tri gola prednosti.

Asistent kod drugog i trećeg gola, Ozil, u 72. minutu povisio je na 4:0, da bi konačnih 5:0 postavio Žiru u 87. minutu.

Barnli je i na gostovanju protiv Bornmuta potvrdio da je u dobroj formi, a golove za trijumf postigli su Kris Vud u 37. minutu i Robi Brejdi u 65. Strelac jedinog pogotka za bornmut bio je Džošua King u 79.

Everton je razbio Vest Hem sa 4:0, uz het-trik Vejna Runija, čiji treći gol je majstorija kakva se retko viđa.

Liverpul je slavio a gostovanju Stouku (3:0) uz dva gola Mohameda Salaha i jedan pogodak Sadia Manea, dok je Mančester siti pobedio Sautempton sa 2:1 i to golom Rahima Sterlinga u šestom minutu nadoknade vremena.

Prethodno je "građane" u vođstvo dove Kevin De Brujne, a izjednačio je Oriol Romeu. Srpski reprezentativac Dušan Tadić je ceo meč gledao sa klupe za rezerve.

Sreda
Arsenal - Hadersfild 5:0 (1:0)(Lakazet 3, Žiru 68, 87, Sančez 69, Ozil 72)

Bornmut - Barnli 1:2 (0:1)(King 79 - Vud 37)

Čelsi - Svonsi 1:0 (0:0)(Ridiger 55)

Everton - Vest Hem 4:0 (2:0)(Runi 18, 28, 66, Vilijams 78)

Mančester siti - Sautempton 2:1 (0:0)(De Brujne 47, Sterling 90+6 - Romeu 75)

Stouk - Liverpul 0:3 (0:1)(Mane 17, Salah 77, 83)

Utorak
Brajton - Kristal Palas 0:0

Lester - Totenhem 2:1 (2:0)(Vardi 13, Marez 45+1 - Kejn 79)

Vest Bromvič - Njukasl 2:2 (1:0)(Robson-Kanu 45, Fild 56 - Klark 59, Evans 83ag)

Votford - Mančester junajted 2:4 (0:3)(Dini 77pen, Dukure 84 - Jang 19, 25, Marsijal 32, Lingar 86)