20.12.2017.

19:28

(VIDEO) VANJA JUNAČINA, ODBRANIO PENAL DŽEKU! Mihin Torino izbacio Romu iz Kupa!

Rimljani su propustili sijaset šansi, "bikovi" su svoje koristili i igraće u četvrtfinalu. U redovima Rome propisno su se ispromašivali Džeko i El Šaravi, s druge strane De Silvestri i Edera doneli su radost navijačima Torina, a imali su na golu Vanju Milinković-Savića.

Gosti su poveli u finišu prvog dela utakmice kada je De Silvestri u 39. minutu matirao golmana "vučice". Briljirao je u Torinu i golman Vanja Milinković Savić , koji je u prvom delu igre neviđenom reakcijom zaustavio šut Perote. Potom je imao sreće jer je Šik pogodio stativu.

U 73. je bilo 2:0 za ekipu Siniše Mihajlovića, a pogodak je postigao Edera. Samo tri minuta kasnije Džeko je promašio penal. Tačnije Vanja je paradom osujetio šut Bosanca i sačuvao svom timu dva gola prednosti.

Pet minuta pre kraja utakmice Roma je došla do pogotka preko Šika i smanjila rezultat na 2:1. Potom je Džeko propustio šansu za egal, a "bikovi" do kraja sačuvali svoj gol i igraće u četvrtfinalu Kupa Italije.