10.12.2017.

22:45

(VIDEO) GATUZOVA PRVA POBEDA! Milan nije dozvolio novi šok, mada nije briljirao!

Poveli su "rosoneri" posle deset minuta igre. Bonaventura je od Kalinića dobio loptu na ivici kaznenog prostora, šutira iz prve, golman Mirante je pokušao da zaustavi loptu, ali nije imao šanse. Ipak, samo desetak minuta kasnije bilo je 1:1. Verdi je iz kaznenog prostora matirao Donarumu i poravnao rezultat na 1:1.
Do kraja poluvremena je Milan mogao opet da vodi ali nije bilo koncentracije u završnici. U nastavku Bonaventura je odlično reagovao na centaršut Borinija, postavio konačnih 2:1 i izrastao u junaka.

Bolonja je do kraja imala nekoliko prilika preko Taidera i Masine, ali su se domaći odbranili. Nije Milan dozvolio novi šok kao u prošlom kolu protiv Beneventa.

''Rosoneri'' sada imaju 24 boda na sedmom mestu, a Bolonja je na devetoj poziciji sa 21.